Novoroční PMR štafeta u expedice Birell

Novoroční PMR štafeta u expedice Birell

Datum: 3.1. 2019 23:53 Téma: PMR pásmo

Povídání o akci zaslal Karel Suchomasty, který operoval společně s Tomášem Drozdov na kótě Studený vrch382/001 ST-014 Studený vrch:

1.1.2019 se koná novoroční PMR štafeta. Jedu tedy kolem 12:00 MČ na parkoviště u silnice na Dobříš nad Malým Chlumcem. Já a Tomáš Drozdov jsme opět jako expedice Birell.

Jsem tady asi o 1.5 hodiny dříve a tak nejprve aktivuji SOTA vrchol (ST-014), ale jen na pásmu 7MHz CW. Je tu hafo lidí a tak jsem kousek mimo na západ od vrcholu. Dělám jen 4 spojení nutká pro uznání aktivace, stejně mi závodník YT3R Srbská stanice v novoročním závodě obsadil kmitočet a to bez varování!

ST-014 Studený

Přichází SMS od Tomáše, asi ve 12:50 že už je tady i s manželkou, synkem a pejskem. Skládám MLA a Mazlíka YAESU FT-817 do tlumoku a jdu k rozhledně. Tady ještě před štafetou přímo z vrcholu u triangulace dělám z lokátoru JN79BT 2 spojení na PMR. Rozhledna je ale v lokátoru JN79AT, rozhraní lokátorů prochází mezi rozhlednou a vrcholem!

Novoroční PMR štafeta 2019 - ex. Birell

Po občerstvení klobásou a čajem lezeme po krkolomných schodech na rozhlednu. Mně překáží na zádech krosna s vybavením pro SOTA a tak za ní zachycuji o každé patro. Na rozhledně fouká velice ostrý vítr, v nárazech až nepříjemný, protože teplota je tady 3°C. Dokáže porazit i stanici postavenou na ochoz.

Novoroční PMR štafeta 2019 - Studený JN79BT

Štafeta začíná ve 14:00 MČ. Já mám malou outdoorovou kameru, ale mám v ní nastavený čas na UTC. Tomáš dělá první kolo a já dělám zpáteční cestu štafety. Tomáš to s oblečením podcenil a tak se mu kamera v ruce dost třese jak je mu zima. Po mojí předávce ještě chvilku poslouchám, Tomáš už je uvnitř rozhledny, kudy stoupá zdola teplo od ohřívání klobás. Dole si pak dává svařák a vyrážíme lesem k autům. Docela obdivuji Tomášova čtyřletého synka, který ani jednou nezazlobil že se mu něco nelíbí? Asi další radista aktivátor!

Za ex. Birell - Karel Suchomasty
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz