Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

PMR štafeta 2013

Akce

Vážení, smělě se můžete přihlašovat do letošní zářijové PMR štafety, která poběží v sobotu 7.9. od 17:00 na kanále č. 7.


PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase...

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je letos stanovena na úterý 3.9. 2013 (24:00). Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí ostatních států.

Trasa bude vystavena zde na webu nejpozději do čtvrteční půlnoci 5.9. 2013. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených číslech.

PMR štafeta 2013

Ještě přidám pár postřehů k průběhu celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 7.9. v 17:00 na kanále č. 7 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí. Štafeta bude dvoukolová a poběží vždy stejným směrem. Poslední posádka v řetězu bude předávat slovo zpět na bod č. 1. a dojde tím k uzavření prvního kola.

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla radiového klidu. To znamená zbytečně do probíhající akce nevstupovat poznámkami a voláním dalších kolegů. Mluvte pouze tehdy když bude na vás voláno.

Poté co se v řetězu dostane slovo na vás je vhodné postupně říct: vaše pořadové číslo, volačku, jméno stanoviště odkud vysíláte, nadmořskou výšku a pár zajímavostí (třeba jaké máte počasí, jaký byl výstup na kopec, volačky vašich kamarádu co jsou s vámi... apod.). Poté se pokusíte předat slovo dalšímu v pořadí.

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí komu bych mohl předat štafetu?" Tomu kdo na vaši výzvu zareaguje vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu a ať se pokusí spojit s kolegou který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat (pokud je to možné) na moji maličkost (Jerryho Nové Město) = startovní stanici č.1.

Posádky si mohou zapisovat reporty o slyšitelnosti svých kolegů, které nepovinně můžou odeslat po akci k vystavení na web (na můj e-mail: cb16@volny.cz).

V druhém kole se nejdříve opět představíte svými údaji a řeknete v rychlosti jaké své nejvzdálenější kolegy jste slyšeli apod. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí.
Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením. Navíc ve stejný den probíhá na PMR soutěž » PIKADOR o které jste mohli číst v tomto článku.

» PŘIHLÁŠKA DO ŠTAFETY

» PŘEHLED PŘIHLÁŠENÝCH

» Diskutovat o štafetě můžete zde


POZOR vy co jste již přihlášeni do akce PIKADOR a chcete se účastnit i štafety musíte provést samostatnout přihlášku! (» ZDE) Obě akce mají samostané pravidla a přihlašovací formuláře!

Pro všechny účastníky bude i letos připraven nový pamětní lístek k vytištění ve velkém rozlišení. Ten budu v průběhu září zasílat e-mailem jako běžný obrázkový dokument (JPG).

Máte-li jakékoliv dotazy na moji maličkost - pište! Nerozhodnuté zájemce prosím, ZKUSTE TO - PMR štafeta je o zábavě, takže rádi přivítáme mezi sebou i "nováčky"!
Věřím že se i letos najde dostatek nadšenců pro zopakovaní našeho pravidelného PMR kolečka. Všem přeju mnoho štěstí při výběru té nejvhodnější kóty a těším se v září naslyš na pásmu...

Jerry Nové Město
- www.cbpmr.cz -

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"PMR štafeta 2013" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund