Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Soutěž Zimní PMR střelec

Akce

Tomáš Vlašim nám představuje novou PMR soutěž ...


Milí přátelé PMR vysílání. Každé spojení uskutečněné našimi půlwattovými miláčky je bezvadná věc. Všichni si to užíváme. Všichni hledáme vhodná místa pro vysílání a také tu správnou chvíli na dobré spojení. Vyrážíme na kopce, trávíme soboty i jiné dny na portejblech a prostě nás to baví. Kořením našeho péemerkařského života jsou ovšem soutěže. A nejen kořením, také motivací. Motivací dosáhnout nejdelších spojení, největšího počtu spojení nebo nejvyššího počtu kilometrů. To podle toho, o jakou soutěž se jedná.

Většinu z nás nezastaví před startem do soutěže ani špatné počasí. Stejně tak na portejbly se vydáváme mnohdy v podmínkách, kdy by člověk ven ani psa nevyhnal. Ať je jaro, léto nebo podzim, bereme svoje miláčky na výlety poměrně pravidelně, a tak se můžeme často slyšet na 446 MHz a společně se radovat z téhle skvělé zábavy.

Po jaru, létu a podzimu ovšem často začne přituhovat. Doslovně i obrazně. V prosinci se sebezapřením uděláme jeden portejblík, abychom měli hlášení do Československého PMR Cupu. Když to dobře dopadne, ještě při tom aktivujeme nějaký kopeček do PMR Kopců. A pak s hrůzou čekáme, jestli bude v lednu mráz a sníh a jak se potom vypořádáme s vysíláním v lednu, jak nastartujeme další ročník PMR Cupu...
Prostě i my musíme zvažovat, jak se vypořádat se zimou. V jiných obdobích roku nás vytáhnou ven i jednorázové soutěže a akce jako je Pikador nebo PMR štafeta. V zimě se nás každý rok na jeden den pokusí vytáhnout na portejbl Z(a)mrzlý éter. Ale co pak? Co všechny ty ostatní zimní dny?

Tak dlouho jsem o tom přemýšlel. Už v listopadu mi připadalo, že by se v zimě mohlo z těch našich zbraní (rozuměj PMR stanic) střílet mnohem častěji. Ale kde najít motivaci, když rtuť teploměru klesá hluboko pod nulu a venku leží bílá pokrývka i v nížinách?

Zimní PMR střelec


Proto jsem se rozhodl vyzvat vás, abyste se stali nejlepšími zimními PMR střelci
. Připravil jsem pro vás soutěž, ve které můžete usilovat o získání titulu "Zimní PMR střelec".
Základní pravidlo je jednoduché. Nastřílet po dobu trvání soutěže od 21.1.2017 do 12.3.2017 co nejvíc spojení. Jedno spojení, jedna rána, jeden bod. Není třeba dělat nic víc, než jste dělali na PMR doposud. Stačí dodržovat všeobecné oprávnění a pravidla běžná v ostatních PMR soutěžích. A posílat soutěžní hlášení. Můžete k nim použít jakékoli své portejbly. Můžete započítat i spojení z domácích QTH. Hlavní pak je to, že hlášení do této soutěže můžete posílat každý den. Každý den, kdy uděláte nějaké PMR spojení, se počítá. Každý den také budete mít on-line k dispozici průběžné pořadí na stránkách soutěže, kde najdete i kompletní podrobná pravidla.

Přidej se do soutěže i ty. Těším se na tvoje hlášení a na výsledek našeho společného zimního snažení.

Staň se Zimním PMR střelcem roku 2017.

Vstup do soutěže jednoduše kliknutím na tento odkaz.

Tomáš Vlašim

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"Soutěž Zimní PMR střelec" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Soutěž Zimní PMR střelec
Od: Hraboš Barrandov Praha - Úterý, 17.01. 2017 - 10:16 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj, Tomáši, díky za novou soutěž a snahu zlepšit účast v éteru.

Malinká připomínka, ale nenech se ovlivňovat, pravidla a soutěž jsou jen tvoje.

Chceš zvýšit účast v éteru, snaha o častější přítomnost, častější vysílání, vyšší pravděpodobnost s někým pokecat, ale ve vyhodnocení zvýhodňuješ, při rovnosti počtu spojení, toho, kdo má méně pokusů - tedy menší účast, míň výletů, ... Přijde mi to nelogické.

Tak v sobotu 21.1. se doufám uslyšíme :-) I když z Klatovska na tebe asi nedosáhnu.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund