Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Propojení PMR stanice s diktafonem

PMR pásmo

Tip na propojení PMR s diktafonem pro známou stanici SilverCrest B2


Jak to udělat co nejjednodušší a nejlehčí? Každý výrobce stanic PMR zapojí JACK konektor jinak! Já to zatím vyrobil jen k SilverCrest. Použil jsem JACK konektor s kablíkem od nějakého mobilu. Odstřihl potřebnou délku, rozholil a ocínoval všechny 4 vodiče. Pak jsem zasunul JACK do stanice a sluchátky zjistil na kterých vodičích je audio výstup. Tyto vodiče jsem připájel na JACK který jde do diktafonu a zároveň i sluchátko. Z diktafonu z pochopitelných důvodů při nahrávání zvuk nejde (akustická zpětná vazba). Když bych dal přívod ze stanice do nějaké krabičky a na ní přepínač, mohl bych třeba přepínat audio ze SilverCrest a nebo z MOTOROLA. Možná že by to chtělo ještě nějaký útlum na audio do diktafonu, ale mně to takto funguje. Sluchátko jsem dal jen jedno, druhým uchem poslouchám, jestli nejde medvěd? No a ten diktafon OLYMPUS je pěkná vykopávka, zvuk z něho nejde ani stáhnout do PC.

Pro MOTOROLA stanici bych to mohl také vyrobit přímo z náhlavní soupravy. Zůstal by funkční i mikrofon, ale stejně většinou držíme stanici v ruce a máváme s ní a popobíháme abychom vylovili nejlepší příjem.

Propojení PMR s diktafonemPMR a diktafon II

73! Karel SuchomastyDOPLNĚNO 4.3. 2020:

Další inspiraci jak propojit PMR s diktafonem vám může být článek od Karla Rokycany (OK1ELE) který vytvořil svoji "černou skříňku pro PMR" viz. jeho schéma:

Karel Rokycany - černá skříňka

Veškerý popis k přečtení na Karlově blogu:
http://ok1rpl.cz/cerna-skrinka-jak-kvalitne-nahrat-sva-spojeni/

Karle i tobě děkujeme

Tisk Tisková verze článku


"Propojení PMR stanice s diktafonem" Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Karel Suchomasty - Sobota, 29.02. 2020 - 15:42 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ještě poznámka. Takto propojená stanice nevysílá! Proto jsou dvě a jedna bývá většinou citlivější. Na tu tupější se vysílá a ta lepší přijímá a to i to co se vysílá.

Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Libor Rožnov - Neděle, 01.03. 2020 - 11:40 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Karle, jinak můj diktafon umí při záznamu do připojených sluchátek pustit zaznamenávaný zvuk - je průchozí, takže v tomto případě by ještě odpadlo připojení sluchátka do Jacku u diktafonu.


Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Radek Lichnov - Neděle, 01.03. 2020 - 08:09 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Já si dělám poznámky do mobilu ikdyž je to mnohdy náročné, ale kdybych ctěl nahrávat tak bych asi zkusil něco podobného třeba kouskem suchého zipu přidělat ke stanici (pokud to nebude negativně ovlivňovat TX/RX)

https://www.ebay.com/itm/Mini-Digital-Spy-Audio-Voice-Recorder-Pen-Dictaphone-USB-Flash-Drive-U-Disk/292997710716?hash=item443806437c:m:mjqPhgnAhtx4FSfjzu_mDiQ

Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Karel Suchomasty - Neděle, 01.03. 2020 - 08:26 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
No právě že některé diktafony produkují i vf rušení. Já to raději píši na papír, i když ve zkratkách. Zavedl to Venda Brdy VB a tak zapisuji známé borce Tom Praha TP, Kevina Praha KP, Tomáš Drozdov TD. Diktafon je přeci jen z polovodičů a ty jak známo vedou jen na půl? Kdykoliv se můžou zaseknout. V kolektivce už se nám stalo, že jsme přišli po zhroucení PC o část závodu vkv PA.

Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Jerry Nové Město - Neděle, 01.03. 2020 - 10:55 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Dobrá poznámka, některé moderní zařízení dokáží produkovat mnoho rušení, které se někdy blbě identifikuje (hrubý šum podobný tomu standardnímu ve vysílačce), pozor nato!
Takto podivně mne jednou rušil CB stanici i obyčejný kompaktní foťák od Canonu, dělalo to jen při podsvíceném displeji foťáku a rušilo to do dvou metrů (ručku s teleskopem)... a dnes takových rušivých zařízení ala-china je bohužel tuze moc :(.


Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Libor Rožnov - Neděle, 01.03. 2020 - 11:35 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pro ty co se zajímají o záznam spojení na záznamník, zejména při silném větru, jsem dal do galerie dva příklady zapojení. Přesto osobně stále preferuji klasický způsob záznamu, kdy mám záznamník pověšený na zipu bundy, v létě třeba na šňůrce a pokud se mi zdá že to opravdu nepobere, tak ho jednoduše druhou rukou přiblížím k reproduktoru. I když je silný vítr, tak je záznamu docela bez problému rozumět. Asi záleží na typu záznamníku, ale já jsem s tím mým velmi spokojen. Při použití nějakého ochranného návleku proti větru to bude určitě ještě daleko lepší.


Re: Propojení PMR stanice s diktafonem
Od: Karel Rokycany - Neděle, 01.03. 2020 - 14:31 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Takhle to mám zbastlený já

http://ok1rpl.cz/cerna-skrinka-jak-kvalitne-nahrat-sva-spojeni/

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund