Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pikador 2013 klepe na vrátka

Akce

Rok se s rokem sešel a opět vás srdečně zvu na další ročník soutěžního klání všech PMR-kařů - akci PIKADOR 2013.


7.9. 2013 se uskuteční další ročník memoriálu Milana 42 Hradec Králové - PMR PIKADOR. Stejný den v 17:00 poletí i PMR ŠTAFETA o které budu podrobně psát později.

PMR Pikador 2013

Termín akce PIKADOR 2013:

Sobota 7.9. 12:00 - 20:00, všechny PMR kanály.

V sobotu 7.9. 2013 jste všichni srdečně zváni na PMR pásmo. PMR Memoriál Milana 42 Hradec Králové vyhlašuje Jerry Nové Město (www.cbpmr.cz) opět jako zábavně-soutěžní akci určenou všem českým a slovenským uživatelům PMR stanic vysílajících na občanském pásmu 446MHz.

Pikador 2013 - pravidla:

 • Soutěž začíná 7.9. 2013 ve 12:00 a končí téhož dne ve 20:00. Probíhá na všech osmi PMR kanálech.
 • Úkolem je navázání co možná největšího počtu platných spojení v době trvání závodu se všemi uživateli na pásmu. Zúčastnit se může skupina (expedice), nebo jednotlivec vysílající z ČR i SR. Místo vysílání si závodník určuje zcela libovolně. Vysílat může i z domácího prostředí.
 • Předběžné přihlášení není nutné. Startovné není vybíráno.
 • Zájemce si vede jednoduchý deník uskutečněných spojení s těmito náležitostmi:

 • Záhlaví deníku musí obsahovat volačku účastníka a název stanoviště odkud bylo vysíláno.
 • Datum a čas prvního i posledního uskutečněného spojení.
 • Volačka a místo vysílání protistanice s jednoznačným upřesněním polohy (lokátor není povinný). Uvedené údaje ovšem musí být dohledatelné v běžně dostupných mapách.
 • Závodník může během závodu měnit své stanoviště. Výčet všech stanovišť odkud vysílal musí zapsat do deníku. Nebo může založit nový list deníku a odeslat to k vyhodnocení jako několik příloh.
 • S jednou konkrétní protistanicí je bodované pouze jediné spojení! Spojení musí být uskutečněná v rámci území ČR, SR a sousedních států (Polska, Rakouska, Německa). Spojení nesmí být odposlechnutá, zprostředkovaná třetí osobou, ani vedená přes opakovače či jiná technická zařízení!
 • V soutěži je hodnocen součet všech spojení systémem 1 spojení = 1 bod. Při shodě počtu spojení dále rozhoduje časové rozpětí vedení deníku (v čím kratším čase byla všechna spojení uskutečněna tím lépe pro závodníka).
 • Prvním třem v pořadí budou zaslány e-mailem pamětní diplomy (k vytištění) a všem kteří pošlou deníky k vyhodnocení (s libovolným počtem spojení) bude zaslán pamětní list opět pomocí elektronické pošty v podobě JPG pohlednice...
 • Pořadí nejúspěšnějších "Pikadorů" bude po 15.10. 2013 zveřejněno zde na webu.
 • Deníky je nutné zasílat výhradně e-mailem na cb16@volny.cz do 30.9. 2013 včetně.
 • Můžete je odesílat v libovolných formátech (Excel, Deník CL6, TXT, WORD apod.). Jako vzor Vám může posloužit tento dokument.

* Nezávaznou prezentaci (přihlášení) do akce Pikador 2013 můžete provést zde.
* Tady najdete seznam lidí, kteří už projevili zájem.
* Vzpomínka na Milana 42 H.K. - čas letí a letos tomu už je deset let co nás Milan 42 Hradec Králové opustil (†5.8. 2003).

Jsem zvědav jestli nás letos opět "rozdrtí" moravští operátoři! Pamatujete? Vloni byli na bedně hned tři účastníci z Moravy! Tak dobře vybírejte své kóty ať to vítěz nemá zadarmo :-). Držím všem pěsti.....

Ještě jedna poznámečka na závěr: Spojení do Pikadoru bude možné uskutečnit i v době konání PMR štafety na kterou Vás pozvu v . I letos si vyhrazuji právo štafetu nevyhlásit z důvodu malého zájmu veřejnosti (příp. nemožnosti navrhnutí průchodné trasy). Tudíž vše záleží na Vás zda-li máte chuť a zájem vyrazit za zábavou na naše kopečky s PMR-kou v batohu či kapse... Já se na vás moc těším a pokud vás zajímá i slibovaná štafeta sledujte nadále tyto stránky ;-).

Na slyšenou a hojnou účast se těší

Jerry Nové Město

PS: dotazy, nejasnosti, připomínky, návrhy mi zasílejte přes tento formulář.

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"Pikador 2013 klepe na vrátka" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund