Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu podruhé

PMR pásmo

Pozvánku na již druhé letošní kolo akce určené především pro rodiče a jejich ratolesti zasílají Tomáš Stodůlky a Kevina Praha


Pohádky Máme v Rádiu je nevážná akce v pásmu PMR především pro děti a jejich rodiče. Máte děti, vnoučata, neteře, synovce..., zkrátka spřátelené děti ve věku, kdy udrží vysílačku, a rádi byste jim ukázali kouzlo spojení na pásmu?V této aktivitě totiž budou v éteru slyšet POHÁDKOVÉ volačky! Kolik jich zvládnete ulovit? Vylezte s dětmi na kopec a zapojte se s nimi do naší aktivity při lovení pohádkových postav z éteru anebo při spojení s dalšími účastníky!

Datum a čas konání: neděle 12. září 2021, 11:00 - 13:00 SELČ v pásmu PMR modulací FM
Kontakt: Tomáš Stodůlky: ok3tv zavináč ucw.cz Kevina Praha: kevinapraha zavináč gmail.com
Neváhejte se nám v případě dotazů ozvat.

Jak to bude probíhat:

Zapojit do akce "Pohádková výzva" se může kdokoli, kdo má legální stanici pro vysílání na pásmu PMR, tedy s výkonem 0,5 W. Není nutné se do akce předem hlásit. Oceníme však, pokud nám dáš vědět svůj zájem se zúčastnit vyplněním tohoto formuláře. Kontrolní stanice pak mohou jít více najisto.

Akce je určená především pro děti, ale samozřejmě se mohou zúčastnit i dospělí (a budeme za to rádi!). Na dospělé však máme prosbu: Pokud někde uslyšíte nesmělý dětský hlásek, jak se snaží udělat spojení, nechte mu prostor nebo při potížích rovnou zkuste pomoci.

Na pásmu se vyskytují kontrolní stanice, které se hlásí jako pohádkové postavy, tedy například jako "Výzva pohádka, tady kontrolní stanice Myšpulín Čtyřlístek".

Účastnické stanice se do vysílačky hlásí výzvou "pohádková výzva" nebo "výzva pohádka" + vlastní volačka, tedy například "Pohádková výzva, tady Tomáš Stodůlky.". Uvítáme, když děti použijí tradiční volačku, která je obvykle ve tvaru křestní jméno + bydliště. Budou ji tak moci používat i při svém dalším vysílání.

Účastníci dělají spojení jak s kontrolními stanicemi, tak mezi sebou. Hlavním cílem je ukázat kouzlo radiového spojení nadějnému potěru, proto nijak nebude hodnoceno množství spojení. Samozřejmě, že čím více, tím lépe :-).

V rámci spojení se předává volačka a vysílací místo (stanoviště/QTH). S ohledem na různý věk dětí necháme na uvážení jejich doprovodu, jaké další údaje (lokátor, report) budou předávat a co je chtějí všechno naučit. Je velmi doporučeno vést si evidenci (deník) spojení.

Do týdne po skončení akce (tedy neděle 19.9.2021 do 23:59) pošlete prosím hlášení vyplněním tohoto formuláře. Pokud vás bylo na kopci více, můžete v rámci jednoho hlášení napsat více volaček, diplom dostane každá. Tak, jak volačku napíšete, bude zapsána na diplom, pozor tedy na diakritiku a jiné znaky.

Každý, kdo odešle v uvedeném termínu hlášení obsahující spojení s aspoň jednou kontrolní stanicí, dostane na uvedený email PDF pamětní diplom. Pro více dětí stačí 1 společné hlášení, kde můžete zadat více volaček.

Kontrolní stanice se budou vyskytovat na kanálech 1-6 a 8-16, tedy na všech povolených kanálech s výjimkou kanálu 7 - ten bude ponechán pro obvyklý DX provoz.

Předběžný seznam kontrolních stanic a jejich stanovišť bude zveřejněn s předstihem zde na webu. Finální počet a poloha kontrolek se však může lišit vzhledem k nepřízni lokálního počasí, rušení či jiného omezení.

Domovská stránka webu soutěže zde

Článek o průběhu květnového kola této soutěže - napsal Tomáš Stodůlky

Článek o průběhu květnového kola této soutěže - napsala Kevina Praha

Těšíme se na vás! Kevina Praha, Tomáš Stodůlky a kontrolní staniceDiplom Pohádky Máme v Rádiu 2021
Diplom udělovaný za květnové kolo soutěže P.M.R.

Tisk Tisková verze článku


"PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu podruhé" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund