Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

EBH 2016 a rozdávaní bodíků ze Smrku

CB pásmo

Éter bez hranic je mojí oblíbenou CB soutěží a letos ...


... letos se mi bohužel termín konání křížil s další pracovní neodkladnou záležitostí ... Jelikož jsem netušil jestli to časově zvládnu, ani jsem se oficiálně nepřihlašoval a doufal že snad utrhnu pozdě večer čas na rychlý výjezd spojený s rozdáním bodů všem zúčastněným. To se nakonec zdařilo. Až kolem šesté večer jsem narychlo šlapal směr Smrk (1124m, JO70PV), což je pro mne velmi dobře dostupná jistota, kde to na CB dobře střílí po celé republice a při dobrých podmínkách lze očekávat i signály ze Slovenska. V EBH bývají slovenské stanice vždy velkým lákadlem, jelikož se jich přihlašuje i několik desítek a vůbec jde o svátek všech expedic. Akce připomíná památku jejího zakladatele Milana 42 Hradec Králové a myslím že současným pořadatelům se její organizace dobře daří, za což jim patří můj dík.

CB vysílání ze Smrku

Byla sobota 14.5. krátce před osmou večerní a kousek od vrcholu Smrku jsem připravoval svůj noční bivak, fofrem se ochladilo a sílící vítr jen podporoval tu nehostinnost. Teplota odhadem jen pár stupínků nad nulou... Moje pohyby to zrychlilo :-) a nahozená drátová čtvrtka byla otázkou pár minutek, postavený stan coby-dup a po skromné svačince jsem se už zahříval ve spacáku a hulákal do éteru. Letos to byl pro mne na CB první větší portejbl a náležitě jsem si to užíval ...

Spojení se dařila i přes zahraniční propagaci, která zlobila minimálně do půlnoci, avšak nebyla silnější jak pár S. Více mne zarážel kostrbatý šum na pozadí, který ve mně budil dojem že je něco s přijímačem mé stařičké Dragonce, ale spíše za to mohly sněhové mraky které se připravovaly někde v Německu, jako vždy :-(. Někteří vzdálenější borci i tuto překážku lehce překonali. Ze slovenského pohraničí klasicky nezklamal Milan Senica z Veľké Javoriny ;-), ovšem signál jakým se objevila Expedice Saigon z Devínské Kobyly (325 km) ve mne probudil nečekané nadšení že vlaštovek bude přibývat, během noci se u mě vynořili mnohokrát trojkovou čitelností a čtyřkový signálem, jednou na mé výzvy jakoby reagovali ale nerozluštili mne a zůstalo u jednosměrky, no což éter si s námi opět pohrával a navíc co bych chtěl od svých drátovek, vše má své limity .... Pohoda, byl jsem spokojen a netlačil nijak na pilu, však to byla hlavně noc soutěžního klání a kde byl cvrkot na alfy, tak jsem se nesnažil nějak překážet. Čím více jsem poslouchal tím více jsem se bavil .... Třeba marné snahy některých o vyloudění spojení s nejznámější slovenskou operátorkou Mirkou Stankovany, která hostovala u Honzy Sulejovickýho (což mu každej záviděl) ... , nebo probírání toho po čem usnula kontrolka na Klínovci hi-hi ....

Díky expedici Netopýr jsem konečně uskutečnil spojení na jesenický Keprník. Na něj se vyjet s boudou plnou provijantu nedá a proto odtud skoro nikdo nikdy nevysílá, před milou ostravskou dvojicí Grizzly Svinov a Ali Medvědov jsem smeknul, leželi tam pod provizorní plachtou celou mrazivou noc a vysílali s plnou vervou! Tohle je podle mne expedice jak se patří.

Něžné operátorky byly opět milým kořením letošního ročníku EBH. Nejvíc mne ovšem dostala Agáta Plánice coby CT-17 vysílající z Klatovska (/p Stírka JN69SJ).

Snad nebudu za nezdvořáka když zmíním že Agáta Plánice nepatří mezi týnežerky a velmi mne potěšila její slova: "já jsem se na stará kolena do vysílání zbláznila" ... sama vyjela na kopec, sama postavila a nám ostatním tím udělala mnoho radosti ;-), držím palce v našem společném koníčku, bravo Agátko!

Později mi Agáta poslala fotku jakým vozítkem jezdí na kopec. Fotka je od její šumavské chaloupky - včetně portejblové antény.

Agáta Plánice CB
Portejblový Smartík Agáty Plánice i s anténou (JN69RJ)


Moc se těším na další spojení nejen s Agátou, ale s vámi všemi. Letošní ročník EBH, leč nepatřil podmínkami šíření k těm nejlepší, jsem si parádně užil.

Závěrem ještě shrnutí mých spojení včetně deníku. Jelikož jsem nesoutěžil bral jsem to celé volnějším tempem a ráno jsem se chtěl vyhnout blížícímu sněžení, které se valilo od Krušných hor, tak jsem to zabalil o pár hodinek dříve než je zvykem. Sněhové vločky jsem nakonec neviděl, ale mlha která Smrk přikrývala začala kolem páté ráno silně namrzat a při mém odjezdu to tam vypadalo jak v ledovém království ... a s dnešním odstupem můžu konstatovat že šlo o poslední letošní záchvěv paní zimy.

Deník EBH 2016 Jerry
*kliknutím na obrázek zobrazíš deník

Zaslechnuté stanice se kterými jsem nakonec spoj neudělal:

Exp. Saigon /p Devínská Kobyla JN88LE ....... 3R .... / 325 km
Exp. Baťovan /p Inovec JN98AS ................... 2R .... / 308 km
Exp. Favorit /p Mikulčin vrch JN88VW .......... 3R .... / 282 km
Jura Kravsko /p Kraví hora JN78WW ............ 2R .... / 222 km
Exp. Morava /p Ranoš JN89SO ..................... 2R .... / 215 km
Jirka Jindřichův Hradec JN79MD ................... 3R .... / 196 km

PS: foťák zůstal doma, tak fotky tentokrát chybí ... Článek vystavuji poněkud opožděně, jelikož jsem na něj ve shonu nějak zapomněl že ho mám rozepsaný ...

Na brzkou slyšenou i na vlnách CB se těší

Jerry Nové Město

Tisk Tisková verze článku


Související témata

Akce

"EBH 2016 a rozdávaní bodíků ze Smrku" Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: EBH 2016 a rozdávaní bodíků ze Smrku
Od: Tomáš Vlašim - Čtvrtek, 09.06. 2016 - 16:25 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj Jerry. Díky za pěkné povídání. Rád jsem si početl, když už jsem nemohl být při tom.


Re: EBH 2016 a rozdávaní bodíků ze Smrku
Od: Jerry Jirkov - Pondělí, 05.06. 2017 - 17:04 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Čtení toho článku ve mě vzbuzuje zajímavé pocity. Já mám spoustu jiných koníčků, které dělám raději než běhat po kopcích, ale postavit si 4 nebo 6 (když nefouká) metrů stožár, na to půlku, hezky to vyladit a pokecat s ostatníma má svoje kouzlo, které neumím dost dobře popsat.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund