CB Faltus Suchý Vrch stručně bilancuje

CB Faltus Suchý Vrch stručně bilancuje

Datum: 24.12. 2020 10:12 Téma: CB pásmo

Team CB Faltus Suchý Vrch ve stručné roční situační a ekonomické bilanci opakovače z kanálu CB 23.


Rok se s rokem sešel a i když není obecně považován za nejvydařenější, opakovač Faltus na Suchém Vrchu je i přes toto konstatování stále v provozu. Velkou zásluhu na tom máme vy všichni, kteří jste se nějakým způsobem podíleli na jeho ekonomické podpoře, servisu a realizovanými spojeními. Během roku byly provedeny dva servisní výjezdy spojené s kontrolou celého systému.

Další příznivou zprávou je, že součástí druhého výjezdu byl i Honza Kerhartice [*1], který se rozhodl vyvinout a postavit funkčně identické, avšak na moderní současné technické bázi založené zařízení, které by, jak již dlouhodobě plánujeme, mohlo v případě fatálního kolapsu stávající techniku nahradit. Na nákup základních součástek mu byla z rozpočtu poskytnuta záloha 3 tis. Kč. Sehnat někoho, kdo by se do toho pustil, nebylo jednoduché, ale jistá míra náhody a agilnost Bódi Ústí, kterému se podařilo takového člověka najít, nám k tomu výrazným způsobem dopomohla. O výsledcích postupu vývoje a stavby budeme pravidelně nepravidelně informovat.

Několikadenní výpadek Faltuse v prosinci byl způsoben výměnou zdroje, který byl společný s radioamatérským převaděčem OK0 BBF. V této souvislosti nám byl Davidem, OK1 TBF [*2] bezúplatně poskytnut zcela samostatný a dobře dimenzovaný napájecí zdroj.

Celková roční bilance roku 2020 tedy skončila díky příspěvkům v kladné hodnotě [*3], která zhruba představuje částku zabezpečující náklady na elektrickou energii pro rok 2021. A to je další pozitivní zpráva. Na tomto místě bychom rádi poděkovali za zaslané příspěvky a požádali vás všechny, kterým není provoz tohoto zařízení lhostejný, o zaslání příspěvku na rok další. Ideální formou se jeví malý pravidelný příspěvek, který "nebolí" a v konečném každoročním součtu vytvoří dobře využitelnou praktickou částku. V novém roce bude pozitivních zpráv, jak doufáme, více - např. v podobě rýsujícího se nového záložního opakovače Faltus.

Přejeme všem příjemné prožití svátků a hodně zdraví do celého nového roku 2021.

Faltus Suchý Vrch team

Roman OK1 JOP, Jirka, OK1 HJI a Boďa Ústí


Aktuální dění, aneb pravidelně nepravidelné informace sledujte zde:

(1) Faltus Suchý Vrch CB opakovač: www.cbfaltus.eu

(2) Veřejná debatní skupina | Facebook https://www.facebook.com/groups/2493124617433632


[*1] V případě zájmu o toto zařízení můžeme na Honzu Kerhartice poskytnout kontakt, konkrétní cena je však předmětem konkrétní domluvy s ním, finální cena pro nás se bude pohybovat v kategorii "prototyp".

[*2] Správce a provozovatel tohoto převaděče

[*3] V případě, že jste zasílali příspěvek, který není v přiložené tabulce uveden, co nejdříve nás kontaktujte, drobné chyby není možné zcela vyloučit. Děkuji za pochopení. Číslo účtu zašleme na vyžádání.
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz