Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Trasa Novoroční PMR štafety

Akce

Souhrnné předstartovní info ....


Ahoj štafeťáci :)

Tak za dva dny to vypukne. Chci vám všem poděkovat za zapojení se do této akce a věřím, že nám to všem přinese radost. Ani jsem nedoufal, že tolik z vás bude ochotno vyrazit po Silvestru někam ven, ale mile jste mě překvapili. Je vás celkem 72! Škoda jen, že se dvě stanice nepodařilo do štafety propojit, jsou příliš vzdáleni od ostatních. Jedná se o stanice Galus Srubec na rozhledně Slabošovka 624m v jižních Čechách a Expedici Krtko - Drienovica 501m na Slovensku.

Trasa novoroční PMR 2019 štafety

Je nás ve štafetě tedy celkem 70, a tak to bude chtít jistou koordinaci a dodržování pravidel.

Jsou stanoveny kontrolní stanice, které budou monitorovat průběh štafety a v případě potřeby do ní zasáhnou (Například kdyby se stal nějaký zádrhel v předávce nebo se na kanále choval někdo nevhodně).

Pro Čechy servisní CH-5 a tito kontrolní operátoři:

01 Apache Znojmo - Mařenka - 711m

06 Jarda Velké Poříčí - Dobrošov 624m

17 Petr Sukoslav - Cínovec 870m

27 Expedice Birel - Studený vrch 660m

30 Karel Mariánky - Velký Javor - 1456m

34 Michal Jílové - Meluzína 1097m

Pro Moravu servisní CH-8 a tito kontrolní operátoři:

01 Apache Znojmo - Mařenka - 711m

10 Rosťa Šitbořice - Žerotínský vrch 382m

19 exp. ECHO - Machnáč 781m

25 Petr Lipník - Hostýn 735m


Kontrolky

Budou nejenom monitorovat, ale dle možností i hlásit průběh štafety tak, aby ti, kdo jsou různe ve stínu a neslyší větší dálky, měli přehled o tom, v jaké fázi se štafeta zrovna nachází. Viz mapka.

Kontrolní stanice budou taktéž spojeni přes program Zello, kam se může přihlásit každý z účastníků a sledovat tak, kde se předávka nachází. Je to alternativní komunikační kanál, pokud se kontrolky neuslyší na servisních kanálech, ale i kanál, kde mohou kontrolky vyzvat účastníky k informaci. Zbytečně zde prosím nehovořte, ať tam není zmatek. Program si můžete stáhnout do svých mobilních zařízení a přidat se do kanálu PMR ŠTAFETA. Buď vyhledáním, nebo přes tento QR kód. Registrujte se prosím pod svými volačkami, ať je poznat, kdo to je.

QR code - Zello

Shrnu tu ještě informace o průběhu akce:

Průběh celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 01.01. 2019. Pro Čechy přesně ve 14:00 na kanále č.6 a pro Moravu o par minut později ve 14:05 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí. Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená, že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, buďte prosím struční a věcní v obou kolech! Až dostanete slovo, sdělte postupně tyto informace:

vaše pořadové číslo,

volačku,

název stanoviště odkud vysíláte,

nadmořskou výšku,

lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto:

"přijímám štafetu od čísla 37, moje pořadové číslo je 38, všechny zdraví Ivan Vinohrady, vysílám z kopce Ládví v nadmořské výšce 488m a v lokátoru JN79HV a posílám tímto štafetu dál na stanici číslo 39 ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla rádiového klidu. To znamená zbytečně do probíhající akce nevstupovat poznámkami a voláním dalších kolegů. Mluvte pouze tehdy, když bude na vás voláno.

Velkou prosbu směřuji k aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanále č. 6 a 7. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na jiné kanály (Cechy 5 a Morava 8, jsou pro monitoring)

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí, komu bych mohl předat štafetu?" Tomu, kdo na vaši výzvu zareaguje, vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu, ať se pokusí spojit s kolegou, který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat na nejbližší kontrolní stanici.

Také prosím o pořízení video, nebo audio záznamu, pokud je to možné, sestříhal bych z toho pak ucelený dokument. Samozřejmě i fotografie jsou vítané. Materiály můžete zaslat přes www.uschovna.cz

Ve druhém kole prosím o stejnou stručnost jako v kole prvním. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením.

Zde jsou odkazy na trasy štafet včetně verzí k vytištění:

Čechy

• Česká trasa štafety - verze k vytisknutí

• Česká trasa štafety včetně mapy

Morava

• Moravská trasa štafety - verze k vytisknutí

• Moravská trasa štafety včetně mapy

Tak snad je to vše. Sledujte maily a cbpmr.cz, v případě nutnosti Vás znovu zkontaktuji.

Přeji každému pěkné zážitky a těším se na spojení. Ať to lítá, 73!

Apache Znojmo

Tisk Tisková verze článku


"Trasa Novoroční PMR štafety" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Video z Novoroční PMR štafety 1.1.2019
Od: Apache Znojmo - Středa, 13.03. 2019 - 21:09 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tak konecne vas mohu potesit pokoukanim a poslechem videa z Novorocni PMR stafety. Video je Moravske casti a pouze z jednoho smeru, smerem od 1. stanice k 30.


https://youtu.be/TXqK2NbVwz0

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund