Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: * Můj PROFIL * Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Všechny odpovědi na příspěvek č: [44865]#44869 10.6. ’24 09:29 [Jirka Jenštejn ] : (odpověď na #44865)
Michale, ta degradace povrchu měkčeného plastu je poměrně obvyklá. Kupodivu hlavně když se věc nepoužívá a leží někde v uzavřeném prostoru (šuplík, krabice). Mně se na to osvědčil isopropylalkohol (aneb isopropanol nebo taky IPA), dá se koupit poměrně levně v obchodech, kde prodávají různé chemické věci jako ředidla, barvy, hydroxidy apod. Nejdřív ho vodou nařeď tak na 30-50%, záleží na tom, v jaký koncentraci ho koupíš (já koupil 99%). Pak vezmeš hadřík namočíš do IPA a prostě z toho povrchu tu lepivou vrstvu postupně odstraníš (jako kdybys to umýval ředidlem). Docela to chvíli zabere, ale dá se to vyčistit, aby to nelepilo. Zůstane hladký lesklý plast. [1x upraveno]
#44866 9.6. ’24 22:01 [Zdeněk Chabry Praha ] : (odpověď na #44865)
Jo, bohužel setkal a moc se s tím dělat nedá - degraduje časem ten samotný plast, ta guma, je to i u některých notebooků, dá se to trochu "očistit", ale už to není ono.
#44865 9.6. ’24 21:53 [Michal Šitbořice ] :
Přátelé, potřebuju poradit (kupodivu): po letech, doslova, jsem vytáhl ze šuflíku svoje PMR vysílačky Sencor SMR 600, a kromě toho, že baterky jsou asi kaput nepoužíváním, tak mě dost nemile překvapilo, že taková ta měkčená guma nebo plast, co je na většině povrchu vysílaček, se asi nějak rozpadá nebo co, což se projevuje tím, že šíleně lepí :-(. Nenapadá někoho jestli se s tím dá něco udělat - napadá mě to něčím omýt, nějakým ředidlem, tu narušenou vrstvu, ale hned jedním dechem mám pochybnost, jestli to třeba taky není úplná blbost smích Setkal se někdo ze zde přítomných se stejným problémem, a dá se to nějak řešit? Vyloženě do popelnice se mně je házet nechce... Díky!

Za obsah příspěvků nesou zodpovědnost jejich autoři! Pravidla této diskuze najdete zde.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0,03 sekund