Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

EBH 2012 a CB hody na Jizeře

CB pásmo

Letošní Éter bez hranic se vydařil, nejen velká účast slovenských CB nadšenců, ale i podmínky umožnily udělat celou řadu zajímavých spojení a to jsem letos vysílal jen na kus "drátu"...


Éteru bez hranic se účastním řadu let, někdy s partou přátel a jindy sám. Letos došlo na druhou variantu. Frenky Smědava měl nakonec pracovní víkend a tak jsem si na vybranou Jizeru (JO70PU, 1122m) vyšlápnul sám, přestože jsem byl nahlášen jako expedice Robinson.

Éter bez hranic 2012 CB

Ještě dobalit jeden akumulátor, drátovku, koax a můžu vyrazit :-)

Bylo sobotní odpoledne 19.5. 2012 a místní cyklo-bus mne vyvezl až na parkoviště Smědavy, tam jsem pokecal právě s Frenkym, který zde občas stráží parkoviště. Měl jsem naložen jen 60l batoh s nutným minimem: CB Dragon SS-485, dvě olověné bezúdržbové baterky (10Ah + 18Ah), anténu drátovou CB čtvrtku, 18m koaxu Belden H155, dvě PMRky jen s krátkýma anténkama, led čelovku, DCF hodinky, pisadla, sešit na deník, foťák, náhradní ošacení, pár dalších drobností a něco málo konzervovaného jídla ;-). Netáhl jsem ani plechové pivko což mně později dost mrzelo, když mne z vysílačky někteří dělali chutě, že se jde na další čepované... ahoj Koudelko na Lovoši :-), hold jak si kdo vybere a jak si to kdo zařídí to má. Já dal prioritu vysílání a jelikož mé poslední pořádné vysílání proběhlo loni v září (při PMR štafetě) byl to po dlouhé době pro mě portejblový svátek.


PMRkový podvečer

Až do osmé večer jsem trávil čas s PMRkou. O spojení nebyla nouze, bohužel jsem si vše nezapisoval tak ani deníček radši vystavovat nebudu, aby někoho nemrzelo že tam není zanesen. Přidávám jen mapku spojení a info že DXem bylo spojení s Martinem Apollo Brno /p Kočího kopec (156 km), jen díky jeho trpělivosti se to spojeníčko nakonec povedlo, já měl nahoře chvílemi šílené rušení (chůvičky, prozvánění atd.). Všem kteří se snažili a nedovolali se omlouvám.

PMR vysílačky na Jizeře

Mapka PMR spojeníček

Výběr termínu EBH vyšel na výbornou! Obloha vymetená a teplota na noc hlášená kolem 9 stupňů. Jelikož je vrchol Jizery turisty příliš obléhán, odklonil jsem se a vysílal několik desítek metrů výškových pod vrcholem. Myslím že to byla jen výhra (zakryté Německo i Polsko).

CB portejbly Jizera

Mělo více foukat a pro větší pohodlí jsem se uložil do lehkého portejblového stanu


Éter bez hranic na startu

Úderem osmé večerní odstartoval Memoriál Milana 42 - Éter bez hranic. Na síbíčku panovaly prozatím nejisté podmínky, dálkové rušení bičovalo všechny kanály, ale hned druhé spojení ve mně vzbudilo naděje na zajímavé DX. Milan Senica /p Veľká Javorina (282 km) byl první vlaštovkou ;-). O pár minut později slyším další slovenštinu! Tu expedícia Dolina (JN98HX, 317 km). Zpátky ovšem negativ. Rušení bylo prozatím silnější. S dobrým pocitem že by to mohlo později v noci dobře šlapat jsem dával další a další výzvy a spojeníčka pomalu přibývala, převažovali zatím soutěžící expedice nad domasedy, pravděpodobně se projevilo že běželo souběžně fotbalové finále Ligy mistrů...

Drátová čtvrtka CB

Vysílal jsem pouze na CB drátovou čtvrtku, pověšenou na nejbližší soušce

Portejblová a vlastně i o soutěžní noc se povedla. Já to soutěžení moc nepřeháněl, honění po kontrolkách jsem nijak nehrotil a spíše si užíval možností udělat celou řadu zajímavých spojení. Do rána se Slovensko ozvalo ještě několikrát (můj DX 326km - Ex. Marco Polo /p Veľký Kriváň JN99ME). Z Moravy mě potěšila nejvíce Expedice Golf /p Radhošť (klukům to střílelo vskutku parádně a zbyl dokonce i čas na pokec).

Nejvíce mne zamrzelo nedodělané spojení s Expedicí Vatrár /p Čertova Skala (Já slyšel 3R, oni jen náznakem 1R). Šlo by o můj "drátový rekord" (354 km). Mezi neuskutečněná spojení ze SR řadím i expedici Horec a ex. Houston. Několikrát za noc mi procházeli až trojkovým rádiem, ale pouze jednostranně... Snad příště budou podmínky ještě lepší. To jak jsem některé stanice slyšel můžete nakonec posoudit níže v několika audionahrávkach pořízených na mobil. Spousta zajímavých okamžiků mému záznamníku bohužel utekla.

CB vysílání

Pět nejdelších CB spojení:

1. Ex. Marco Polo /p Veľký Kriváň 1709m [326 km]
2. Ex. Dolina /p Homôlka cca 1000m [317 km]
3. Ex. Komando /p Velka Homola 709m [313 km]
4. Ex. Survival /p Záruby 767m [299 km]
5. Ex. Bororo /p Chmeľová 925m [289 km]

Audionahrávky z Jizery (19.5. EBH 2012, CB pásmo):

Poslech expedice Vatrar /p Čertova Skala (354 km)

Moje spojení s Ex. Dolina /p Homôlka (317 km)

Spojení s Alfem Senica /p Pecková (279 km)

Spojení s Ex. Bororo /p Chmelová (289 km)

Spojení s Karlem Lopeník /nr Mikulčin vrch (279 km) + Milan Senica /p Velká Javořina

Spojení s A43 na + DX Jardy Koštice /p Na Sychrově vers. A43 (365km)

DX 456Km E. Marco Polo (JN99ME) QSO s Honzou Sosnová /p Klínovec (JO60LJ)

Balení a nedělní dopolední návrat domů byl pohodový, opět za skvělého počasí! Všem děkuju za milé kontakty a těším se že bude brzy další příležitost si podobný portejbl zopakovat. Naslyšenou se těší

Jerry Nové Město [expedice Robinson - CT13]

CB vysílání


Tisk Tisková verze článku


Související témata

Akce

"EBH 2012 a CB hody na Jizeře" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: EBH 2012 a CB hody na Jizeře
Od: Jerry Nové Město - Středa, 07.06. 2017 - 08:22 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
---

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund