Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

DX nástěnka přináší nové funkce

Rady a návody

Místní ohlašovna portejblů nyní umožňuje celou řadu nových vychytávek. Pojďme si je představit.


Webový odkaz kde můžete vystavovat upozornění na své plánované PMR, CB, ale třeba i radioamatérské vysílání je následující:

http://www.cbpmr.cz/dx-nastenka/

I nadále zůstává pravidlo, že kdo chce vystavovat upozornění, musí být na našich stránkách přihlášeným uživatelem. Věřím že toto není žádnou překážkou, samotná registrace je triviální, zadáte pár údajů které odešlete formulářem a přes svůj e-mail potvrdíte celou registraci návštěvou jedinečného webového odkazu a je hotovo!

K čemu je výhodné používání DX nástěnky?

Jednoduchým způsobem upozorníš veřejnost na svůj plánovaný výlet s vysílačkou a zvýšíš si šance na větší počet zajímavých spojení. Navíc si v naší webové aplikaci rychle hromadně spočítáš, nasimuluješ, vytiskneš ... jak daleko a v jakém azimutu jsou od tebe právě vysílající kolegové. Umožněno je nyní avizovat své portejbly až na dvacet dní dopředu. Každý uživatel může vystavit až pět různých ohlášení, která jsou po vypršení platnosti automaticky smazána. O takto vystavených portejblech jsou e-mailem upozorňováni naši uživatelé z řad odběratelů novinek a těch je nyní více než sto.

Od července 2013 jsou tu nové funkce DX nástěnky, které vám teď krátce představím:

  • Vstupní formulář pro vyplnění zobrazených údajů má nyní svůj kalendář, přes který můžete pohodlně vybrat datum portejblu. Stačí jen kliknout na malou ikonku kalendáře. Vysílačky PMR a CB
  • Interaktivní mapa portejblů ukazuje v rámci ČR/SR polohu kde a kdo bude vysílat. Najetím myši nad bod se zobrazuje popis portejblů. Červeně je zbarvena značka vašeho domovského lokátoru resp. libovolně uživatelsky zvoleného.
  • Simulace rychlých výpočtů vzájemných vzdáleností a azimutů se provádí zadáním a potvrzením jakéhokoliv platného lokátoru (nováčci kteří nevíte co je lokátor čtěte zde a lokátory hledejte třeba v této mapě).
  • Výsledné výpočty je možné vytisknout v jednoduchém seznamu přes odkaz VERZE K VYTIŠTĚNÍ. Ve výsledcích se navíc zobrazuje odkaz na rychlé zobrazení dané lokality v mapě výškopisu. Pokud aplikace najde název kóty v naší databázi je mapa zacentrována přímo na tuto kótu, pokud nikoliv zacentruje se na střed daného lokátoru. Toto vše je umožněno i našim nepřihlášeným uživatelům. Tisknout seznam lze dle uživatelského výběru (pouze dnešní portejbly, nebo všechny vystavené).

Nová služba S+

DX nástěnka zobrazuje u každého vystaveného portejblu obrázek CB, PMR portejbly » Přes toto webové tlačítko je umožno všem (i nepřihlášeným) odeslání rychlé reakce autorovi vystavenému portejblu, že se s ním v ohlášený den pokusíte udělat spojení. Mile ho tak navnadíte nato, že by výjezd nemusel být tak marný. Jde o malou srandičku, která snad někomu poslouží k užitku :-).

POZOR: pokud chcete dostávat e-mailem krátke info o nových zájemcích o spojení, musíte si všichni tento odběr nejdříve povolit (přes odkaz v horní liště DX nástěnky = odběr upozornění). Jelikož jde o zcela novou službu je přednostně u všech uživatelů tento odběr vypnutý.

Ohlašovna portejblů
Ukázka simulace vzdáleností a azimutů v DX nástěnce

Plány do budoucna - vyhodnocení a archivace portejblů

Nedodělaná zůstává zatím sekce archivace portejblů, která by měla nabídnout následující věc: Každý portejbl, nebo výlet s vysílačkou má svůj průběh, nápad, plánování, uskutečnění a posléze by mělo přijít i zhodnocení. Kromě vlastních vzpomínek mohou zůstat fotky, videa, nebo sepsaný deník spojení, který se může krásně vystavit na webu... Ano kdo bude chtít může všechny avizované portejbly jedním kliknutím přesunout do trvalého archivu (veřejně přístupného), kde si k těm portejblům jednoduše nahraje deník spojení, komentář, několik fotek, odkazy na videa, ... Bonusem bude automaticky generovaná statistika včetně náhledové mapy spojení. Každý archivovaný portejbl bude mít svůj malý diskusní prostor a celé to bude propojené s uživatelskými profily. Hotové bych to mohl mít někdy na sklonku léta.

- Jerry Nové Město -

Tisk Tisková verze článku


Související témata

O našem webu

"DX nástěnka přináší nové funkce" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: DX nástěnka přináší nové funkce
Od: Martin Kbely - Pátek, 02.08. 2013 - 09:54 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Moc pěkná nová funkcionalita, díky že to tu takhle rozvíjíš.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund