Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

PMR Vandr - vyhodnocení ročníku 2019

PMR pásmo

Výsledkové shrnutí od Jakuba Letná PrahaVýsledky PMR Vandru 2019


Ahoj všem příznivcům vln PMR
Někdo již výsledky snad už ani nečekal, někdo věřil, že výsledky přijdou až se to bude nejméně čekat... A je to TADY !!! , Za zpoždění se samozřejmě omlouvám.

Do ročníku 2019 zaslalo pro vyhodnocení celkem 9 soutěžních stanic. V éteru bylo slyšet nespočet nesoutěžních stanic, které podpořili soutěžící hezkým spojením ze zajímavých kót, za to jim patří velké DÍKY. Poděkování patří také kontrolním a bonusovým stanicím, kterých bylo 5, některé po čas soutěže měnily QTH, některé vysílaly jen ve vybrané části závodu. Mohli jste je slyšet z kót jako je

Medvědín, Spálava, Vrbatova chata, Lipany, Kotel, Víťova rozhledna, Dlouhá louka, Strážný vrch, Kalich

Nyní již k výsledkům ....

Kategorie A - největší počet bodů

1. místo získává soutěžící CZ-10 — Daniel Hradec Králové, který naplánoval svůj vandr po vrcholcích Krkonoš, ve třech kolech dokázal nasbírat 6301 bodů z kót Sněžka, Dvorská bouda, Černá hora.
2. místo patří soutěžní stanici CZ-5 — Johan Hradec, který z kót Pustý, Polom, Novákův kopec nasbíral 5942 bodů. Tím si zlepšil průměr z minulého ročníku
3. místo získává soutěžící CZ-1 — Milan Bělá a WOKO, zkušení PMR Vandráci vysílali z kót Přivýšina, Tábor, Kumburk nasbírali 5534 bodů.
4. místo patří soutěžícímu CZ-4 — Dan Černý Most, který nám ukázal že se dá i pěkně zavysílat z hlavního města a z míst Chvaly a RC Airport Slatina. Dan drží rekord v nejníže položeném závodním QTH a to je 248 m n.m. Ve dvou kolech závodu nasbíral 4318 bodů a jeho deník z prvního kola patří k druhému nejlepšímu.
5. místo získává soutěžící CZ-9 — Adam Jihlava, který zabojoval v prvním kole závodu a z kóty Křemešník přivezl parádní deník s hodnotou 3984 bodů. O Adamovi ještě uslyšíme ...
6. místo patří soutěžní stanici CZ-7 — Petr Lipník, který vyrazil na kopce Kelčský Javorník, Hostýn a Kyčera, a, kde vybojoval výsledek 2239 bodů. Doufám že do dalšího ročníku bude více stanic z této oblasti.
7. místo náleží soutěžní stanici CZ-6 — Zdeňkovi Pokratice, který na druhé kolo zvolil kótu Pohorský vrch a jeho deník je za 2014 bodů.
8. místo obsadil soutěžící CZ-12 — Hektor 8 si nenechal ujít možnost účastnit se alespoň jednoho kola a na to druhé vyrazil na svojí oblíbenou kótu Kumburk, kde nasbíral do deníku 1451 bodů.
9. místo patří stanici CZ-2 — Hraboš Barrandov Praha, který si naplánoval nejtěžší trasu ze všech soutěžících kde vzdálenost a převýšení by byla opravdu velká hodnota. Hrabošovi nepřálo na Šumavě počasí a musel své putování předčasně ukončit a proto poslal deník pouze z prvního kola z kóty Libín, jeho deník má hodnotu 411 bodů. Příště doufám přijde na řadu i na ten Bobík a Boubín.

Kategorie B - nejdelší spojení

O nejdelší spojení v ročníku 2019 se postarala soutěžní stanice CZ-10 — Daniel Hradec Králové , který ze Sněžky udělal spojení na Šumavský Prenet, kde byl na portejblu Jindra Plzeň ( OK1LEV), toto spojení mělo hodnotu 244 Km.

Kategorie C - nejvíce bodů v prvním kole závodu

Tato kategorie měla za účel přilákat do soutěže portejblisty, kteří jsou zvyklý vyrážet na klasický portejbl a všechno úsilí věnovat do jednoho kola soutěže, myslím že se povedlo a toto prvenství obsadila stanice CZ-9 — Adam Jihlava, který z kóty Křemešník nasbíral 3984 bodů.

Přehled bodů dle jednotlivých kol


Výsledková listina PMR Vandr 2019

Závěrem bych chtěl poděkovat všem co se podíleli na přípravě soutěže, zejména všem kontrolním a bonusovým stanicím za jejich nasazení rozdávat body z významných kót a také všem zúčastněným závodníkům za jejich fair play přístup k soutěži a za podporu pásma PMR.

Předání cen proběhne ve většině případů při osobním setkání. Pro vzdálené účastníky najdeme řešení po dohodě na emailu. Pamětní listy a diplomy od 3. místa budou zaslány pomocí emailu k vytištění.

Výsledky PMR Vandr 2019
73! Jakub Letná Praha

Tisk Tisková verze článku


"PMR Vandr - vyhodnocení ročníku 2019" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: PMR Vandr - vyhodnocení ročníku 2019
Od: Hraboš Barrandov Praha - Pondělí, 30.09. 2019 - 15:05 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Kubo díky za soutěž. Příští rok jedu tam, kam ty, tam nebude lejt :-)

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund