Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

CB soutez - Čtvero ročních období

CB pásmo

...o nové CB soutěži, úvahy Radka Lichnov...CB pásmo je pro mne srdeční záležitost jelikož jsem na něm před 20 lety začínal. Rád bych podpořil aktivitu na něm a proto jsem vytvořil "Čtvero ročních období".

Prosím mrkněte na stránky https://soutez.polepy.com/

odzkoušejte odeslat hlášení, projděte snad nesvazující pravidla, odpovězte na pár otázek. V případě zájmu bych to rád na podzim spustil a třeba do budoucna rozšířil i pro další pásma. Je to zatím hrubá neopracovaná verze kterou bých rád ještě doladil pokud se neobjeví až moc kritiky.

Prosím diskutujte zde pod článkem aby vzkaník zůstal vzkazníkem.

73! Radek Lichnov

Tisk Tisková verze článku


"CB soutez - Čtvero ročních období" Přihlásit/Registrovat | 5 komentářů | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: CB soutez - Čtvero ročních období
Od: DJ Brno - Úterý, 25.08. 2020 - 18:48 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj, Čtvero ročních období vypadá jednoduše v pravidlech, mohlo by být zajímavé oživení. Podle mě je akorát lepší bodování klasické vzdálenostní než na počet, ale to je asi drobnost. Zkouška klidně kdykoliv :-)

Re: CB soutez - Čtvero ročních období
Od: Radek Lichnov - Úterý, 25.08. 2020 - 21:24 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
System bodování je oříšek. Vzhledem ke zvyšující se sluneční aktivitě co udělat s DX spojením ? Pár QSO po evropě a s pár spojeními máš hromadu bodů a neuznat spojení odrazem by bylo škoda. A co třeba nadšenci na zahraniční dovolené kterým se to náhodou otevře do CZ/SK.

Každopádně pár podnětů už přišlo a přemýšlím jak zachovat jednoduchost a zároveň všechny ohodnotit podle zásluh.

CB pásmo má obrovskou spoustu možností a variac;

Re: CB soutez - Čtvero ročních období
Od: DJ Brno - Čtvrtek, 27.08. 2020 - 10:30 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
To je pravda, naštěstí jsou podmínky většinou podobné všem, takže pokud je každé kolo za sebe a seriálu se počítá pořadí (nezapočítávají se součty) nebo pokud se soutěžící účastní všech kol a se zahraničím se baví všichni, tak to nedělá velký rozdíl. Ano, problém by bylo, kdyby náhodný šťastný DX rozbil zcela zásadně pořadí, to by byli mrzutí všichni. na druhou stranu chceme jet co nejlépe co nejdál tak proč ignorovat délky a dálky... Žádný systém ale není nikdy stoprocentně spravedlivý, to jsme tu už řešili tak to nemá cenu moc hrotit. Je tak jen otázka, čeho chce člověk docílit. V radioamatérských soutěžích se na kratších pásmech většinou jede na km, vzdálenost se neřeší snad jen tam, kde není zajímavá. Na delší spojení se člověk více nadře a je tak volbou strategie jestli jet pár delších spojení nebo honit kvanta sousedů přes ulici. Nicméně počet vždy favorizuje pouze osídlené oblasti, kdo bydlí na samotce byť i v radioaktivně zajímavé lokalitě má pak smůlu, portablování dtto. Nejvíc bodů pak vezmeš z nejvíce obydlených měst.

Osobně mi je to ale jedno, extra nesoutěžím a bral bych jako každou jinou oživovací aktivitu pro radost. Dlouhodobě počty beru spíše za demotivační a takové závody si odjedu splnit bodík za účast a zbytek prokecat, bo je to za stejné úsilí jako se někde hodiny snažit, ale více v pohodě. Co je na body tak mě spíše motivuje vyjet na zajímavější koty, ale tohle můžeme mít každý jinak. Pokud to bude na počty odplkám si účast s minimem úsilí jako domased na magnetku, pokud délky tak třeba zhubnu někde lozením po kopci, je to prašť jak uhoď :)


Re: CB soutez - Čtvero ročních období
Od: DJ Brno - Čtvrtek, 27.08. 2020 - 10:32 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jen aby tu nezapadlo, který šťastlivec tu uvidí friendly "500 infernal error" tak to jen znamená "vše je vpořádku, váš příspěvek byl odeslán" a netřeba zkoušet znova.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.04 sekund