Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Pamětní lístky z Nočního PMR DXingu

Akce

Kdo máte zájem písněte si o něj ....


I za letošní v pořadí již pátý DXing bude rozesílán pamětní list a ten už mám graficky připravený. Jelikož na něm budou vypsány všechny volačky operátorů kteří projeví zájem, počkám asi 14 dní než si všichni v klidu přepíši deníky a hlavně jestli si o něj napíši na můj e-mail:

cb16@volny.cz

Stačí připsat odkaz na vystavený deník, nebo vypsat přímo do mailu tři PMR spojení uskutečněná v době konání akce (21.30 - 05.30 11 / 12.8.) a nezapomeň udat časy spojení!

PMR DXing

Na DXingu se mi libí že nabízí mnoho rozměrů radosti .... Někdo vysílal pouze z jedné kóty, někdo přejížděl autem mezi vícero kopci a ty nejaktivnější šlapaly své naplánované noční tůry. I letos DXing přinesl inspirativní noční turistické výkony (např. Jarda Velké Poříčí s manželkou, Radek Hrabůvka, Tom Terasa Třinec, Hraboš Barrandov Praha a další) ...

Akce nezůstala dlužna nic svému názvu a povedlo se mnoho pěkných úlovků. Gratulace letí např. Sarumanovi Brno, který vysílal společně s Ester Brno ze Sněžky (obdiv před jejich vytrváním nízkých teplot lehce nad nulou!), gratulace letí i Apachovi Znojmo vysílajícímu z okolí Bílých Karpat a kromě DXu na Sněžku (253 km) zřejmě poskládal největší celkový počet spojení ... Na Moravě bylo opět evidentně živěji než na české straně. Ale ani západ Čech nezklamal, v okolí Klínovce bylo přímo těsno :-) a Karlovi Mariánky (deník + jeho komentář) se povedl spoj až do Orlických hor (249 km) se Sosnou na Korunu (viz moje poslechové audio v LQ kvalitě).

Cílem akce ovšem nebylo dělat žebříčky, takže se omlouvám jestli jsem nezmínil třeba právě vás. DXing je hlavně o volném navazování spojení a testování nočního éteru, je fajn že to lidi baví i bez vytváření pořadí a stupňů vítězů ;-).

Jelikož vyšlo i počasí bylo co sledovat na noční obloze, na které se vždy touto dobou objevují padající perseidy - kolik osobních přání bylo asi potají proneseno ....? Nechť se vám všem brzy splní ;-).

Kdo akci propásnul - nelitujte ... za rok je tu zas a kdo nechce čekat? Léto nekončí, můžete zkusit naplánovat svůj osobní noční výlet s vysílačkou. Pokud si uděláte reklamu zde na nástěnce a navnadíte protistanice ve vzkazníku, jistě si můžete užít podobné zážitky.

Ještě jednou všem děkuji za účast. Přeju fajn zbytek léta a mnoho radosti nejen s PMR.

Jerry


ZDE budu aktualizovat seznam zájemců o pamětní lístek:

Apache Znojmo
Cb18prahalocal
Expedice Fógl
Franta Bransouze
František Uherský Brod
Hraboš Barrandov Praha
Jarda Kladno
Jarda Velké Poříčí
Johan Hradec
Karel Mariánky
Ludva Most + Jerry Jirkov
Luďa Soběšice
Pavel Praha
Pavel Rokycany
Petr Lipník
Petr Vratimov Zadky
Radek Hrabůvka
Robert Křelina
Roman Frantovky
Saruman Brno + Ester Brno
Sasan Horní Stakory
Senior 43
Tom Terasa Třinec
Tomáš Sruby
Tomáš Vlašim
Venca Borovany
Vilém 42
Víťa Krnov
Wořech Praha

Aktualizace: 29.8. 07:30

PMR noční vysílání

Tisk Tisková verze článku


"Pamětní lístky z Nočního PMR DXingu" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Pamětní lístky z Nočního PMR DXingu
Od: Apache Znojmo - Středa, 15.08. 2018 - 10:35 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Parada, pena akce. Zase se ukazalo, ze je potreba organizovat podobne veci. Kdyz nas vyjde na kopec vic, je to vetsi zabava:)

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund