Ranní PMR štafeta 2014

Ranní PMR štafeta 2014

Datum: 19.4. 2014 00:45 Téma: Akce

...už zná svůj termín a čile se do ní můžete PŘIHLAŠOVAT!
Jak dopadla naše anketa?

Nejdříve bych rád všem poděkoval za čas věnovaný předcházející anketě v které jste se mohli vyjádřit k navrženým termínům. Celkem bylo započítáno 40 názorů. Kupodivu jsem nemusel vyškrtávat žádné vtipálky a všechny odfajfkované názory jsem mohl vzít v potaz. Zároveň mám ověřené že potenciálních zájemců je dostatečný počet, snad se stejně vesele bude tvářit i listina přihlášková... Díky ;-).

Ranní PMR štafeta 2014


Většinově jste rozhodli, že letošní ranní štafeta poběží
v neděli 22.6. 2014 od 6:00 na kanále č. 7.


Proti loňské štafetě, jsem se rozhodl pro jistější variantu systému "TAM a ZPĚT". To znamená že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena.

Jako každý rok mne napsalo pár nováčků, kteří ze mě loudili jak to celé vlastně probíhá a všechny musím uklidnit, je to vše ohromně jednoduché a ničeho se nebojte. Pro zapojení do naší štafety nemusíte mít žádné velké zkušenosti s vysíláním, jen je důležité respektovat následující věci, které si dovolím právě pro nováčky trochu rozvést.

Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase... PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla všem účastníkům. Uzávěrka přihlášek je stanovena na středu 18.6. 2014 | 24:00. Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí ostatních států s tím že účastník zvolí pokud možno co nejvodnější kopec pro dobré vysílání (bez vysokých stromů, s dobrým výhledem ...).

Trasa bude vystavena zde na webu nejpozději do páteční půlnoci 20.6. 2014. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených číslech.

Pro zdárný průběh akce bude vhodné když vyrazíte na své kóty včas s určitým předstihem, před odstartováním štafety je zvykem pokusit se dohledat na kanálech kolegu kterému budete předávat a vyzkoušet vzájemnou slyšitelnost. Sluníčko nám vychází 22.6. již ve 4:51 a světlo bývá již kolem čtvrté ráno... to vše už je na vašem rozhodnutí. Za sebe to vidím na noční bivak ze soboty na neděli, takže budu na pásmu na příjmu velmi brzy kolem půl páté, kdy jsou podmínky šíření vskutku výtečné!
Dobrou zprávu mám i pro účastníky celoroční akce PMR kopce - Martin Kbely předběžně souhlasil s přidělením bonusových bodů v den konání štafety s tím že pracovní název akce je VÍTÁNÍ LÉTA S PMR... Vše bude upřesněno ve zdejším vzkazníku.

Několik doporučení pro aktéry naší akce:

... Po zahájení štafety prosím respektujte "radiový klid" - hovořte jen tehdy pokud je na vás voláno. Poté co se v řetězu dostane slovo na vás je vhodné postupně říct: vaše pořadové číslo, volačku (nebo název expedice), jméno stanoviště odkud vysíláte, lokátor, nadmořskou výšku a případně volačky kamarádů, kteří jsou s vámi. Potom se pokuste předat slovo dalšímu v pořadí.

Vzorová relace může vypadat třeba takto: "Děkuji stanici číslo jedna za slovo, všechny ve štafetě zdraví stanice číslo dvě Libor Ondřejov portejbl Ještěd u Liberce. Jsem v lokátoru JO70LR (jé-ó sedmdesát ludvík-rudolf) a moje nadmořská výška je asi 1012m n.m. Přeju štafetě zdárný průběh a posílám slovo dál na trojku Petrovi Turnov na Bezděz...."

Pokud by vás následující účastník třeba neslyšel, ozvěte se po chvilce znovu výzvou: "Tady dvojka a posílám slovo stanici číslo tři, může jí to někdo další předat?" ...

Štafeta tímto způsobem v ideálním případě pokročí až do svého nejvzdálenějšího bodu, odkud se začne vracet v opačném pořadí zpět ke startovní stanici číslo jedna!

Ve zpátečním kole se opět ohlásíte základními informacemi a můžete se rozpovídat trochu víc (koho a jak jste slyšeli, jaké je u vás počasí, nebo můžete přidat nějakou zajímavost o místě odkud vysíláte ...) a předáváte dál stanici s pořadovým číslem před vámi. Tolik základní systém.

Bude fajn když si při probíhající štafetě zapíšete, jak jste své kolegy slyšeli, později reporty můžete odeslat k vystavení na web přes můj mail (cb16@volny.cz).

Pro všechny účastníky bude i letos připraven nový pamětní lístek k vytištění ve velkém rozlišení. Ten budu v průběhu července zasílat e-mailem jako běžný obrázkový dokument (JPG).

Nerozhodnuté váhající "střelce" chci uklidnit, že v naší akci jde hlavně o zábavu, takže se nerozpakujte případně na cokoliv zeptat a zkuste obohatit naše PMR kolečko svou účastí, třeba i s tou nejlevnější PMR-kou! Těším se na Vás!

PŘIHLÁŠENÍ DO ŠTAFETY

PŘEHLEDKA PŘIHLÁŠENÝCH AKTERŮ

Vše ostatní řešte klidně online přes náš VZKAZNÍK

- Jerry Nové Město -

PMR štafeta 2014
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz