Pikador 2018 - úvaha o změně pravidel

Pikador 2018 - úvaha o změně pravidel

Datum: 14.2. 2018 11:31 Téma: Akce

Prosím pravé zájemce o tuto tradiční PMR soutěž o zanechání věcných názorůVšechny dosavadní účastníky PMR soutěže Pikador - Memoriálu Milana 42 H.K. žádám o vyjádření názorů k nápadu změnit případně letošní pravidla. Zatím to není definitivní a případné vaše názory budou rozhodující v tom jestli je skutečně ustanovím.

Aktuální platná pravidla si můžeš přečíst zde.

S ohledem na zkušenost, že soutěž Pikador doposud bývala ve své druhé půlce poněkud slabší na uskutečněná bodovaná spojení, napadl mne návrh na dvoukolový systém, kdyby se umožnilo opakovaně obodovat i spojení se stejnou protistanicí uskutečněné v kole druhém.

Bavíme se zde o pevném termínu 8.9. 2018 (sobota)- ten je jistý!

Pikador 2018

Soutěž by byla nově rozdělena na dvě kola:

1. kolo v trvání mezi 12:00 až 15:00

2. kolo v trvání mezi 15:01 až 18:00

V časech 15:01 - 18:00 (2. kole soutěže) by závodník mohl uskutečnit opakovaně spojení se všemi stejnými protistanicemi s kterými už má platné spojení z kola prvního. Samozřejmě by mohl navazovat i spojení zcela nová. Všechna spojení z obou kol by se souhrnně sečetla a dala by konečný bodový zisk - vždy systémem 1 spojení = 1 bod.

Závod by tak mohl být napínavý po delší dobu svého průběhu. Nový systém by zároveň zkrátil závodění o jednu hodinu (aby se někomu nezdálo že je závod přespříliš "dlouhý" :-).

V průběhu soutěže může závodník změnit kdykoliv své QTH, žádné bodové výhody tím však nezíská. S jednou konkrétní protistanicí může získat maximálně dva body (1 + 2 kolo).

Veškeré další náležitosti pravidel by zůstaly stejné...

Co si o tom myslíš ty? Máš nějaké věcné návrhy? Tak je níže napiš ...

Prosím jen vážné názory dolů do komentářů.
Díky za pozornost ;-).

Jerry

Pravidla Pikador 2018
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz