Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Vyhodnocení soutěže PMR-DX

PMR pásmo

6. půlročník 01.01.2021-30.06.2021 www.pmr-dx.cz/soutezPřátelé PMRkáři,
Máme za sebou již šestý půlročník soutěže PMR-DX, ve které nejde ani tak o DX, jako spíš o to, vytáhnout vás co nejvíc na kopce vysílat. Samozřejmě ale, že bodové ohodnocení je postaveno na délce spojeni :-) a o tom celá snaha je. Vytáhnout vás ven, se podařilo. Níže je mapa soutěžních portablů, odkud se do soutěže vysílalo.

obr 0

Výše vidíme místa, odkud soutěžící v období 1-6/2021 vysílali.

Pojďme k samotným výherců.

obr 1

Na třetím místě se s počtem bodů 1.647 umístil Tom Praha, který je stálicí této soutěže a pravidelně se umísťuje na předních pozicích, kdy ve
3. etapě byl 1.
4. etapě byl 2.
5. etapě také 2.
a teď tedy 3. Je to tím, že malinko polevil v četnosti portablů a také tím, že Lides Úvaly zabral a ukázal mu v cílové rovince záda :-) Ale Tomovi gratuluji, je to parádní výkon a 3. místo na bedně mu nikdo nevezme. Věřím, že i nadále bude tuto soutěž i radiový provoz, oživovat.
Tom byl v tomto období na 62 soutěžních portablech, kde udělal TOP DX 305 km a 70.111 celkových km spojení.

obr 2

2. místo s počtem bodů 1.866 bodů (minule 4. místo a 1830 bodů) získal Lides Úvaly. Ten se do toho letos pořádně obul a ukázal, že v četnosti portablů je síla :-) Každý volný víkend a častokrát i v týdnu, vylezl na svoji oblíbenou kótu Rozhledna Vinice a sbíral spojení. I když vítězi soutěže stačilo jen 53 portablů, Lides jich absolvoval rovných 100. Jeho nejdelší DX spojení čítá 202 km a celkové km se zastavily na hodnotě 82.023 km

obr 3

1. místo s celkovým počtem bodů 2.397 zvítězil Venda Brdy, který ani tentokrát nenechal nic náhodě. Je pravda, že v minulé soutěži prohlašoval, že se hecne jen pro ten jeden půlrok, ale zřejmě má soutěžního ducha a tak mu to nedá, aby nezabojoval a nedal tak ostatním nic zadarmo :-) v Minulé etapě se Venda taktéž umístil na 1. místě a to s bodovým ohodnocením 4.513 bodů, ale tentokrát své snažení dělil na dvě fronty. PMR a CB. A tak jste si mohli všimnout, že i v CB soutěžích se Venda umísťuje na předních příčkách. Vybudoval si soutěžní renomé a ostatní soutěžící budou mít hodně práce, aby ho v 7. půlročníku odsunuli na nižší pozice :-) Vendovi gratuluji k prvnímu místu.

Děkuji také všem ostatním, kteří se do soutěže zapojili a poslali své deníky. Každý máme jiné časové, geografické i finanční možnosti abychom zasáhli do nejvyšších příček, a tak to berme s nadhledem. Důležité je se zúčastnit, ne vyhrát. Bez soutěží by byl éter prázdný a opuštěný a to, že si chodíte na kopce pro body, oživuje celou komunitu.

Výsledky 6. půlročníku jsou zde:
https://denik.pmr-dx.cz/list/?mode=6

Apache Znojmo

https://www.pmr-dx.cz
https://www.cbpmr.info

obr 4

Tisk Tisková verze článku


"Vyhodnocení soutěže PMR-DX" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund