Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II

PMR pásmo

Článek zaslal Tomáš Stodůlky a Kevina Praha
Omlouvám se za velmi opožděné vystavení *admin JerryKdyž jsme 9. května 2021 pořádali první vysílání pro děti "Pohádky Máme v Rádiu", vůbec jsme netušili, že akce zaznamená takový ohlas. Hned po akci a také po následném rozeslání diplomů přišlo mnoho kladných reakcí a s nimi také několik dotazů na "další kolo". Motivováni zájmem a pozitivními ohlasy jsme se domluvili, že další "Pohádky" určitě budou, a když je tak velký zájem, uděláme ještě jedny už letos. Vhodný nám přišel měsíc září - bude už po prázdninách a ještě lze doufat v pěkné počasí. Důležité bylo, aby termín nekolidoval s žádnou jinou předem hlášenou akcí (PMR Pikador ani CB či radioamatérské závody).

Základní koncept Pohádek nebyl důvod měnit - na děti budou na kopcích čekat naše domluvené kontrolky s pohádkovou volačkou, a když jsou děti už zkušenější, můzou se zkusit volat i mezi sebou.

Kevina tentokrát přišla s moc pěkným nápadem - vysílat během akce pohádkové SSTV obrázky. Pavol Somak OK1PKO, kterého o rozesílání požádala, byl tím nápadem nadšený a ochotně souhlasil. Místo původní Radimovky, kde byl nějaký dopravní problém, se utábořil ve stejném lokátoru JN79HW na kótě Nebřenice a každých 20 minut vysílal dva pohádkové obrázky na pásmu amatérského dvoumetru. Obrázky přijalo nejméně 10 operátorů. Tyto SSTV obrázky, stejně jako diplomy navrhl a zpracoval Gondo Horoušánky. Oběma velice děkujeme!

Nemenší dík si zaslouží našich 26 kontrolek (na 19 kopcích). Největší ocenění patří samozřejmě především všem dětem, které se do Pohádek zapojily. Hlášení nám poslalo a diplom tak od nás získalo těchto 16 operátorek a 12 operátorů:

Andrejka Anetka
Anička Okrouhlá
Eliška Opočno
Eliška Sýkorka
Gábi Hrádek (s tátou Michalem vysílala také jako kontrolka Mach a Šebestová)
Ida Stodůlky
Kája Ústí
Katka Měcholupy
Klisna Motýlek Olomouc
Kočička Olomouc
Linda Roztoky
Martinka Újezdec
Maruška Újezdec
Míša Ústí
Štěpánka
Jirka Hrobčice
Karlos Hořovice
Láďa Kozákov
Mike Roztoky
Ondra Čelistná
Pajax Ředice
Radim Praha
Tobiáš Okrouhlá
Tomášek Černý Most
Toník Unhošť
Tuláček Luhačovice
Vojta Hořovice

Celkem 28 operátorů navázalo 165 spojení, z toho 148 s kontrolními stanicemi.
Spojení proběhlo určitě mnohem více, stejně jako v květnu, ani tentokrát neposlali hlášení všichni. Opět jsme na pásmu zaznamenali několik pohádkových volaček, o kterých jsme jako organizátoři akce neměli ani tušení, což je velká škoda, to je ovšem kolorit nelicencovaného pásma.

Věříme, že jak malí, tak velcí operátoři si akci užili! Alespoň o tom svědčí komentáře a vzkazy, které jsme obdrželi.

Nejde si však nepovšimnout, že účast je nižší, než byla v Pohádkách na jaře, a to jak mezi kontrolkami, tak mezi dětmi. Nás tak čeká rozhodování, jak s Pohádkami naložit do budoucna. U kontrolek to bylo především z důvodů pracovních či zdravotních, větší otazník je nad důvodem (téměř o 1/3) menšího počtu zapojených dětí, kterým je naše akce určena. Mohl za to nevhodný termín začátku školního roku? Bylo opakování po 4 měsících brzy a bude lepší pořádat akci pouze 1 x ročně? Novinku si v květnu pár dětí vyzkoušelo a užilo, ale o opakování už zájem nemají? Nebo ...???

Budeme vděční za jakékoli reakce, připomínky či nápady na vylepšení, ať už dole pod článkem nebo SZ či emailem.

Předem děkujeme a těšíme se v roce 2022 při akci Pohádky Máme v Radiu III.

Odkaz na příspěvek na Facebooku - Pohádky máme v rádiu II. ve skupině PMR v Čechách

Kevina Praha & Tomáš Stodůlky


Tisk Tisková verze článku


"Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II" Přihlásit/Registrovat | 4 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II
Od: Pavol Somak - Úterý, 07.12. 2021 - 00:30 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děcka!
Naprosto parádní akce, užil jsem si ji dosyta. Původně jsem si myslel, že to bude pouze v režimu pasívního vysílání SSTV z kopce pro účastníky Pohádek, bylo pro mne obrovským překvapením, kolik stanic na HAM pásmu se mi jich ozvalo zpět, včetně jejich vlastních fotek v módu SSTV. Za mne milé překvapení a jdu do toho znovu kdykoliv (PS:kromě současného stěhování na nové QTH :-)) to už asi nechci opakovat!) Kevino a Tome, za mne klobouk dole!!!


Re: Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II
Od: Martin Líšťany - Úterý, 07.12. 2021 - 09:40 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Info za nás z Líšťany.

Děti se zúčastnili se studem, ale po druhém spojení už dobrý. ŠPATNĚ JSME ZVOLILI ALE QTH. Lítalo nám to spíše na jen Sever, za zády do republiky kopce.

Za nás spokojenost a těšíme se na příště, místo vysílání už máme vybrané jiné.

LUCIFER


Re: Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II
Od: Venda Brdy - Pátek, 24.12. 2021 - 11:11 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Parádní akce, kdykoliv budu moci budu při tom !! Ať nám to lítá Venda 73! Kevinko, Tome diky Venda 73.51


Re: Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu II
Od: Soptík Náchod - Sobota, 07.01. 2023 - 23:47 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ad "Opět jsme na pásmu zaznamenali několik pohádkových volaček, o kterých jsme jako organizátoři akce neměli ani tušení".

A nebyla to náhoda? Nebyli to operátoři, kteří ty pohádkové volačky používají běžně, jako své standardní volačky, a o té akci vůbec nevěděli?

To mě tak napadlo vzhledem k tomu, jakou mám volačku :)
(Já jsem to nebyl, já jsem v r. 2021 vysílal leda na CB ch 10, a to kdoví jestli.)

V uplynulých týdnech jsem navázal nejmíň dvě spojení s Karkulkou Křižanovice; která má podle všeho velmi dobrý dosah asi z domácího QTH a v éteru se objevuje asi často; a pokud jsem si všiml, tak se tady na webu nevyskytuje.

Takže v naprosto běžném PMR provozu už se párkrát stalo, že proběhl rozhovor mezi Soptíkem a Karkulkou, to k občanskému pásmu patří :D

Takže účastníci vaší akce třeba mohli náhodou navázat spojení s někým, kdo se té akce neúčastnil - resp. nevěděl, že se jí účastní :)

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund