Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

PMR Pikador 2015

Akce

Tradiční zářijová akce nejen soutěžní ale i vzpomínková....


Ano před námi je další roční Memoriálu Milana 42 Hradec Králové.

Soutěž Pikador se ne vás těší tuto sobotu 5.9. mezi 12 až 19. hodinou. Proto si dobře nabijte baterky do svých PMR vysílaček a hurá někam na kopec ;-).

Pikador 2015

Prezentace a přihlášení do akce není zavedené, jelikož není potřebné... V soutěži totiž používáte svoji normální volačku a vedete si deník jako z klasického portejblu, který po soutěži odešlete pořadateli k vyhodnocení, celá soutěžní pravidla najdete na tomto odkazu a byla postupně maximálně zjednodušená, aby přilákala i nováčky na pásmu. Pokud máte chuť o sobě dát vědět kde budete, zkuste naší DX nástěnku, pro vystavení portejblu je sice potřebné se u nás na webu zaregistrovat, ale nezdrží vás to víc jak pár minutek a navíc získáte pár výhod navíc.

V soutěži jde o uskutečnění co možná nejvíce spojení v době závodu s jakýmkoliv uživatelem PMR provozu. Bodovaná jsou systémem 1 spojení = 1 bod a tudíž jejich délka není pro celkové pořadí rozhodující. Šanci na úspěch mají velkou i Moraváci, dobře si vzpomínám na ročníky 2012 a 2013 kdy na bedně byli všichni z krajů moravských!

Pikador 2015
V loňském ročníku zvítězila Exp. Sever, kdo to bude letos?

DENÍKY ZE SOUTĚŽE

Pokud chcete být hodnoceni je jasné že deník si vést musíte a po soutěži ho odesíláte v libovolném čitelném formátu na e-mail pořadatele: cb16@volny.cz (Klidně může jít o pouhý seznam napsaný přímo v e-mailu).

Zde si dovolím výňatek z pravidel:

Záhlaví deníku musí obsahovat volačku účastníka a název stanoviště odkud bylo vysíláno.

Datum a čas prvního i posledního uskutečněného spojení.

Zápis o spojení musí obsahovat jméno (tzv. volačku protistanice) a místo vysílání protistanice. Místo vysílání musí být jednoznačné a dohledatelné v běžně dostupných mapách.

Příklady správného zápisu spojení:
Tonda Liberec (pokud Tonda vysílá z domácího stanoviště, tedy z Liberce)
Tonda Liberec /p Ještěd (pokud Tonda vysílá přechodně z Ještědu)
Tonda Liberec /p Ještěd JO70LR (pokud soutěžící a protistanice umí pracovat s lokátory, může uvést i lokátor protistanice)

Soutěžící zapsaný deník odesílá e-mailem v libovolném formátu (doc, txt, c6v, xls, denik cl6 ...) pořadateli k vyhodnocení, ten provede zběžnou kontrolu a pokud narazí na sporně zapsaná spojení, odesílá pořadatel deník zpět soutěžícímu, který má právo do pěti dnů obhájit, nebo opravit zjištěné nesrovnalosti. Pokud tak neučiní, nedostatečně zapsaná spojení mu nebudou bodována.

Deníky se odesílají na e-mail pořadatele: cb16@volny.cz

K vyhodnocení budou deníky přijímány pouze do neděle 13.9. 2015 24:00!

Ideální bude když letos deníky nebudete před vyhodnocením vystavovat v našem online uložišti, toto nařízení není striktní, jde o doporučení, které zamezí to aby ti co si nevedli pečlivě deník později neopisovali z již vystavených a též nebylo dopředu jasné celé pořadí soutěže. Okradli by jste se o jistou dávku překvapení..... Pořadatel po vyhodnocení všechny deníky sám vystaví v uložišti (nejpozději do 27.9. 2015), takže si můžete i ulehčit práci. Toto rozhodnutí (nevystavovat deníky před vyhodnocením) ponechávám na vašem zvážení...

Co říci závěrem... přestože jde hlavně o zábavu, buďte při vysílání obezřetní, bude nás na pásmu dost lidiček a kanálů máme jen osm ... hlavním pravidlem zůstává "než zmáčknu vysílací klíč na stanici, hlavně poslouchám", abysme se navzájem všichni jen "nemazali"....

Všem přeji mnoho hezkých spojení a kdo jste znali Milana 42 Hradec Králové nezapomeňte mu věnovat krátkou tichou vzpomínku, určitě by měl radost že soutěž Pikador stále existuje.... a to hlavně díky vám ;-)

Soutěžní pravidla PMR závodu PIKADOR 2015 - memoriálu Milana 42

Jerry Nové Město

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"PMR Pikador 2015" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund