Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Vyhodnocení PMR Vandru 2018

PMR pásmo

Jakub Letná Praha přináší výsledky ...


PMR Vandr 2018 výsledky

Ahoj všem PMR vandrákům...

Přináším Vám dlouho očekávané výsledky soutěže PMR Vandr 2018, Nejdříve bych uvedl pár statistických údajů. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 15 soutěžících, všichni se v den konání soutěže z kopců ozvalo, avšak deník z různých důvodů pro vyhodnocení zaslalo 13 závodníků. V éteru bylo možné slyšet tzv. kontrolní a bonusové stanice, kterých bylo 6 stejně jako předešlý rok, některé po čas soutěže měnily QTH, některé vysílaly jen ve vybrané části závodu. Mohli jste je slyšet z kót jako je

Sněžka, Liščí hora, Hoblovna, Taricové skály, Skalnatá, Chmelová, Spálavá, Loučná, Hořidla, Žďár

Nyní již k výsledkům ....

Kategorie A – největší počet bodů

1. místo získává soutěžící CZ-9 – Wořech Praha, který obhájil vítězství z roku 2017. Opět se vydal po krušnohorských kopečkách a z vrcholů Klínovec,Vysoká seč a Mědník nasbíral spojení, za které obdržel 7944 bodů. Z Vysoké seče se mu povedl DX na Hoblovnu 264 Km, kde operovala kontrolní stanice pod vedením Tomáše Sruby.

2. místo získává soutěžící CZ-10 – Daniel a Petra Hradec Králové, kteří naplánovali svůj vandr po vrcholcích Krkonoš, ve třech kolech dokázali nasbírat krásných 7463 bodů z kót Černá hora, Dvorská bouda, Sněžka. Svedli nelítostný boj o první místo a tak to má být. DX padl ve třetím kole na šumavský Špičák 248 Km.

3. místo získává soutěžící CZ-1 – Milan Bělá a WOKO, kteří pro své putování zvolili oblast Jestřebích hor a Adršpašsko-teplických skal, kde z vrcholů Žaltman, Čáp a Ostaš nasbírali 5890 bodů. DX padl ve druhém kole na Wořecha Praha, který byl na Vysoké seči, spojení činilo 219 Km.

4. místo patří soutěžní stanici CZ-4 – Johan Hradec, který z kót Rampuše, R-S-74 "Na holém" a Pustý nasbíral 5440 bodů. Nechybělo tedy mnoho na 3. místo. Malou útěchou může být druhé nejdelší spojení v soutěži s hodnotou 250 Km na Wořecha Praha, který byl na Vysoké seči v Krušných horách.

5. místo obsadil soutěžící CZ-3 – Michal Rozběřice si nenechal ujít možnost účastnit se všech tří kol soutěže a z kót Chlum u HK, Hořický Chlum a Boháňka nasbíral 5076 bodů. Jeho DX také mířil do Krušných hor na Vysokou seč o délce 183 Km.

6. místo patří soutěžní stanici CZ-13 – Petr Lipník, který vyrazil na kopce Skalný, Kelčský Javorník a Hostýn, kde vybojoval výsledek 4061 bodů s DX na Sněžku hned v prvním kole, kde protistanicí byla kontrolní stanice AA-2 s hodnotou 209 Km.

7. místo patří stanici CZ-6 – Michal Jílové, který z okolí svého domácího QTH a z kopců okolo 500 m n.m. jako jsou Grybla, rozhledna Pepř a Mandava udělal pěkná spojení za 3862 bodů, výhodou takových kót je jejich zvýhodnění, kdy se výsledek násobí koeficientem až 1,5. Pěkný byl i Michala DX na Dvorskou boudu do Krkonoš s hodnotou 125 Km.

8. místo obsadil soutěžící CZ-12 – Robert Hudlice, který si naplánoval svůj vandr po šumavských vrcholech jako Pancíř, Prenet a Špičák. Šumava je krásná a pro některé se zdá na PMR vysílání nepříliš ideální, ale já si to nemyslím a když to z Šumavy někam letí, tak většinou pěkně daleko. Robert vybojoval 3048 bodů a jeho DX mířil až do Krkonoš na Sněžku s hodnotou 248 Km.

9. místo patří soutěžícímu CZ-7 – Dan Černý Most, který nám ukázal že se dá i pěkně zavysílat z hlavního města a z míst Chvaly a RC Airport Slatina. Dan drží rekord v nejníže položeném závodním QTH a to je 248 m n.m. Ve dvou kolech závodu nasbíral 2820 bodů a jeho DX mířil na Klínovec s hodnotou 123 Km.

10. místo obsadil soutěžící CZ-8 – Tomáš Vlašim, který se bohužel účastnil pouze prvního kola závodu, ve kterém byl druhý nejlepší, jak by to asi dopadlo, kdyby mu bylo dovoleno zúčastnit se všech kol? Myslím, že se to na PMR Vandru 2019 dozvíme. Takto udělal z kóty Vrchy spojení za 2802 bodů a DX s hodnotou 131 Km byl na Libora Police /p Klůček.

11. místo vybojovala soutěžní stanici CZ-5 – Hraboš Barrandov, který měl naplánovanou krásnou trasu v Hrubém Jeseníku, kde ho zastihla silná bouře, která ho vyřadila z prvního kola, ale i tak rozdal pár pěkných bodů ostatním soutěžním stanicím. Do závodu byl započítán deník z druhého a třetího kola kdy vysílal z Břidličné hory a Pradědu za celkový počet 2732 bodů s pěkným DX 181 Km na Skalnatou, kde byla bonusová stanice AA-40.

12. místo patří soutěžní stanici CZ-11 – Pavel Brno, který také využil možnost okusit závodní atmosféru v éteru a zúčastnil se prvního kola závodu z kóty Rozhledna Brdo, kde nasbíral 818 bodů. Jeho DX s hodnotou 98 Km poté mířil na Hraboše Barrandov, který byl toho času na Dlouhých stráních.

13. místo obsadil soutěžící CZ-15 – Pepan Liběchov, který se nám ozval ve třetím kole z blízkosti svého domácího QTH z místa s názvem Chodeč. Bohužel se nepodařilo dokončit spojení s Wořechem Praha na Mědník, což by byl Pepanův DX, takto to vyšlo na 398 bodů a DX s hodnotou 80 Km letěl na Sněžku na soutěžní stanici CZ-10.

Kategorie B – nejdelší spojení

Ten kdo pečlivě četl již ví, že největší DX má na svědomí soutěžní stanice CZ-9 – Wořech Praha, který z Krušných hor a kóty Vysoká Seč 1006 m n.m. JO60MJ udělal spojení s kontrolní a bonusovou stanicí na okraji Orlických hor, které velel Tomáš Sruby na kopci Na Hoblovně 794 m n.m. JO80IA. Tento DX (264 km) padl v čase 23:17 hod a dokonce se povedlo zopakovat ještě jednou a to ve 23:42 hod. Pouze pro zajímavost, takovéto dvě spojení pro soutěžícího přinesou krásných 950 bodů do soutěže.

Přehled bodů dle jednotlivých kol

Body z jednotlivých kol

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na přípravě soutěže, zejména všem kontrolním a bonusovým stanicím za jejich nasazení rozdávat body z významných kót a také všem zúčastněným závodníkům za jejich fair play přístup k soutěži a za podporu pásma PMR.

Předání cen proběhne ve většině případů při osobním setkání. Pro vzdálené účastníky najdeme řešení po dohodě na emailu. Pamětní listy a diplomy od 3. místa budou zaslány pomocí emailu k vytištění.

Logo PMR Vandr 2018

73! Jakub Letná Praha

Tisk Tisková verze článku


"Vyhodnocení PMR Vandru 2018" Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Vyhodnocení PMR Vandru 2018
Od: Milan Rohovládova Bělá - Pondělí, 20.08. 2018 - 11:07 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Takže ještě jednou, Kubo, díky za organizaci a za možnost strávit skvělý víkend na vandru. No a ještě k tomu hned na poprvé jsme na bedně :D takže to je paráda a jsem velice mile překvapen tím 3. místem. Žaltman v prvním kole překvapil a udělal spoustu bodů :) ale stále je co vylepšovat, takže za rok snad znovu :) 73! CZ-1 Milan Bělá a WOK0


Re: Vyhodnocení PMR Vandru 2018
Od: Wořech Praha - Středa, 22.08. 2018 - 17:46 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Super soutěž a podruhé na prvním místě. To se mi nikdy v ničem nepoštěstilo. Příští rok asi udělám kontrolku, abych dal šanci i jiným být na bedně. 73!

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund