Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Vyhodnocení soutěže Kopce 2017-2018

Akce

K vystavení zaslal Martin Kbely


PMR kopce 2018


Se zpožděním, pro mě od doby pořízení rodiny už typickým, mi dovolte oficiálně vyhodnotit soutěžní první soutěžní ročník Kopců, v nichž bylo možno soutěžit ve dvou pásmech a celkem čtyřech použitých modulacích. Na začátku ročníku jsem si stanovil, že na jeho konci vyhodnotím následující:

1. První tři místa v celkovém pořadí soutěžících
2. Vítěze v kategorii CB
3. Vítěze v kategorii PMR
4. Vítěze v tabulce lovců
5. Největšího kopcaře

Pojďme bez okolků na to!

Celkové pořadí soutěžících

1. Tom Terasa Třinec - 42 kopců - 628 bodů
2. Radek Hrabůvka - 67 kopců - 545 bodů
3. Jarda Velké Poříčí - 51 kopců - 435 bodů

Od počátku soutěže platí, že se jí nejlépe daří v Moravskoslezském kraji a není tomu jinak ani letos - první dvě místa v celkovém pořadí jsou obsazena soutěžícími právě odtud. A když už se ten kraj tak hezky jmenuje, je jistě spravedlivé, že jeden z nich je ze Slezska a druhý z Moravy, abych byl konkrétní vítězem je Tom Terasa Třinec, který aktivoval 42 kopců celkem za 628 bodů. Svého vítězství dosáhl díky CB pásmu, v němž během Z(a)mrzlého éteru 2017/2018 aktivoval 11 vrcholů a se započtením bonusu si zajistil jasný náskok. Přesně tak jsem si to při přidávání dalšího pásma představoval, předpokládám, že tuto výhodu hned v ročníku následujícím využije více soutěžících.

Druhé místo patří Radkovi Hrabůvka, který má za aktivaci 67 kopců celkem 545 bodů - vše ovšem v pásmu PMR. Místo třetí bezpečně s více než stopadesátibodovým náskokem na zbytek žebříčku uhájil s 51 aktivovanými kopci a 435 body Jarda Velké Poříčí. Na prvních třech místech jsou tak zastoupeny hezky všechny historické české země.

Vítězové v jednotlivých kategoriích

Není to asi překvapující, ale kategorii CB vyhrál s 13 kopci a 284 body Tom Terasa Třinec, zatímco v kategorii PMR s 67 kopci a 545 body zvítězil Radek Hrabůvka. Tady je právě vidět, jak by vypadaly výsledky dle loňských pravidel a že vlastně nebyl až tak marný nápad zapojit CB pásmo.

Vítěz v tabulce lovců

V tabulce lovců je na prvním místě volačka, která tam už několikrát byla a když už náhodou nebyla na prvním místě, tak byla na druhém nebo třetím. Zaslouženým vítězem je Bedřich Palkovice, který v tomto ročníku nadělil soutěžícím 59 spojení a přispěl tak k aktivaci 59 kopců. Díky, soutěžních i nesoutěžních protistanic a domasedů by to prostě celé nefungovalo!

Největší kopcař

Tradičně vyhlašuju i Největšího kopcaře, tedy soutěžícího, který aktivoval největší množství vrcholů. Aby nebylo třeba zapamatovávat si nějakou další volačku nad rámec výše uvedených, zhostil se této pozice Radek Hrabůvka - 67 kopců opravdu s přehledem na tento titul stačí, nikdo se k němu ani významně nepřiblížil.

Na závěr malá statistika. V letošním ročníku odeslalo alespoň jedno hlášení 21 soutěžících a jedno jediné soutěžní hlášení chybělo k tomu, abychom dosáhli kulaté čtyřstovky. Aktivováno bylo celkem 347 různých vršků, kopečků i hor. Nejnižší - Sandberg - měří pouhých 205 metrů nad mořem, na druhé straně tabulky se naopak tyčí dvoutisícovky Schneeberg (2076 m n.m.) a Kaiserstein (2061 m n.m.). Na pátý ročník soutěže to není až tak špatné, jak jsem se před lety obával, že bude - přeci jen, každá novinka se okouká, každá záliba se nějak vyvíjí, vznikají nové a jistě i zajímavější soutěže, času je málo a lákadel i povinností hodně. Uvidíme, jestli tu kopce budou i za dalších pět let, za sebe můžu říct, že pokud to bude v každém dalším ročníku vypadat alespoň tak, jako v tom právě vyhodnoceném, určitě si čas na vyhlášení najdu.

» Web soutěže KOPCE
» Kompletní online výsledky KOPCE 2017/2018

Kopcům zdar!
Martin Kbely

Tisk Tisková verze článku


"Vyhodnocení soutěže Kopce 2017-2018" Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Vyhodnocení soutěže Kopce 2017-2018
Od: Hraboš Barrandov Praha - Čtvrtek, 01.11. 2018 - 08:04 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky za soutěž a za vyhodnocení. Stejně tak i za další ročník.
Jsem na tom letos s časem opravdu mizerně, ale doufám, že do konce roku se ještě někam dostanu.
Ostatním, kteří již pilně aktivují závidím, tedy vlastně přeji hodně hezkých kopců :-)


Re: Vyhodnocení soutěže Kopce 2017-2018
Od: Tom Terasa Třinec - Úterý, 06.11. 2018 - 08:08 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Martine děkuji za skvělou soutěž a za vyhodnocení. A doufám, že bude pokračovat do dalších let. Těším se ze všemi na slyšenou z kopců, ať už na PMR, či na CB.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund