Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Expedice Birell ze Studeného vrchu

PMR pásmo

Posílám jak jsme slyšeli novoroční štafetu 2020 na Studeném vrchu - Karel Suchomasty


1.1.2020 je opět PMR štafeta. Zase budeme vysílat, já Karel Suchomasty s Tomášem Drozdov jako expedice Birell. Auto nechávám nad Malým Chlumcem a jdu 1,7km na vrchol. Přicházím k rozhledně po 12:00 MČ. Teplota je zde -1°C, jasno a bez větru. Je tady hodně lidí, pejsků a dětí.

Jdu nejprve na vrchol v lokátoru JN79BT. Sestavuji MLA, připojuji KX2/10W a aktivuji SOTA pouze na pásmu 30m. 11:23 - 11:28 UTC mám 7 spojení, nejdál 3x do Španelska. Děti křičí, pejskové štěkají, ještě že mám sluchátka. Po složení SOTA kv zařízení zapínám PMR MOTOROLA T80 a 12:41 - 13:15 MČ mám 11 PMR spojení z lokátoru JN79BT od triangulačního patníku. Potom jdu do rozhledny na čaj a čekám na Tomáše. Nějak nejde a tak vhazuji 50kč do kasičky na dobrovolné vstupné, EET kasička nevydává, zase peníze o kterých Andrej neví?!

Tomáš přichází opět s pejskem a celou rodinou až když jsem na rozhledně. Tomášek sem vyšplhal s dědou a tak mu dávám magnetickou placku SOTA s otvírákem. Štafeta začíná a mi slyšíme prakticky skoro všechna stanoviště, podmínky jsou dnes nádherné. Máme číslo 10 a první předávku mám já. Ve zpáteční cestě předává Tomáš a je hotovo. Po štafetě děláme z rozhledny (JN79AT) další PMR spojení. Já některá opakuji, jsem přece v jiném lokátoru? Tomáš si zase vzal tu lepší T80, ale tvrdí že to není stanicí, ale rukama že má stanici lépe uzemněnou? Ale já už jen 8 spojení. Je vidět nádherný západ slunce a tak spěcháme dolů ať nejdeme lesem potmě.

Tabluka našich reportů - Studený vrch, Expedice Birell JN79AT č. 10

Foto 1Foto 2
Foto 3Foto 4
Foto 5Foto 6

Karel Suchomasty

Tisk Tisková verze článku


"Expedice Birell ze Studeného vrchu" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund