Pozvánka na Noční PMR DXing 2023

Pozvánka na Noční PMR DXing 2023

Datum: 9.8. 2023 13:14 Téma: PMR pásmo

...se uskutečnil ze soboty na neděli 12/13.8. 2023.Termín: Sobota 12.8. 20.00 - neděle 13.8. 6.00 na všech šestnácti PMR kanálech

Noční DXing zůstává i nadále nesoutěžní, vyloženě zábavnou akcí... dává si za cíl oživit noční éter a využít příležitostí klidnějších pásem k navázání co nejdelších spojení a to nejen s PMR vysílačkou.

Pokusme se společně oživit jinak většinou poklidný noční éter a navázat zajímavá DX spojení. Odměnou za noční výstupy, výjezdy na kóty a kopce nechť nám jsou nevšední zážitky z nočního pobytu v přírodě a z uskutečněných zajímavých spojení.

Při této příležitosti můžeme zkusit "prohnat" i všechna další volná i licencovaná pásma: CB, 70cm sdílenky (446 Mhz), 3m sdílenky (79 Mhz) ... HAM bandy ... to už je na vás co kdo vlastní ;-).

V den konání akce PMR DXingu bude na Slovensku probíhat soutěž "CB polní den" a je tudíž očekávaný větší provoz na CB pásmu i v Čechách (mnoho zájemců bude zkoušet ulovit slovenské kolegy). Pokud vlastníš rádio na 27MHz pásmo, rozhodně ho vezmi s sebou.

PMR DXing 2023

Pokusím se po akci vytvořit elektronický pamětní lístek .... Pište si o něj poté na e-mailovou adresou cb16 (zavináč) volny.cz nebo přes tento formulář. Stačí zmínit odkaz na váš vystavení deník se spojeními z DXingu.

Hodně zábavy, zážitků a DX spojení přeje

Jerry Nové Město
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz