Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: * Můj PROFIL * Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Všechny odpovědi na příspěvek č: [44888]#44895 15.6. ’24 13:30 [Aleš Dobříš ] : (odpověď na #44888)
Ahoj, prvotně bych v lokalitě kde se bude spojení provádět, udělal zkoušku spojení. Zkusit oslovit někoho z kolegů, kdo by byl ochoten zapůjčit radiostanice, nebo osobně na místě vyzkoušet. U převaděče na sdílených kmitočtech se může stát, že na právě používaných kmitočtech dojde na kopci k příjmu jiného spojení, a ikdyž bude hlavní frekv. se subtónem, tak bude spojení rušeno. (záleží na lokalitě) Stejně asi nebudou ty dvě ručky někdě v lese na kopci bez dozoru. To už tam obsluha může dělat opakovač - dispečink pro všechny, a tím mužete použít vlastně stejné takřka základní nastavení na všech vysílačkách.
#44891 15.6. ’24 09:08 [Karel Suchomasty ] : (odpověď na #44888)
Ještě jedno řešení mne napadá. Dvě stanice na různých pásmech (sdílená 2m/sdílená 70cm). Jedna přijímá a druhá vysílá. Spojeny jsou audio výstup/vstup. U vysílací stanice se nastaví vox. Problém může nastat se vzdáleností antén, některé levné stanice namají na vstupu žádné filtry a blízkost signálu i na jiném pásmu je zatlumí. Nejlépe je tady zakoupis stanici, která to umí v základu.
#44890 15.6. ’24 08:51 [Karel Suchomasty ] : (odpověď na #44888)
Bylo by jedno levné řešení. Stanice umožňující převaděč crossband. To mají i některé radioamatérské ručky. Asi by šla některá nastavit na sdílenky a PMR. Baofeng jde naprogramovat aby vysílal a přijímal na různých kmitočtech, ale převaděč neumí. Jednotlivé stanice pak musí také vysílat crossband. Na zabezpečení automobilových závodů jsme měli zapůjčené převaděče se zakoupenými kmitočty. To je ale řešení pro dětský tábor drahé. Ještě mne napadá pasivní převaděč. Dvě spojené směrové antény nasměrované kam by to mělo chodit. Také opakovač by šel použí, ale nevím jak by se to děti naučili používat?
#44889 14.6. ’24 21:09 [Zdeněk Chabry Praha ] : (odpověď na #44888)
Za těchto podmínek jedině VKV přes převaděč. Nebo KV, ale tam je pásmo ticha i několik set km, než je zas něco slyšet. S obyčejnou ruční radiostanicí nerealizovatelné, pokud tedy nechcete použít nějaká řešení typu Zello, závislá na trunkové síti.
#44888 14.6. ’24 20:53 [Dalong ] :
Dobrý den, dělám dětský tábor. Scháním vysílačku, která by měla spojení cca do 10 km. Táborová základna se nachází v údolí, a veškeré aktivity s dětmi pořádáme v lese přes kopce apod. S Baofengama spojení přes takový terén je nemožný, doporučil by mi proto někdo vysílačku která by to zvládla ?........děkuji

Za obsah příspěvků nesou zodpovědnost jejich autoři! Pravidla této diskuze najdete zde.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0,03 sekund