Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Dnes startujeme PMR štafetu

Akce

Ještě jedno malé shrnutí ke štafetě a DXingu...


Dnes ve 22.00 poběží na PMR kanále č. 7 letošní jediná štafeta. Zájemců se nakonec přihlásilo na 59, což je krásné, moc díky za váš velký zájem.

TRASA ŠTAFETY k vytištění včetně čísel posádek

Ještě jedna varianta seznamu včetně MAPY předávek


Všechny prosím o stažení a ideálně vytištění kompletního seznamu přidělených pořadových čísel, seznam můžete použít i pro zapisování odposlechnutých reportů bude fajn když je v následujících dnech zašlete na můj mail: cb16 (zavináč) volny.cz
Uděláme z nich zase nějakou tabulku, pokud budu mít zítra čas dodělám nato formulář. Bohužel jsem měl tento týden doma nějaké komplikace a času na přípravu celé akce bylo tuze málo, takže se něco i nepovedlo a omlouvám se zato - např. mi selhal skript na hromadné rozesílání přidělených čísel a nepodařilo se mi to včas vyřešit, avšak předpokládám že již nyní všichni zaintersování své číslo znají a trasu též.

Před začátkem štafety je ideální na kanále 7 nebo 8 zavolat zkušebně posádky kterým máte předávat a od kterých budete přijímat, ověření slyšitelnosti je přínosné. Já budu na kopci snad už od 19.00. Po 12.00 už nebudu přítomen na e-mailu!!!

Ohledně DXingu padly otázky, jelikož jsem ho v posledních dnech moc nezmiňoval, ANO běží mezi 21.00 až 6.00 ranní (nedělní 26.6.) a doufám že i přes všelijaké předpovědi počasí se vám podaří navázat zajímavá PMR spojení, držím všem palce.

Nakonec slevuji a postačí mi zaslat hlášení o jednom uskutečněném spojení z výše uvedeného časového úseku, případně zašlete odkaz na vystavený deník a tím získáte nárok na elektronický pamětní lístek, který výhledově bude připraven.

Formulář na nahlášení spojení z DXingu je ZDE

Nic z toho není povinné, je to jen na vás zda-li s budete reporty či spojení zapisovat, jedeme se na kopec hlavně bavit a s tímto k tomu já přistupuji a vy určitě též :-).

U štafety získá nárok na lístek automaticky každý, kdo se dnes večer aktivně ozve, případně i ten který bude na kopci přítomen a nepodaří se mu spojení na své kolegy. I snaha se cení a navíc je mi jasné že některé předávky jsou téměř nerealistické, např. kluci ze Slovenska k tomu tak osobně přistupují, že se pokusí být přitom a kdyby se náhodou v éteru objevil někdo i nepřihlášený můžou se s ním domluvit na výpomoci, této improvizaci se meze nekladou, jen mi po akci napište jak to u vás vlastně proběhlo ;- ).

Pokud by se kolečko přibližně do 23.30 nevracelo (mám dohodu s pár účastníky na trase o SMS infu) bude akce u nás na startu ohlášena jako předběžně ukončená, ale doposud jsme k tomu nemuseli přistupovat. Hlavně žádám netrpělivce aby při průletu štafety Moravou na kanále č. 7 nikdo nepovídal, nevyvolával a též nebrejkoval do hovořících předávek, bude tam sice pár minut asi znít jen šum, ale jakýkoliv provoz by mohl zmařit zaslechnutí návratového kolečk0a Buďme trpěliví a disciplinovaní, děkuji. Pro rychlé domluvy a odskoky používejte výhradně doporučený kanál č. 8!

Co dodat, závěrem?
O tom jak konkrétně kolečko probíhá a jak se zachovat v případě nesnází jsem vše podstatně shrnul v úvodním článku, pro nováčky doporučuji ještě jednou přečíst a nyní již vám přeju příjemnou zábavu, krásná spojení a hlavně ať nám případné rozmary počasí moc nekazí naše plány :-). Těším se s mnohými z vás naslyšenou!

Jerry Nové Město

Tisk Tisková verze článku


Související témata

PMR pásmo

"Dnes startujeme PMR štafetu" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund