Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

CB Faltus Suchý Vrch stručně bilancuje

CB pásmo

Team CB Faltus Suchý Vrch ve stručné roční situační a ekonomické bilanci opakovače z kanálu CB 23.


Rok se s rokem sešel a i když není obecně považován za nejvydařenější, opakovač Faltus na Suchém Vrchu je i přes toto konstatování stále v provozu. Velkou zásluhu na tom máme vy všichni, kteří jste se nějakým způsobem podíleli na jeho ekonomické podpoře, servisu a realizovanými spojeními. Během roku byly provedeny dva servisní výjezdy spojené s kontrolou celého systému.

Další příznivou zprávou je, že součástí druhého výjezdu byl i Honza Kerhartice [*1], který se rozhodl vyvinout a postavit funkčně identické, avšak na moderní současné technické bázi založené zařízení, které by, jak již dlouhodobě plánujeme, mohlo v případě fatálního kolapsu stávající techniku nahradit. Na nákup základních součástek mu byla z rozpočtu poskytnuta záloha 3 tis. Kč. Sehnat někoho, kdo by se do toho pustil, nebylo jednoduché, ale jistá míra náhody a agilnost Bódi Ústí, kterému se podařilo takového člověka najít, nám k tomu výrazným způsobem dopomohla. O výsledcích postupu vývoje a stavby budeme pravidelně nepravidelně informovat.

Několikadenní výpadek Faltuse v prosinci byl způsoben výměnou zdroje, který byl společný s radioamatérským převaděčem OK0 BBF. V této souvislosti nám byl Davidem, OK1 TBF [*2] bezúplatně poskytnut zcela samostatný a dobře dimenzovaný napájecí zdroj.

Celková roční bilance roku 2020 tedy skončila díky příspěvkům v kladné hodnotě [*3], která zhruba představuje částku zabezpečující náklady na elektrickou energii pro rok 2021. A to je další pozitivní zpráva. Na tomto místě bychom rádi poděkovali za zaslané příspěvky a požádali vás všechny, kterým není provoz tohoto zařízení lhostejný, o zaslání příspěvku na rok další. Ideální formou se jeví malý pravidelný příspěvek, který "nebolí" a v konečném každoročním součtu vytvoří dobře využitelnou praktickou částku. V novém roce bude pozitivních zpráv, jak doufáme, více - např. v podobě rýsujícího se nového záložního opakovače Faltus.

Přejeme všem příjemné prožití svátků a hodně zdraví do celého nového roku 2021.

Faltus Suchý Vrch team

Roman OK1 JOP, Jirka, OK1 HJI a Boďa Ústí


Aktuální dění, aneb pravidelně nepravidelné informace sledujte zde:

(1) Faltus Suchý Vrch CB opakovač: www.cbfaltus.eu

(2) Veřejná debatní skupina | Facebook https://www.facebook.com/groups/2493124617433632


[*1] V případě zájmu o toto zařízení můžeme na Honzu Kerhartice poskytnout kontakt, konkrétní cena je však předmětem konkrétní domluvy s ním, finální cena pro nás se bude pohybovat v kategorii "prototyp".

[*2] Správce a provozovatel tohoto převaděče

[*3] V případě, že jste zasílali příspěvek, který není v přiložené tabulce uveden, co nejdříve nás kontaktujte, drobné chyby není možné zcela vyloučit. Děkuji za pochopení. Číslo účtu zašleme na vyžádání.

Tisk Tisková verze článku


"CB Faltus Suchý Vrch stručně bilancuje" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund