Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Z(a)mrzlý éter 2016

PMR pásmo

Pozvánku zaslal sám organizátor - MARTIN KBELYNejstudenější roční období se blíží mílovými kroky a jeho projevy už tu a tam dávají najevo, že než zas budeme moct ležet ve spacáku pod širákem s PMR staničkou v ruce či CB anténou tyčící se nad hlavou, čeká nás pár měsíců nošení šál, rukavic a čepic. Aby éter kvůli nízkým teplotám nezamrzl nudou, už několik let se snažím pomocí bonusové akce vytáhnout alespoň na jednu prosincovou sobotu PMR Kopcaře ven z pohodlí vyhřátých obýváků a nejinak tomu je i letos.

Pokud chcete využít možnost zdvojnásobit svůj bodový zisk, stačí když vyhlédnutý vrchol aktivujete v sobotu desátého dvanáctý v deset hodin a a dvanáct minut nebo během deseti hodin a dvanácti minut následujících po tomto čase. Stručněji číselně zapsáno je to 10.12. od 10:12 do 20:24, body za aktivaci kopce se násobí koeficientem 2. Pokud tedy obejdete několik tisícovek, patnáctistovek či snad dokonce dvoutisícovek, máte za jeden kalendářní den prakticky jisté čelní umístění v tabulce celkového pořadí.

Akce samozřejmě není určena pouze pro soutěžící v mé vlastní celoroční soutěži, ale pro všechny, kteří mají nějaké to zařízení vysílající na pásmu 446 MHz a kteří se budou chtít projít někam ven a udělat pár spojení. Pokud se mi povede pořídit nějakou pěknou zimní a patřičně zamrzlou fotografii, udělám elektronický pamětní lístek ke stažení, zatím si to ale netroufám zaručit, počasí bývá proradné a co když bude na Ještědu dvacet nad nulou a já se budu snažit nespálit na slunci?

Všechny vás na tuto sobotu srdečně zvu na pásmo a těším se na spojení. Prozatím 73 a naslyš!

Martin KbelyZamrzlý éter 2016
(ilustrační foto - Jerry N. M.)

Tisk Tisková verze článku


Související témata

Akce

"Z(a)mrzlý éter 2016" Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Z(a)mrzlý éter 2016
Od: Tom Terasa Třinec - Čtvrtek, 08.12. 2016 - 12:29 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
myslím, že by bylo ještě vhodné připomenout, aby portejblisti nepřeceňovali své síly, nechodili do vysokohorského terénu pokud možno sami a měli plně nabitou baterii v mobilu a v telefonním seznamu uloženo číslo na Horskou službu :-)

Re: Z(a)mrzlý éter 2016
Od: Radim Těšín - Čtvrtek, 08.12. 2016 - 15:50 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
... a sněžnice sebou!!! :-D

Re: Z(a)mrzlý éter 2016
Od: Radek Hrabůvka - Čtvrtek, 08.12. 2016 - 17:06 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Ani sněžnice nejsou všemocné, vím o případu, kdy zdatnému jedinci trvalo zdolání jednoho kilometru hodinu.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund