Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu

PMR pásmo

Pozvánku na novou akci určenou především pro rodiče a jejich ratolesti zasílají Tomáš Stodůlky a Kevina Praha


Pohádky Máme v Rádiu je jednorázová nevážná akce v pásmu PMR především pro děti a jejich rodiče.

Máte děti, vnoučata, neteře, synovce, prasynovce, ..., zkrátka spřátelené děti ve věku, kdy udrží vysílačku, a rádi byste jim ukázali kouzlo spojení na pásmu?
V této aktivitě totiž budou v éteru slyšet POHÁDKOVÉ volačky! Kolik jich zvládnete ulovit?
Vylezte s dětmi na kopec a zapojte se s nimi do naší aktivity při lovení pohádkových postav z éteru anebo při spojení s dalšími účastníky!

Datum a čas konání:
neděle 9. května, 11:00 - 13:00 SELČ v pásmu PMR modulací FM

Kontakt:
Tomáš Stodůlky, mail ok3tv zavináč ucw.cz, neváhejte se v případě dotazů ozvat


Jak to bude probíhat:

Zapojit do akce "Pohádková výzva" se může kdokoli, kdo má legální stanici pro vysílání na pásmu PMR, tedy s výkonem 0,5 W. Není nutné se do akce předem hlásit, ale budeme rádi, pokud nám dáte vědět, odkud se chystáte s dětmi zapojit a případně jejich věk.

Akce je určená především pro děti, ale samozřejmě se mohou zúčastnit i dospělí (a budeme za to rádi!). Na dospělé však máme prosbu: Pokud někde uslyšíte nesmělý dětský hlásek, jak se snaží udělat spojení, nechte mu prostor, nebo mu rovnou pomožte.

Na pásmu se vyskytují kontrolní stanice, které se hlásí jako pohádkové postavy, tedy například jako "Výzva pohádka, tady kontrolní stanice Myšpulín Čtyřlístek".

Úcastnické stanice se do vysílačky hlásí výzvou "pohádková výzva" nebo "výzva pohádka" + vlastní volačka, tedy například "pohádková výzva, tady Tomáš Stodůlky". Uvítáme, když děti použijí tradiční volačku, která je obvykle ve tvaru křestní jméno + bydliště. Budou ji tak moci používat i při svém dalším vysílání.

Účastníci dělají spojení jak s kontrolními stanicemi, tak mezi sebou. Hlavním cílem je ukázat kouzlo radiového spojení nadějnému potěru, proto nijak nebude hodnoceno množství spojení. Samozřejmě, že čím více, tím lépe. :-)

V rámci spojení se předává volačka a stanoviště. S ohledem na různý věk dětí necháme na uvážení jejich doprovodu, jaké další údaje (lokátor, report) budou předávat a co je chtějí všechno naučit. Je velmi doporučeno vést si evidenci (deník) spojení.

Kontrolní stanice se budou vyskytovat na všech 16ti povolených kanálech s výjimkou kanálu 7 - ten bude ponechán pro obvyklý DX provoz.

Do týdne po skončení akce (tedy neděle 17.5.2021 23:59) pošlete prosím hlášení vyplněním tohoto formuláře.

Každý, kdo odešle v uvedeném termínu hlášení obsahující spojení s aspoň jednou kontrolní stanicí, dostane na uvedený email PDF pamětní diplom.

Předběžný seznam kontrolních stanic a jejich stanovišť bude zveřejněn s předstihem zde webu. Finální počet a poloha kontrolek se však může lišit vzhledem k nepřízni lokálního počasí, rušení či jiného omezení.

Domovská stránka webu soutěže zde

Těšíme se na vás!
Kevina Praha, Tomáš Stodůlky a kontrolní stanice


Tisk Tisková verze článku


"PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu" Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu
Od: Petr Sukoslav - Neděle, 09.05. 2021 - 22:25 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Milé děti, "pohádkové kontrolky", Kevino Praha a Tomáši Stodůlky, "Pohádky máme v rádiu" byla nádherná akce a všem patří obrovská jednička s hvězdičkou, hlavně skvělým dětem !!! Byla radost být s Vámi v éteru. Kocour Mikeš děkuje za všechna spojení a těší se na příště.


Re: PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu
Od: Hříbek Hořovice - Čtvrtek, 13.05. 2021 - 06:30 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Za mne skvělá akce, díky Kevino a Tomáši, kluci byli nadšení. Samozřejmě by chtěli zase :) Jen jeden postřeh - překvapilo mne, že kontrolky nemají pevně daný kanál, takže po hodině, kdy už kluci věděli koho v éteru uslyší a koho ne pár kontrolek naháněli po všech čertech (kanálech), aby s nimi udělali spojení. To není výtka, jen info. Aspoň to měli se vším všudy a ne zadarmo :) Jsem zvědav jestli bude v éteru občas slyšet dětské hlasy, a jak na to zareagují ostatní. Ještě jednou díky moc a těšíme se na příště.


Re: PMR aneb Pohádky Máme v Rádiu
Od: Petr Sukoslav - Čtvrtek, 20.05. 2021 - 09:48 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Milá Kevino a Tome, skutečně nádherný diplom!!!! Krásná práce!

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund