Bod A: popis: +m:
Bod B: popis: +m:

Vytvoříte zde terénní profily mezi dvěma vybranými body v rámci České republiky a přilehlého okolí.

Výškopis České republiky
Vkládání Hledání

Výškopisná mapa lokátorů Kliknutím nad značkami zobrazíš jejich menu s dalšími funkcemi.

Kliknutím pravého tlačítka myši nad mapou načteš seznam nebližších známých kopců řazených dle nadmořské výšky. Tyto kóty je možné ihned přidávat do trasy výškopisu.

Značku přesuneš myší tak že nejdříve zmačkneš klávesu SHIFT a poté najedeš nad značku, zmačkneš levé tlačítko myši a dále již přesouváš. Po ukončení přesunu uvolníš klávesu SHIFT.

Stávající trasu lze rychle měnit. Chceš-li nahradit pozici bodu A nebo B, najeď křížem na požadované místo v mapě, poté podrž klávesu A, nebo B a klikni. Na toto místo bude přemístěn bod A resp. B dle výběru klávesy.

Registrovaní uživatelé webu www.cbpmr.cz navíc mají možnost si všechny použité kóty trvale ukládat do svých oblíbených, což zjednodušuje práci při vytváření pozdějších výškopisů. Uložit je možné až 20 kót s vlastním pojmenováním.

výškopis bod A » výškopis bod B Vzdálenost: | Azimut:
Odebrat [A] Odebrat [B] Body výškopisu  

www.cbpmr.cz | Napiš Autorovi | Lokátorová mapa (Mapy.cz) | Lokátorová mapa (Google Maps) | Co je to lokátor? | Reset

Výškopis online - popis služby:

Výškopis je svým zaměřením předurčen uživatelům radiových zařízení (HAM, CB, Wi-Fi, Profi,...) ke zjišťováním a posuzování terénních profilů mezi dvěma vysílači. Využití je možné i ze strany turistů k ověření vzájemné viditelnosti mezi dvěma vrcholy v rámci mapového podkladu České republiky.

Při znalosti vzájemných GPS souřadnic je možné generovat výškopisy i nad rámec naší republiky (celosvětově).
Spočítaná trasa je nejkratší možnou povrchovou spojnicí těchto bodů, jde o tzv. ortodromu.

Vygenerovaný obrázek výškopisu je možné stáhnout v zip souboru, který obsahuje dvě verze vykreslení (terénní profil plošný a profil včetně zemského zakřivení). Všem doporučuji si přečíst článek věnující se popisu ovládání tohoto Výškopisu.

[Novinky]: (7/1 2014) Nově jsou značky přetahovatelné myší. Vylepšené je odebírání resp. nahrazování bodů. Přibyla historie vložených bodů. Výsledné obrázky profilů je možné jedním kliknutím trvale vystavit ve veřejné bance výškopisů, včetně jejich popisů. Výpočet vzájemné vzdálenosti bodů je zpracován přesnější metodou (viz. Vincentyho vzorec).
Vysvětlení nových funkcí najdete zde.

(11.6.2012) přidána funkce volby navýšení polohy bodů nad zemský terén. Čímž je umožněno simulovat vliv anténních stožárů, budov, rozhleden, atd. Více informací najdete v tomto článku.

Verze: 0.4 Beta (7/1 2014) | autor: Jerry Nové Město ©
Optimalizováno minimálně pro: Internet Explorer 8.0, Firefox 3.6, Safari 4.0, Google Chrome 10.0, Opera 10.5 a vyšší verze.
[ x ]

Zde napiš celou, nebo jen část poštovní adresy. Služba se pokusí nalézt adresu v mapě a přiřadit jí značku:  
[ x ]

Zde vepiš souřadnice které chceš použít pro vytvoření značky. Povolené formáty jsou např: 50.25345 , 50°14.326′ , 50°14′25.415″
(Značky stupňů, minut můžeš nahradit mezerou)


[sev. šířka N]   [vých. délka E]

  
[ x ]

Zde zadej dva radioamatérské lokátory. Mapa sama vytvoří trasu mezi středy těchto lokátorů.


[lokátor: A]   [lokátor: B]

  
[ x ]

Do pole napiš hledaný kopec. Z výsledných variant klikni na tu co hledáš. Najetím myší nad položkami se zobrazí okres v jakém kóta leží.


CZ kóty SK kóty

[x] Zavřít nabídku

[ x ]

Oblíbené koty mohou vybírat a ukládat pouze registrovaní uživatelé webu www.cbpmr.cz.

[x] Zavřít nabídku

Český výškopis