Propojení PMR stanice s diktafonem

Propojení PMR stanice s diktafonem

Datum: 29.2. 2020 14:11 Téma: PMR pásmo

Tip na propojení PMR s diktafonem pro známou stanici SilverCrest B2


Jak to udělat co nejjednodušší a nejlehčí? Každý výrobce stanic PMR zapojí JACK konektor jinak! Já to zatím vyrobil jen k SilverCrest. Použil jsem JACK konektor s kablíkem od nějakého mobilu. Odstřihl potřebnou délku, rozholil a ocínoval všechny 4 vodiče. Pak jsem zasunul JACK do stanice a sluchátky zjistil na kterých vodičích je audio výstup. Tyto vodiče jsem připájel na JACK který jde do diktafonu a zároveň i sluchátko. Z diktafonu z pochopitelných důvodů při nahrávání zvuk nejde (akustická zpětná vazba). Když bych dal přívod ze stanice do nějaké krabičky a na ní přepínač, mohl bych třeba přepínat audio ze SilverCrest a nebo z MOTOROLA. Možná že by to chtělo ještě nějaký útlum na audio do diktafonu, ale mně to takto funguje. Sluchátko jsem dal jen jedno, druhým uchem poslouchám, jestli nejde medvěd? No a ten diktafon OLYMPUS je pěkná vykopávka, zvuk z něho nejde ani stáhnout do PC.

Pro MOTOROLA stanici bych to mohl také vyrobit přímo z náhlavní soupravy. Zůstal by funkční i mikrofon, ale stejně většinou držíme stanici v ruce a máváme s ní a popobíháme abychom vylovili nejlepší příjem.

Propojení PMR s diktafonemPMR a diktafon II

73! Karel SuchomastyDOPLNĚNO 4.3. 2020:

Další inspiraci jak propojit PMR s diktafonem vám může být článek od Karla Rokycany (OK1ELE) který vytvořil svoji "černou skříňku pro PMR" viz. jeho schéma:

Karel Rokycany - černá skříňka

Veškerý popis k přečtení na Karlově blogu:
http://ok1rpl.cz/cerna-skrinka-jak-kvalitne-nahrat-sva-spojeni/

Karle i tobě děkujeme
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz