Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Zase jednou na Holubníku

PMR pásmo

Krátký report o dvou nedávných sobotních výletech do Jizerek (10.9. / 17.9. 2016)


Když můžu, vyrážím na kopečky nejradši časně z rána. Všude krásnej klídek, člověk se tolik nepotí a celkově ta ranní atmosféra mne dokáže krásně nabít pro celý nový den.

Týden po pikadořím klání se mi to zase poštěstilo (10.9. 2016) a jelikož zářijové slunko si už dává na čas, vyrážel jsem z domova ještě s rozsvícenými světly na kole.

Ráno cestou na Holubník
Nad údolíčky a lesními pasekami se válela všude mlha ...

Pod Holubníkem
Slunko se ještě schovávalo za masivem Smrku (1124 m) - pohled od Raspenavy


Plán byl tentokrát jednoduchý, bez nějakého spěchání se přemístit pod vrchol Holubníku, kde jsem chtěl prozkoumat okolní terén a případně nalézt příhodnější místečko pro bivak na příští týden, kdy se s Frenkym Smědava chystáme odtud rozdávat body v CB soutěži PE 33.

Při tomto outdooru jsem byl trvale ve skenu na PMR. S ohledem na dobré počasí jsem očekával že se pár zářezů povede a že si odfajfkuji další aktivačků do PMR kopců. Pro PMR radovánky je Holubník vhodný kopec, výhledy jsou ideálně kruhové, pěší přístup je možný po turistické stezce která prochází přes vrcholovou skálu a kdo by si chtěl odskočit mimo turistický rej, je tu těch vedlejších skalek hned několik. Na většinu lze vylézt bez větší námahy.


Vrchol Holubníku JO70OU
Vrchol je již na dohledVybalit PMR fidlátka
Vybalím fidlátka a zkusím štěstí ;-)Jerry volá ...
Hola hola Jerry z Holubníku volá ...

A dnes se daří i na pidi výkony. S Pavlem Praha jsem udělaly OBOUSTRANNÝ QRP spoj na cca 133 km. Na moje retro Alinco (DJ-SR1) vysílající 10 mW jsem od něj obdržel nejdříve 1-2 R, po krátké chvilce hledání i trvalé trojkové rádio, kratičký audio prostřih toho nejdůležitějšího jsem si ZDE uložil (nahráno mobilem).
Pavel vysílal na Intek MT-5050 s výkonem 50 mW.


QRP QSL

Kanály hodně oživovali lidičky z Kozákova, kde probíhalo tradiční setkání s burzou. Dnes jim vyšlo parádně počasí.


Mraky nad Ještědem

Postupně mraků přibývalo. Při pohledu směrem k Liberci nebe přímo černalo. Kozákov již hlásil prvních pár kapek, ale nad Jizerkami kupodivu nekáplo.


Mravenci na kopci
Pobyt na kopci jsem o pár desítek minut zkrátil díky útoku okřídlených mravanců,
byli najednou všude a zalezáli i za tričko ....

Celkově se výlet povedl, spojení celá řada, jen ten průzkum terénu nebyl až tak potěšující. Najít rovné místo bez vysokého borůvčí, nebo kamení je na vrcholu Holubníku celkem složité. Snad jen v blízkosti turistické značené cesty jsou místa dobrá, ale tam bývá zase spousta zvědavců ....


PMR spojení z Holubníku
Mapa spojení z Holubníku (10.9. 2016 - PMR 446 MHz)

Domů přes Hejnice

Cestou domů jsem to vzal přes Hejnice a dál na sever pod kopci bylo vymetené nebe. Letošní babí léto je zatím moc vyvedené ... a jak že to dopadlo o sedm dní později? Čtěte dál ;-)

Holubník podruhé se síbíčkem v první linii

O týden později (17.9.) zase straším na Holubníku. Tentokrát nejsem sám. Spolu s Frenkym Smědava jsme obrodili naši letitou expedici Robinson a přijeli podpořit CB soutěž Podzimní éter 33, kterou vede Mates FM.

V týdnu před akcí panovalo ještě léto, avšak na sobotu rosničkáři slibovali obrat a dost vláhy jako bonus, takže bivak na samotném hřebeni jsme kvůli tomu odpískali a vzali za své stejné místečko těsně pod vrcholem jako před rokem.

Zalévání stožáru
Frenky to pořádně zaléval, aby nám to rychle vyrostlo :-)

CB základna na Holubníku
Zatím máme štěstí, jinde mají hůř. Krušné hory hlásí pršavo, u nás oblačno a sucho,
teplota někde mezi 15 - 18 stupínky.


Zapijme to!
Po práci se to musí zapít .... tak "Ať nám to líta", znáte to ...

CBéčko už fachá a do éteru voláme první kontrolní značku.
K večeru přivlhlo :-). Kromě deště se ozvalo i pár hromů a jeden byl sakra blízko! Na deset minut vyhazujeme kabel od vysílačky, ale bouřka už nepokračuje. Jedeme dál.

Vlajka to jistí
Zástava nesměla chybět, ale vítr jaksi nefoukal a voda ji táhla k zemi :-(


To povětří bylo vůbec kouzelné ...... oblačnost s nacucanými mraky se otáčela kolem celé naší republiky. K nám to šlo od východu a na jihu se to přesouvalo zase západním směrem, jen uprostřed české kotliny bylo nedeštivé oko :-) Jakub Letná Praha na Spálavě nám mnohokrát hlásil "u nás pohoda, nekape" ... a večer počítali i hvězdičky, zato u nás nepřestalo pršet až do devíti do rána :-(.


Meteo situace
Meteo situace byla k p ... píp :-)


Spojení přibývala poměrně ztuha, ale náladu nám to neubíralo. Konečná mapa spojení je následující.

Mapa CB spojení
Mapa spojení


Během noci jsme slyšeli i Milana Senicu z Veľké Javoriny (JN88UU), běžně ho děláme ale tentokrát se nedostal přes hranici 2R a spojení z toho nebylo. Podmínky prostě nebyly ideální a nezlepšily se ani po ránu kdy jsme rozdali poslední dvě bonusové značky a pomalu se s éterem loučili. Frenky měl pracovní službu na parkovišti a nemohli jsme bohužel setrvat na kopci déle než do deseti dopoledne.

Kupodivu nám na balení přestalo pršet, takže jsme se nemuseli nasouvat do pršipláštů ...
Už nyní se těšíme na další ročník a všem děkujeme za cca 80 soutěžních i nesoutěžních spojení. Na PMR jsme jich udělali jen pár, ale též potěšila ;-).

Zase někdy na brzkou slyšenou se těší za expedici Robinson

Jerry Nové Město

Tisk Tisková verze článku


Související témata

Akce

"Zase jednou na Holubníku" Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusích
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.

Re: Zase jednou na Holubníku
Od: Tomáš Vlašim - Úterý, 27.09. 2016 - 09:37 (O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Jerry, díky za prima povídání a krásné fotky. Když už si o portejblech není příležitost popovídat na živo, je takovýhle článek pěkným osvěžením. Ať ti to lítá.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.02 sekund