Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pravidla květnové PMR štafety 2020

O našem webu

Přihlašování do štafety je v plném proudu ....PMR ŠTAFETA 2020 / 31.05.2020 - 13:00

PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm, kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je stanovena na pátek 29.5.2020 do 22:00. Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí okolních států.

Přihláška zde: https://www.cbpmr.cz/prihlaska-stafeta.html

Nedoporučuji vysílat z míst 200m nad mořem, nebo nižších a zapadlých údolí. Štafeta se pak nedá dobře zorganizovat a hrozí, že nebudete nakonec do štafety zařazeni. Vyberte si tedy kopec, nejlépe holý, a vysílejte odtamtud.

Trasa bude vystavena zde na webu nejpozději do sobotní půlnoci 30.05.2020. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených pořadových číslech v trase.

Průběhu celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 31.05.2020 ve 13:00 na kanále č. 8 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí.

Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená, že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, v prvním kole buďte struční a věcní. Až dostanete slovo postupně sdělte tyto informace:

vaše pořadové číslo,
volačku, (příp. název expedice a volačky kolegů co jsou s vámi)
název stanoviště odkud vysíláte,
nadmořskou výšku,
lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto: "přijímám štafetu od dvojky, moje pořadové číslo je tři, všechny zdraví Honza Znojmo, vysílám z Ještědu, který měří 1012m a leží v lokátoru JO70LR a jsem tady společně s Frantou Znojmo a posíláme tímto štafetu dál na stanici číslo čtyři ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla radiového klidu. To znamená: nesnažte se navazovat spojení ani posílat dotazy typu: "slyší mě někdo?" To ponechte na případný monitorovací kanál 6, kde vám může odpovědět kontrolní stanice na pozadí štafety. Mluvte pouze tehdy, když bude na vás voláno.

Kontrolní stanice budou na CH-6

Když se štafeta zasekne, vyčkejte na výzvu kontrolní stanice a nechte štafetu v její dikci. Pokud se vás kontrolka zeptá, zda-li jste stanici někdo slyšel, očekává se, že ten, kdo ji slyšel, řekne stručně třeba "ANO, Jarda Humpolec" a né že dalších pět lidí bude přes sebe říkat: "já nikoho neslyšel".

Velkou prosbu směřuji k aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanálech č. 8 a 6. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na jiné kanály.

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí komu bych mohl předat štafetu?" Tomu kdo na vaši výzvu zareaguje vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu a ať se pokusí spojit s kolegou který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat (pokud je to reálně možné) mě (Apache Znojmo) = startovní stanici č.1. Nebo na nejbližší kontrolní stanici. V nouzovém případě, pokud rádiové spojení selže, můžete použít pro dotaz o stavu štafety program Zello. Zde prosím nijak nedebatovat a kanál nezasekávat, jinak budete ze skupiny na Zellu odpojeni. Tento kanál slouží výhradně pro organizátora a kontrolní stanice. Hlásit zde můžete textově kde se štafeta nachází.

QR kód do skupiny PMR štafeta na Zellu


QR kód PMR štafeta 2020

Ve druhém kole se opět představíte svými údaji, stejně jako v prvním kole. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením.

Pokud bude zájem, po akci vytvořím elektronický pamětní lístek, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům.

Máte-li jakékoliv dotazy - pište! Nerozhodnuté zájemce prosím, ZKUSTE TO - PMR štafeta je o zábavě, takže rádi přivítáme mezi sebou i "nováčky"! Věřím, že se i pro tuto štafetu najde dostatek nadšenců a společně ji zdárně zrealizujeme. Všem přeji mnoho štěstí při výběru té nejvhodnější kóty a těším se naslyš na pásmu.

Související odkazy:

Přehled přihlášených účastníků
Přihlášení do štafety

Apache Znojmo

Tisk Tisková verze článku


"Pravidla květnové PMR štafety 2020" Přihlásit/Registrovat | 9 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: - Středa, 06.05. 2020 - 20:14
Pokud bude zájem, po akci vytvořím elektronický pamětní lístek, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům.

NESLIBUJ TADY NĚCO CO NESPLNÍŠ

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Apache Znojmo - Sobota, 16.05. 2020 - 22:28 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Tobe jsem ho poslal:) Tak si nestezuj! Nebo si muzes vzit organizovani stafety ty , co rikas ? Prskat umi kazdej, ale neco pro druhy udelat, to uz je horsi !


Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: cb18prahalocal - Neděle, 17.05. 2020 - 17:23 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ještě možná rozmyslím jestli do 31.5 nikam půjdu


Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Ilja Vary - Sobota, 23.05. 2020 - 21:46 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Na YT jsem viděl parádní video štafety, bude i tento krat ?

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Apache Znojmo - Čtvrtek, 28.05. 2020 - 09:17 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Iljo nevim, asi ne.. 1. by museli lidi poslat dost materialu a 2. to vezme hroznou spoustu casu to udelat.

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Ilja Vary - Čtvrtek, 28.05. 2020 - 13:41 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ok, chapu. Dík za odpověď. 73 v nedělí !!!

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Ilja Vary - Pátek, 29.05. 2020 - 00:39 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
A jej &
B njak se to seklo ... 


Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Aleš Dobříš - Neděle, 24.05. 2020 - 11:41 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Podle seznamu bude 72 stanovišť. Nebude to rekord? Když se pojedou Čechy i Morava najednou, ne jako na Nový rok zvlášť. (Jsem tu rok, tak nezám předchozí ročníky.)

Re: Pravidla květnové PMR štafety 2020
Od: Apache Znojmo - Čtvrtek, 28.05. 2020 - 09:16 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Nebude, za tu dobu co to delam ja, tak bylo i 91 stanic. A v historii to mzna bylo i pres stovku :)

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund