Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Červnová PMR štafeta 2021

PMR pásmo

Startuje v neděli 6.6. 2021 ve 13:00 na kanále č. 8červnová PMR štafeta 2021


PMR ŠTAFETA 06.06. 2021 - 13:00

PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm, kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je stanovena na pondělí 31.5. 2021 do 22:00. Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí okolních států.

Přihláška zde: https://www.cbpmr.cz/prihlaska-stafeta.html

Nedoporučuji vysílat z míst 200m nad mořem, nebo nižších a zapadlých údolí. Štafeta se pak nedá dobře zorganizovat a hrozí, že nebudete nakonec do štafety zařazeni. Vyberte si tedy kopec, nejlépe holý, a vysílejte odtamtud. Trasa bude vystavena zde na webu a všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených pořadových číslech v trase.

Průběhu celé akce:

PMR štafeta bude zahájena 06.06.2021 ve 13:00 na kanále č. 8 krátkým úvodním slovem posádky číslo 1 a předáním slova na další kolegy v pořadí.

Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená, že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, v prvním kole buďte struční a věcní. Až dostanete slovo postupně sdělte tyto informace:

vaše pořadové číslo, volačku, (příp. název expedice a volačky kolegů co jsou s vámi) název stanoviště odkud vysíláte, nadmořskou výšku, lokátor.

Modelová relace může znít třeba takto: "přijímám štafetu od dvojky, moje pořadové číslo je tři, všechny zdraví Honza Znojmo, vysílám z Ještědu, který měří 1012m a leží v lokátoru JO70LR a jsem tady společně s Frantou Znojmo a posíláme tímto štafetu dál na stanici číslo čtyři ..."

Po zahájení štafety je všeobecně nutné dodržovat pravidla radiového klidu. To znamená: nesnažte se navazovat spojení ani posílat dotazy typu: "slyší mě někdo?" To ponechte na případný monitorovací kanál 6, kde vám může odpovědět kontrolní stanice na pozadí štafety. Mluvte pouze tehdy, když bude na vás voláno.

Kontrolní stanice budou na CH-6

Když se štafeta zasekne, vyčkejte na výzvu kontrolní stanice a nechte štafetu v její dikci. Pokud se vás kontrolka zeptá, zda-li jste stanici někdo slyšel, očekává se, že ten, kdo ji slyšel, řekne stručně třeba "ANO, Jarda Humpolec " a né že dalších pět lidí bude přes sebe říkat: "já nikoho neslyšel".

Velkou prosbu směřuji k aktérům, ale také k posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanálech č. 8 a 6. Veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na jiné kanály.

Na trase může dojít k různým situacím a pokud by se vám třeba nedařilo z nějakého důvodu uskutečnit předávku na dalšího v pořadí, doporučuji vám volat výzvu: "Tady stanice číslo..., slyší mě někdo další v pořadí komu bych mohl předat štafetu?" Tomu kdo na vaši výzvu zareaguje vysvětlíte, že vás následující kolega neslyší a že dáváte slovo právě jemu a ať se pokusí spojit s kolegou který byl vynechán... Pokud by došlo k dalším nejasnostem, doporučuji zavolat (pokud je to reálně možné) mě (Apache Znojmo) = startovní stanici č.1. Nebo na nejbližší kontrolní stanici. V nouzovém případě, pokud rádiové spojení selže, můžete použít pro dotaz o stavu štafety program Zello. Zde prosím nijak nedebatovat a kanál nezasekávat, jinak budete ze skupiny na Zellu odpojeni. Tento kanál slouží výhradně pro organizátora a kontrolní stanice. Hlásit zde můžete textově kde se štafeta nachází.

QR kód do skupiny PMR štafeta na Zellu:

Červnová PMR štafeta 2021


Ve druhém kole se opět představíte svými údaji, stejně jako v prvním kole. Takto by se mělo postupně celé kolečko uzavřít a akce tímto úspěšně končí. Cílem PMR štafet však není jen pár desítek minut trvající kolečko, ale je to také pobídka pro všechny ostatní fandy k vysílací aktivitě. Vždyť před začátkem štafety i po ní bývá vždy mnoho příležitostí k hezkým vzájemným spojením.

Pokud bude zájem, po akci vytvořím elektronický pamětní lístek, zasílaný e-mailem všem aktivně zapojeným štafetářům.

Máte-li jakékoliv dotazy - pište! Nerozhodnuté zájemce prosím, ZKUSTE TO - PMR štafeta je o zábavě, takže rádi přivítáme mezi sebou i "nováčky"! Věřím, že se i pro tuto štafetu najde dostatek nadšenců a společně ji zdárně zrealizujeme. Všem přeji mnoho štěstí při výběru té nejvhodnější kóty a těším se naslyš na pásmu.

Související odkazy:

Přehled přihlášených účastníků
Přihlášení do štafety

TRASA PMR ŠTAFETY 6.6. 2021

Apache Znojmo

Tisk Tisková verze článku


"Červnová PMR štafeta 2021" Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: DJ Brno - Sobota, 01.05. 2021 - 10:07 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj,
Připomnělo mi bude ještě video z novoroční štafety? Bohužel už tu není historie přehled účastníků a trasa z ledna, protože štafeta zde nemá archiv a je tak vždy článek pouze na nadcházející štafetu...


Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: - Pondělí, 03.05. 2021 - 15:11
Tentokrat to vidim pouze na poslech


Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: Michal Roztoky - Pátek, 28.05. 2021 - 17:25 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Od minulé PMR štafety chce odemne Zello pro přístup ke kanálu štafety...?
Michal

Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: Michal Roztoky - Pátek, 28.05. 2021 - 17:27 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Od minulé PMR štafety chce odemne Zello pro přístup ke kanálu štafety heslo...?
Michal

Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: Filip 84 - Sobota, 29.05. 2021 - 09:05 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Mě také žádá Zello o heslo. Děkuji předem za pomoc..

Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: Apache Znojmo - Úterý, 01.06. 2021 - 20:23 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Kanal je jeste pod heslem z duvodu, aby na nem aktualne nebyl zadny provoz. Odemknute to bude az poslu ucastnikum propozice, coz by melo byt priblizne v patek. Uvidim jak rychle se mi podari vymyslet trasu. Zello bude fungovat jen na stafete, a pak bude opet deaktivovano. Neni to zamysleno jako kecaci kanal, nybrz ma slouzit jen po dobu stafety k informovani poradatele i ostatnich uzivatelu o stavu predavek. Diky za pochopeni


Re: Červnová PMR štafeta 2021
Od: Miňo Púchov - Pondělí, 31.05. 2021 - 23:05 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
heslo na Zello?

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund