Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: Přihlášení uživatele Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Audionahrávka z CB rozhleden 2014

CB pásmo

Přináším pár postřehů a audio vzpomínku na letošní CB rozhledny...


O minulém víkendu (7/8.6. 2014) proběhly tradiční CB rozhledny, nebo-li štafeta běžící kolem celé republiky pořádaná na občanském pásmu 27MHz. Stránky pořadatelů hledej ZDE.

Já jsem o zmíněném víkendu měl pracovně napilno, tak jsem původně ani nepředpokládal že bych mohl být při tom. Okolnosti mne na poslední chvíli umožnily narychlo sbalit pár nejdůležitějších věcí (stan, spacák, alumatku, pití, techniku...) do 70-litrové batožiny a po devatenácté hodině jsem už šlapal na bicyklu směrem k nejbližší jedenáctistovce v mém okolí. Cílem bylo blízké okolí vrcholu hory Smrk (JO70PV).

Na x-krát ověřeném flíčku jsem tentokrát rozbalil nově testovanou drátovou j-pole 6/8. Majk jsem poprvé zmáčknul až po 22h. Éter se ovšem moc slavně netvářil, bylo slušně zarušeno a podmínky na dlouhá vnitrostátní spojení se nedostavily...

Poslech samotných rozhleden, hodinku po půlnoci byl již čistější a uskutečnil se na kanále č. 78 (26,935 MHz). Alespoň dvojkovým a lepším rádiem jsem slyšel 21 stanic z 25. V prvním kole téměř neprošel Senior43 (198km) ani Milan Senica ze Žalostiné (279km). V druhém kolečku se pánové vylepšili ;-). Rozhledny č.13, 15, 16, a 17 jsem neslyšel ani náznakem. Seznam rozhleden je zde. Nakonec si to můžete poslechnout v mých nahrávkách. Nejde o žádnou hi-fi kvalitu, ale jako malá připomínka to snad postačí. Vše nahráno jen na obyčejnou stařičkou Nokii 6130 :-). Některá delší hluchá místa jsem si dovolil vystříhat. Za nahrání na web děkuji Tomášovi Vlašim, mně tento týden nějak habroval internet...


Myslím že se pořadatelům povedla pěkná CB akce i přes poněkud komornější letošní účast. Jiřince Písnice a spol. držím palce do dalších ročníků CB rozhleden. A mimochodem počasí bylo přímo luxusní, noc bez větru a chladu byla v horách velmi příjemná.

Ještě přidávám odkaz na deníček s kým jsem během noci hovořil. A kdo má chuť prožít podobnou štafetku na PMR, ať zkusí 22.6. naší ranní štafetu - jste všichni vítáni!

Zdar všem vysílačkářům a brzy naslyšenou se těší

Jerry Nové Město

Smrk JO70PV
Ráno bylo na Smrku (8.6. 2014) jako malované...

Tisk Tisková verze článku


Související témata

Akce

"Audionahrávka z CB rozhleden 2014" Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistruj se.
© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund