Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pozvánka na letní PMR štafetu 2022

PMR pásmo

Se uskuteční v neděli 26.06. na kanále č.8 ve 13:00 ... Trasa, info před startem zdečervnová PMR štafeta 2022

Ahoj příznivci PMR vysílání!
Jako tradičně každý rok, i letos se uskuteční další ročník letní PMR Štafety, která tentokrát proběhne v neděli 26.06.2022 ve 13:00 na kanále č.8.

PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm, kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.


Ahoj štafeťáci :)

Máme tu další ročník PMR Štafety a tak v neděli ve 13:00 to opět vypukne. Chci vám všem poděkovat za zapojení se do této akce a věřím, že nám to všem přinese radost. Letos se přihlásilo celkem 66 stanic, ale dvě z nich se nepodařilo do štafety zapojit. Jsou příliš vzdáleni od okolních stanic.

Nelze tedy počítat s přihlášenou stanicí:

Roman Cheb - Ptačí hora JO60HH

Franta Cheb - Zelená hora JO60DB

Oba jsem o této skutečnosti informoval. Tak snad třeba příště.

Je nás tedy ve štafetě celkem 64, (na seznamu trasy je 75 stanic, a to z toho důvodu, že některé stanice budou vysílat 2x,)

Letos kontrolní stanice nebudou, ze zkušeností z minulých ročníků to uděláme tak, že pokud kdokoliv uslyší, že se nedaří uskutečnit předávku, tak může zasáhnout a zkusit kontaktovat dalšího v pořadí.

Nedopusťte, aby se štafeta někde zasekla a buďte nápomocni k vyřešení předávky.

Průběh celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 26.06.2022 v 13:00 na kanále č.8 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí. Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená, že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, buďte prosím struční a věcní v obou kolech! Sdělte prosím jen tyto informace a žádné jiné. Neříkejte jaké je počasí, ani jak se vám na kótě líbí Je nás hodně a je potřeba předávky co nejvíc zrychlit. Až dostanete slovo, sdělte postupně tyto informace:

vaše pořadové číslo,

volačku,

název stanoviště odkud vysíláte,

nadmořskou výšku,

lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto:

"přijímám štafetu od čísla 37, moje pořadové číslo je 38, všechny zdraví Ivan Vinohrady, vysílám z kopce Ládví v nadmořské výšce 488m a v lokátoru JN79HV a posílám tímto štafetu dál na stanici číslo 39 ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla rádiového klidu. To znamená zbytečně do probíhající akce nevstupovat poznámkami a voláním dalších kolegů. Mluvte pouze tehdy, když bude na vás voláno.

Velkou prosbu směřuji k aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanále 8. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na jiné kanály

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí, komu bych mohl předat štafetu?" Tomu, kdo na vaši výzvu zareaguje, vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu, ať se pokusí spojit s kolegou, který byl vynechán.

Ve druhém kole prosím o stejnou stručnost jako v kole prvním. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě.


TRASA PMR ŠTAFETY

Trasa PMR Štafety k vytištění

Přehled přihlášených

Tak snad je to vše. Sledujte maily, cbpmr.cz , a facebookovou skupinu PMR V ČECHÁCH, https://www.facebook.com/groups/pmr.vcechach.net . V případě nutnosti účastníky znovu zkontaktuji (e-mailem).

Přeji každému pěkné zážitky a těším se na spojení. Ať to lítá, 73!

Apache Znojmo


Letní PMR 2022 přichází

Tisk Tisková verze článku


"Pozvánka na letní PMR štafetu 2022" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund