Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu

Ohlédnutí za Pohádky Máme v Rádiu

Datum: 23.8. 2023 08:40 Téma: PMR pásmo

Shrnutí a vyhodnocení už čtvrtých "Pohádek"...
zaslala Kevina PrahaP.M.R. aneb Pohádky Máme v Rádiu 4

Akce už proběhla v minulosti celkem třikrát a dalo by se říci, že Pohádkové vysílání se již stalo tradicí. Když jsme koncem zimy domlouvali termín a případné organizační změny, shodli jsme se, že vlastně nic měnit nechceme, takže akce Pohádky Máme v Rádiu č. IV. se bude konat v obvyklý čas (v neděli od 11:00 do 13:00 hod). Letos to vyšlo na svátek matek. Ani v pravidlech se nic nemění. Naše akce zůstává nesoutěžní, základ tedy tvoří pohádkové kontrolky, se kterými děti navazují spojení. Ta mohou samozřejmě dělat i mezi sebou či s kýmkoli dalším, ale diplom získá každý dětský operátor, který udělá alespoň 1 pohádkové spojení a následně si o diplom napíše. Diplomy nám připravil Tomáš Vamberk, za což mu velice děkujeme.

Zachovali jsme i vysílání obrázků v SSTV, kterého se opět velmi ochotně ujal Pavol Somak OK1PKO, také Pavlovi patří naše velké DÍKY. Z kóty Radimovka JN79HW během akce posílal obrázky každých 20 minut, celkem tedy 6 pohádkových vysílání + jedno bonusové po oficiálním konci Pohádek ve 13:00 hod.

Budeme rádi, když se nám pochlubíte a ukážete, jak se vám stažení obrázků SSTV povedlo. Obrázky můžete zveřejnit ve své fotogalerii na webu cbpmr nebo poslat na gmail Keviny.

To se tak člověk snaží vymyslet pěknou PMR akci a pohádkové obrázky, no a pak se od pár malých operátorů dozvíme, že nejlepší z celé akce byly SSTV fotky kočiček Keviny (černobílý kocourek) a Pavola :-D.

Obrovský dík si zaslouží našich 22 kontrolek (na 18 kopcích), ale to největší ocenění patří samozřejmě především dětem, které se do Pohádek zapojily a pro které to děláme. Hlášení nám dorazilo a diplom tak od nás získalo těchto 16 malých/mladých operátorek a operátorů (v abecedním pořadí):

Áňa Dubeč
Anička Okrouhlá
Bublina Podlesí
EEVEE
Filip Bolevec
Ida Stodůlky
Jasmínka Přeštice
Martinka Újezdec
Maruška Újezdec
Michal 2 Pardubice
Obelix
Pikachu
Tobiáš Okrouhlá
Tomášek Černý Most
Verunka Černý Most
Víla Amálka

Ačkoli v běžném vysílání je o ženy nouze, u dětí jich byla tentokrát podstatná převaha :).

Celkem bylo nahlášeno 73 spojení s kontrolními stanicemi a 18 dalších spojení. Spojení proběhlo určitě mnohem více, jistě ani tentokrát neposlali hlášení všichni, navíc v některých hlášeních byla spojení uvedena pro několik operátorů najednou a nebylo jasné, jestli to je součet nebo to udělal každý z nich.

Věříme, že jak malí, tak velcí operátoři si akci užili!

Na druhou stranu, nejen pesimista si musí povšimnout, že současný počet účastníků, a to jak dětí tak kontrolek, je zdaleka nejnižší za dobu existence Pohádek. Můžeme se jen dohadovat, jestli akci tentokrát nepřály vnější okolnosti (jako např. počasí či termín) nebo se zkrátka Pohádky okoukaly a už netáhnou tak jako ze začátku.

Předběžně bychom ještě rádi završili Pohádky do půlkulatého pátého jubilea a pak se rozhodneme, jestli akce skončí, nebo bude pokračovat dále. Ale to už tedy bude záviset zejména na vás, milí čtenáři / operátoři.

Kevina Praha & Tomáš Stodůlky

PS: Omlouváme, že jsme vás na vyhodnocení nechali tak dlouho čekat.
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz