Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Novoroční PMR štafeta u expedice Birell

PMR pásmo

Povídání o akci zaslal Karel Suchomasty, který operoval společně s Tomášem Drozdov na kótě Studený vrch382/001 ST-014 Studený vrch:

1.1.2019 se koná novoroční PMR štafeta. Jedu tedy kolem 12:00 MČ na parkoviště u silnice na Dobříš nad Malým Chlumcem. Já a Tomáš Drozdov jsme opět jako expedice Birell.

Jsem tady asi o 1.5 hodiny dříve a tak nejprve aktivuji SOTA vrchol (ST-014), ale jen na pásmu 7MHz CW. Je tu hafo lidí a tak jsem kousek mimo na západ od vrcholu. Dělám jen 4 spojení nutká pro uznání aktivace, stejně mi závodník YT3R Srbská stanice v novoročním závodě obsadil kmitočet a to bez varování!

ST-014 Studený

Přichází SMS od Tomáše, asi ve 12:50 že už je tady i s manželkou, synkem a pejskem. Skládám MLA a Mazlíka YAESU FT-817 do tlumoku a jdu k rozhledně. Tady ještě před štafetou přímo z vrcholu u triangulace dělám z lokátoru JN79BT 2 spojení na PMR. Rozhledna je ale v lokátoru JN79AT, rozhraní lokátorů prochází mezi rozhlednou a vrcholem!

Novoroční PMR štafeta 2019 - ex. Birell

Po občerstvení klobásou a čajem lezeme po krkolomných schodech na rozhlednu. Mně překáží na zádech krosna s vybavením pro SOTA a tak za ní zachycuji o každé patro. Na rozhledně fouká velice ostrý vítr, v nárazech až nepříjemný, protože teplota je tady 3°C. Dokáže porazit i stanici postavenou na ochoz.

Novoroční PMR štafeta 2019 - Studený JN79BT

Štafeta začíná ve 14:00 MČ. Já mám malou outdoorovou kameru, ale mám v ní nastavený čas na UTC. Tomáš dělá první kolo a já dělám zpáteční cestu štafety. Tomáš to s oblečením podcenil a tak se mu kamera v ruce dost třese jak je mu zima. Po mojí předávce ještě chvilku poslouchám, Tomáš už je uvnitř rozhledny, kudy stoupá zdola teplo od ohřívání klobás. Dole si pak dává svařák a vyrážíme lesem k autům. Docela obdivuji Tomášova čtyřletého synka, který ani jednou nezazlobil že se mu něco nelíbí? Asi další radista aktivátor!

Za ex. Birell - Karel Suchomasty

Tisk Tisková verze článku


"Novoroční PMR štafeta u expedice Birell" Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Novoroční PMR štafeta u expedice Birell
Od: Jarda Velké Poříčí - Pátek, 04.01. 2019 - 21:51 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pěkné foto a fajn příběh. Je skvělé, že takováto akce dokáže vyburcovat celou republiku i v totálně nevlídném počasí. A střihnout si ještě před štafetou aktivaci SOTA, to už je parádní bonus. To vybavení na SOTA se mi moc líbí, stanici a stativ už mám :-)

Re: Novoroční PMR štafeta u expedice Birell
Od: Karel Suchomasty - Sobota, 05.01. 2019 - 20:11 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Jardo, kdybys potřeboval cokoliv kolem SOTA, napiš. Ty čísla v nadpisu článku 382/001 znamenají počet aktivací celkem / počet v tomto roce... Takže už jsem jich pár udělal. Karel.

Re: Novoroční PMR štafeta u expedice Birell
Od: Jarda Velké Poříčí - Neděle, 06.01. 2019 - 00:12 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Díky moc, jdu sepsat email.


Re: Novoroční PMR štafeta u expedice Birell
Od: Kokr Praha - Neděle, 06.01. 2019 - 22:04 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj Karle, vstup na rozhlednu jsi měl domluvený předem nebo jste šli na blind vyjde nevyjde?

Re: Novoroční PMR štafeta u expedice Birell
Od: Karel Suchomasty - Úterý, 08.01. 2019 - 10:18 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tomáš sice volal uživateli rozhledny, ale na nový rok je rozhledna vždy otevřena do 16:00 pro veřejnost. Chodí na ní hodně lidí. Je tu i občerstvení, klobásy, čaj, svařák, grog... ono by to chodilo stejně i z vrcholu JN79BT, rozhledna ho převyšuje jen asi o 20m.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund