Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Předsilvestrovské výzvy létaly éterem

PMR pásmo

Malý report o mém letošním posledním výšlapu s PMR
Další rok nám definitivně končí a dnes (30.12. 2019) jsem byl letos naposledy v terénu s PMR vysílačkou. Rád bych alespoň na závěr roku přidal jeden článek přibližující mé okolí z kterého jsem hulákal.

Na podobné články poslední dobou pozapomínám, což mne zpětně trošku mrzí, ale tento rok byl spíše ve znamení útlumu mých koníčků a čas jsem více věnoval ostatním životním úkolům ... Tak snad příští rok se mi zadaří častěji propojit obojí dohromady ;-).

Dnes u nás panovalo velmi vlídné počasí. Ráno po půl deváté vyrážím pěšky směrem ku Smrku. Pár centimetru sněhu mi pěkně křupe pod nohama, zatím ještě mrzne, ale jen lehce. Bude sotva dva pod nulou a slibovaný silný mráz, kterým se včera v médiích oháněli rosničkáři, k nám na sever nezavítal.

Foto 1
Nové Město p.S. se začíná vzdalovat ....

Cesta ubíhá svižně, očekával jsem původně že bude nahoře více sněhu a to se pak těžko odhaduje přesný čas výšlapu. Pod Tišinou koukám na hodinky, slibovaná jedenáctá se ještě neblíží, časově to jde zatím skvěle, proto pokračuji směle dál někam výš, kde bude více šancí na pěkná spojení.

Foto 2
Sněhu s výškou přibývá ....
Foto 3
.... ale víc jak deset čísel tu zatím není

Nakonec odbočuji z hlavní věžní stezky a zastavuji na pěkném výhledovém místě, v mapě nazvaném "Klečoviště na Smrku" (cca 1050m m/m). Je tu i malé kamenné pole, které je dnes přikryté sněhem a vykukuje z něj jen pár špičatých šutrů ... na jeden z nich shazuji batoh, převlíkám sem ... a jde se do akce.

Foto 4
Nastartuji starou dobrou Sencorku a jde se na věc!
Foto 5
Moje QTH - klečovište na ubočí Smrku cca 1050m/m JO70PV

Stejně jako posledně zjišťuji že jsem doma něco důležitého zapomněl ... sakra snad se to nestane tradicí! Minule anténní návlek, dnes pro změnu dvě sady náhradních akumulátorů ... a tak dávám zavděk jedinou sadou pohánějící mou Sencorku.

Foto 6
Byl to milý relax, po těch ušmudlaných propršených Vánocích, konečně suprové počasí!
Foto 7
a ty panorámata, to se nikdy neokouká :-)

V éteru už zdravím Kevinu i Toma, ty dva nikdy nezklamou ;-) ... letos patří rozhodně k největším stálicím v českém PMR éteru, paráda! Potěšil i Pavel Rokycany z Radče, slyšíme se sice slaběji, ale vše podstatné včetně přání do nového roku doletí jak se patří.

Foto 8

Postupně zdravím další stálice v éteru, a povedli se i kamarádi ze zapadlého podluží, Strom Zelený (Martin) mi volal dokonce přímo od stolu od oběda, a prej že má ještě mastnou hubu :-) a dělal mi jen chutě ...

Menší zklamání přichází s nedokončenými spojeními s klukama na Seneckou horu (JO60UB, 145 km). S Maličkým Rakovník chyběl jen kousíček štěstí, ale nedopadlo to. Slyšel jsem ho trojkou, ale on opakovaně nedokázal rozluštit moje koordináty. Obdobně dopal i Jear Rakovník. Škoda! Moje touha po opakování historie se nekonala, ale to už by toho jeden chtěl moc... , Jardu Sušice ze Šumavy jsem dnes na pár vteřin jen tušil sotva na úrovni 1R. Na podobné podmínky šíření jaké panovaly přesně před třemi léty (2016), si budeme muset ještě nějaký čas počkat!

MAPA QSO

Kolem jedné hodiny už jen skenuji, šetřím jediné baterky, ale když se čtvrt hodiny nikdo nový neozývá, zjišťuji že jsem ani tak šetřit nemusel a prodnešek to pomalu balím. Výšlap stál za to a dobře uděl nejen tělu, ale i duši. Bylo mi s vámi opět fajn (díky za pokec) a těším se na mnoho dalších kontaktů (i s nováčky) v celém příštím roce.

Dík všem za přízeň a přeji veselého Silvestra a vše nej v novém roce.

Jerry Nové Město

[*Klepnutím na fotky se zobrazí v maximálním rozlišení*]


PS: slíbený článek o novinkách tohoto webu o pár dní odsouvám, ještě dopilovávám jednu vychytávku kterou bych též rád představil (nejpozději za pár dní)

Foto 9
Západ slunce dnes neměl chybu!

Tisk Tisková verze článku


"Předsilvestrovské výzvy létaly éterem" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund