Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pikador 2013 - vyhlášení výsledků

Akce

Dozrál čas ke zveřejnění výsledkové listiny PMR memoriálu Milana 42 Hradec Králové.


Už jsem Vás napínal dost dlouho ;-), dnes je tady rozluštění výsledků dalšího ročníku "pikadorského klání". Důvodů proč jsem to odsouval bylo hned několik - minimum volného času a též i přípravy aplikace pro vkládání a následné zpracování (vystavení) deníků. Tato webová záležitost příští rok zřejmě poslouží k online sběru vašich deníků a zároveň bude brzy veřejně zpřístupněna jako banka jakýchkoliv deníků spojení. O tom ale někdy příště, teď se vraťme k vyhodnocení Pikadoru.

Vyhodnocení deníků

Stejně jako vloni pravidla nevyžadovala striktně zápis lokátorů, většina z Vás je přesto uvedla, což je prima pro rychlé dohledání a ověření polohy v mapě. V některých případech jsem našel chybky a zjištěné nedostatky jsou v řádcích deníků popsány červeným písmem. Neuznaná spojení jsou shrnuta pod deníkem, kde najdete vždy krátké odůvodnění proč jsem tak učinil. Ve vyhodnocování jsem byl docela benevoletní, ale pokud jsem některé místo v mapě nenalezl a spojení nešlo ověřit v deníku protistanice, musel jsem se rozhodnout pro neuznání spojení...

Statistika

Potěšujícím faktorem je že jste letos uskutečnili 307 soutěžních spojení, což je za poslední tři ročníky nejvíce (vloni: 162, předloni: 124). Dorazilo celkem patnáct deníků shodně jako vloni. V následující mapce se můžete podívat do kterých míst bylo všech 307 spojení uskutečněno:

PMR PIKADOR 2013

Výsledková listina

A teď to nejdůležitější! Gratulace patří vítězům a poděkování všem kteří se zapojili. Vítězem ročníku 2013 se stala silná dvojka Honza Zlín a Tom Míškovice, ano právě tito operátoři se vloni umístili na prvním, respektive druhém místě! Tentokrát spojili své síly a ozývali se jako Expedice Golf z Jelence v Bílých Karpatech. Nestačil na ně ani houževnatý lovec Tomáš Vlašim vysílající ze střechy celé Moravy z majestátného Pradědu a to hned ze dvou lokátorů (JO80OB, JO80OC). Tomáš se na mně doufám nebude zlobit, že jsem si vyhodnocení zjednodušil tím že jsem označil pro celý jeho deník prioritní lokátor JO80OB. Na výsledky to nemělo žádný vliv. Tomáš Vlašim se stal s Expedicí Oko držitelem nejdelšího DX spojení, který letos činí mimořádných 305km (Praděd -» Klínovec).
Pomyslnou bednu "uzavírá" Radek Nivy který si z nepříliš vysokého Klenčova (536m) přivezl 36 platných spojení. K těmto pěkným výsledkům ještě jednou všem blahopřeji.

Výsledky Pikador 2013 Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení Deník spojení

Tabulka výsledků k vytištěni (včetně deníků)

Pamětní lístky

Budu mít připraveny k odeslání e-mailem cca do čtrnácti dnů. Obdrží je i účastníci PMR-kové štafety. Půjde opět o klasický JPG formát určený k vytištění v dostatečně kvalitním rozlišení.

Závěrem

Tímto je letošní ročník soutěžně-vzpomínkové akce Pikador uzavřen. Milan 42 by jistě měl radost že i po dlouhých deseti letech, co soutěž existuje má své příznivce. Budu potěšen se s Vámi setkat u nadcházejícího ročníku 2014, který by podle kalendáře měl probíhat v sobotu 6.9. 2014. Do té doby přeji všem hezké zážitky nejen s PMR a brzy opět někde naslyšenou ...třeba při aktivaci dalších PMR KOPCŮ.

- Jerry Nové Město -

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"Pikador 2013 - vyhlášení výsledků" Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Pikador 2013 - vyhlášení výsledků
Od: Pavel Praha - Úterý, 05.11. 2013 - 16:29 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Sláva vítězům, poděkovaní Jerrymu! Za pečlivé vyhodnocení deníků a pěkné mapky. Nejlepšími rybáři ve vlnách PMR jsou zase Moraváci. Za rok to zkusíme změnit.


Re: Pikador 2013 - vyhlášení výsledků
Od: Martin Kbely - Středa, 06.11. 2013 - 16:21 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
V páté místo jsem po tom toulání po republice ani nedoufal. Soutěž skvělá, za rok to snad vyjde líp, myslím že na Milešovku pojedu rovnou.


Re: Pikador 2013 - vyhlášení výsledků
Od: GIGAVOLT-HK - Středa, 06.11. 2013 - 21:45 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Taky chci poděkovat Jerrymu....Byla to pro mě první zkušenost :-) budu se těšit zase za rok,koneckonců někdo musí zakončovat tabulku :-D


Re: Pikador 2013 - vyhlášení výsledků
Od: Jerry Nové Město - Pátek, 15.11. 2013 - 08:11 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky za vaše komentáře. Musím si trošku nasypat popel na hlavu :-) v tabulce jsem zapomněl dopsat že Radek Nivy se ozýval jako Ex. Piknik a proto si ho tak některé protistanice zapsaly do deníků. Přišla mi totiž e-mailem výtka že některá jeho spojení nebyla dohledatelná u protistanic... U Radka jsou též dvě sporná spojení, které protentokrát škrtat nebudu, ale pro příští ročník chystám malou změnu znění pravidel a na Vás bude abyste zápisu deníku věnovali trošku více pozornosti, je nutné uvádět polohy přechodných stanovišť (portejblů), což Radek u spojení č.21 a č.35 zřejmě opomněl! Na pořadí by to vliv nemělo tak to již ponechám jak to je.

Ve vyhodnocení této zábavné soutěže jsem k zápisům poněkud benevolentnější. PROČ? Hlavně nechci odrazovat příp. nováčky od zapojení se do této soutěže, jedním ze smyslů je i popularizace PMR vysílaček a našeho hobby. Kdybych každé druhé spojení neuznal pro nedostatečné zápisy v deníků asi by to mnoho lidí znechutilo a příště by se třeba ani nezúčastnili... Pokud někomu moje forma vyhodnocení a můj přístup nevyhovuje? dejte vědět.

Abychom se některým renoncům vyhnuli, po rozvaze zavedu pro příští ročník tzv. připomínkování deníků. Vy my je do daného termínu zašlete k vyhodnocení, já je do určitého data zkontroluji a deníky s případnými nedostatky vrátím závodníkovi zpět k obhajobě, tak aby případně doplnil chybějící údaje. Závodník bude nato mít pět dní, pokud se do pěti dnů neozve bude se započítávat deník v původní podobě. Co vy nato? 73! JERRY


© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund