Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pikador 2010 byl v novém kabátku

Akce

Je na čase shrnout účastnické výsledky letošní "odlehčené" nesoutěžní vzpomínkové PMR akce.


Na sklonku září (25.9. 2010) jsme se opět sešli na kopcích při obnoveném PMR Memoriálu Milana 42 Hradec Králové. I přes moji opožděnou horší propagaci (za což se omlouvám) se nás sešlo na pásmu docela dost. Nadšence okupující své kopce mnohde překvapilo nemilé počasí. Dorážející studená fronta od jihozápadu přichystala mokré chvilky, ani teploty nebyly bohužel moc přívětivé...

O Podzimním éteru 18.9. 2010 panovalo na Jizeře poněkud lepší počasí...
O Podzimním éteru (18.9. 2010) panovalo na Jizeře poněkud lepší počasí...


Já jsem vyrazil na oblíbenou kótu Jizera (JO70PU, 1122m), která bývá na PMR poměrně chodivá, avšak počítal jsem jako vždy skoro se vším. S PMR jsem na Jizeře byl i o týden dříve, kdy probíhala CB soutěž "Podzimní Éter 33" (18.9.'10), tehdy mi na Jizeře dělali společnost další přátelé (Zdenda Ústí s ratolestmi a Frenky Smědava). Na Pikadora jsem vyrazil jako sólista, jelikož Frenky léčil pochroumanou nohu a tak jsem bivakoval na vrcholové skále sám ve spacáku, schovanej pod celtou až do sobotního večera. Přes tyto vysloveně polní podmínky jsem se rozhodl nepsat deník... což mne docela mrzí, povedlo se několik zajímavých spojení, namátkou: Tomáš Tábor /p Homole (160km), Hagi Praha /p Písek v Brdech (150km), Pětka Roudná /p Přívraty (160km), Franta Bransouze /p Holý Vrch u Jihlavy (170km), perfektně byl i slyšet Simon007 z kóty u Velkých Popovic (112km) pouze na PMR hodinky (400mW) !!! Celkem odhaduji že jsem udělal 40 kontaktů a bylo prostě s kým povídat až do doby, kdy na Jizeře zesílil studený vítr i déšť.

Zpátky ještě k výsledkům, hned při prvním zapnutí PMR-ky jsem narazil na Barryho z Nové Paky, který tentokrát zavítal do Jizerských hor. Úspěšně otestoval Javorník (JO70QR, 826m) z kterého za celý den ulovil téměř 80 spojení, což je fakt parádní výkon! Ostatní deníky jsou sice skromnější, ale účast se cení a můžete si je prohlédnout níže. Všem kteří odeslali deník pošlu do 14.11. e-mailem pamětní "lístek" - jako malou upomínku a poděkování za účast v naší akci.

Pikador 2010 je minulostí a já věřím, že se opět v příštím roce sejdeme ve zdraví a hojném počtu. O termínu akce chci během zimních měsíců rozvinout debatu, takže si sami určíte kdy se shledáme při dalším ročníku PMR Memoriálu Milana 42.

Přehled deníků účastníků PMR akce PIKADOR 2010

Odkazy na video - audio ze spojení s PMR hodinkami poslal Simon 007, díky !

Spojení s Barrym Nová Paka p. Javorník (Jizerské hory)
Spojení s Keramikem Jablonec n.J. p. Krkonoše

- Jerry Nové Město -

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"Pikador 2010 byl v novém kabátku" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Pikador 2010 byl v novém kabátku
Od: Barry Nová Paka - Pátek, 05.11. 2010 - 13:14 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Den kdy to byly opravdové PMR žně ...... :-) Když lidi chtějí, tak se ozvou.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund