Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pikador 2018 - malé předstartovní repete

Akce

Letí to přátelé! Již za pár dní poběží 15. ročník PMR závodu Pikador a počtrnácté jde o připomínku památky jejího zakladatele Milana 42 Hradec Králové.


Smyslem soutěže je uskutečnit co možná nejvíce platných spojení s libovolnými uživateli vysílajících na 16-ti povolených analogových PMR kanálech v době konání závodu. Bodování je 1 bod za 1 uskutečněné spojení.

Soutěž Pikador začíná v sobotu 8.9. 2018 ve 12:00, končí téhož dne v 19:00.

» Pravidla akce PIKADOR 2018
» Přehled přijatých deníků - Pikador 2018

Juniorské pamětní lístky

Abychom podpořili i zájem u našich nejmladších tak i v letošním ročníku přichystám speciální verzi pamětních lístků pro juniorské závodníky do 15-ti let. Nezapomeňte se mi při odesílání deníků připomenout. Je ho možné poslat i v zastoupení dospělého (rodiče apod.). Za inspiraci děkuji Zdeňkovi Brandýs, který to zde loni zmínil.

Pikador 2018


Jaká spojení jsou platná a která nikoliv

Jeden z dotazů z nováčkovských řad zněl: "Jsou uznatelná i spojení s neznalými účastníky pásma (různí pracovníci, správci lanovek, pořadatelé sportovních akcí atd)?"

V zásadě ANO, pokud s takovým uživatelem navážete kontakt obsahující náležitosti běžného radiového spojení - což je předání reportu (toho jak se slyšíte) a sdělení přesného místa vysílání.
Též je nutné aby vám takovýto účastník sdělil své křestní jméno, nebo přezdívku a název města odkud pochází. Tato kompletnost "volačky" je v těchto případech nutná!

• Uznatelné formy zápisu jsou:

Monika z Liberce JO70MR
Beruška Liberec /p Ještěd JO70LR
Libor Litvínov /p Milešovka JO60XN

• Naopak nelze uznat spojení takto zapsaná:

Monika JO70MR
Beruška /p Ještěd JO70LR
Libor Novák /p Milešovka JO60XN

*** Při vyhodnocení se volačky protistanic kontrolují oproti databázi volaček a databází deníků, např. zápis "Senior 43 /p Bílá hora" nebo "Vilém 42 /p Tok" bude uznaný, jelikož jsou volačky v těchto krátkých verzích dohledatelné i v našich databázích a patří již známým zavedeným operátorům.

Zasílání soutěžních deníků

Opět je možné odesílat deníky k vyhodnocení přes tuto online aplikaci která se skvěle osvědčila, do které se zapisují spojení zcela identicky jako do našeho dobře známeho deníkového uložiště. Zvládnu zpracovat i deníky zaslané e-mailem v různých přílohách (DOC, C6V, TXT, RTF ...) na e-mail pořadatele: cb16@volny.cz
Uzávěrka příjmu deníku je posunuta na sobotní půlnoc 22.9. 2018.

Dopředu se omlouvám že v období 12.9. - 19.9. nebudu z osobních důvodů zřejmě přítomen na internetu, takže nebudu moci odpovídat včas na vaše případné e-maily. Díky předem za pochopení.

Nevystavuj předčasně své deníky

Doporučuji předem soutěžní deníky nikde nevystavovat a nesdílet. Máto následující důvody:

1) Výsledky zůstanou utajeny až do vyhodnocení
2) Soupeři nemůžou "opisovat" a doplňovat případné své chybné zápisy podle deníků svých soupeřů.
3) Je to běžný postup i v jiných (např. CB soutěžích)
4) Deník s Pikadoru můžeš použít libovolně kde chceš i do dalších soutěží ...

Slibované změny pravidel

Z jara jsem otevřel diskuzi nad některými úpravami pravidel a věřte že nebyla zbytečná. V hlavě jsem si srovnal všechna pro a proti, jak by se tento tradiční závod mohl dál ubírat. Hlavní prioritou bude ponechání co nejjednodušších pravidel s přihlédnutím na vyslovená přání a připomínky. Podstatné je, aby soutěž bavila nejen soutěžící, ale i samotného pořadatele .... :-).

Jelikož v posledních měsících zvítězily nakonec jiné osobní priority, nestihl jsem vše sepsat ani programově připravit webové stránky. Pro letošek tudíž zůstává vše při starém! Nová pravidla očekávejte až od příštího roku. Chystané změny společně probereme až po konečném vyhodnocení letošního ročníku!

Platná pravidla akce Pikador 2018 zde k přečtení

Závodnící se začínají pěkně rojit :-) - nezávazná mapka závodníků

Pár vět závěrem

Věřím, že stejně jako já se těšíte na bohatý vysílací našup.... Bude nás v éteru mnoho a proto buďme prosím dostatečně obezřetní a pokud bude na oblíbené sedmičce přílišný provoz není od věci použít i jiné kanály. Já osobně preferuji systém využívat sedmičku spíše jako vyvolávací tzn. Po ověření že mi ostatní dají prostor: dám na sedmičce všeobecnou výzvu na spojení a poté případné zájemce o spojení poprosím o přeladění na jiný, předem ověřený volný kanál...

Zájemci o statistiku můžou sosat výsledky z předešlých ročníků. Už teď jsem zvědav jestli budou Moraváci převládat na stupních vítězů? Padne letos opět motivační hranice 500 soutěžních spojení ...?

Kdo jste znali Milana 42 Hradec Králové - jednoho z prvních popularizátorů PMR vysílání v Čechách, věnujte mu krátkou vzpomínku.

Všem soutěžním i nesoutěžním účastníkům přeji prima zábavu a dobré počasí.

Jerry Nové Město

Tisk Tisková verze článku


"Pikador 2018 - malé předstartovní repete" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund