Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: * Můj PROFIL * Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Všechny odpovědi na příspěvek č: [42723]#42725 20.1. ’23 12:05 [Zdeněk Chabry Praha ] : (odpověď na #42723)
To je běžné v každém závodě. Rušení mám od několika stanic, vždy obří výkon a rozlezlé po pásmu 30 kHz na každou stranu. Na pozadí slyším Chorvata, krásně by se dal udělat, než zaklíčuje o 10 kHz vedle brontosaurus. Nezbývá, než počkat, zkusit zatím jinde, třeba se i on přeladí. Většinou jen málo stanic jede celý závod jen výzvu na jednom kmitočtu.
#42724 20.1. ’23 09:35 [Karel Suchomasty ] : (odpověď na #42723)
To pak nezbývá, než hledat stanice v jiném směru a nebo požádat o prostor. V závodech se to docela praktikuje. Udělám spojení se stanicí a pak se hlásí další. Udělám spojení a ten první to slyší a požádá mne že si s druhou stanicí udělá spojení. Při volání výzvy je to zdržení do jedné minuty. Ještě jsem nikdy žadatele o prostor na mém volacím kmitočtu neodmítl. Bylo by ro hrubé hulváctví a příště bych zase nemusel dostat prostor já! Také jde během pauzy ve výzvě silné stanice, požádat tu slabší aby se přeladil UP/DWN kde je volno. Dvakrát už jsem se v závodu i střídal s jiným operátorem o kmitočet. Zavolal jsem 3x výzvu a když se nikdo neozval, volal 3x výzbu ten druhý. Pokud se někdo ozval, udělal jsem spojení a předal ho kolegovi na kmitočtu. Možná že si na to ještě OK1HBP vzpomene? Toho druhého si již nepamatuji.
#42723 20.1. ’23 07:47 [Telegnost Brno ] : (odpověď na #42719)
V tom s tebou souhlasím. Problém ale nastává, jestliže je rušící stamice ve stejném směru jako ta, kterou chceš poslouchat a dělat s ní spojení. To ti pak nepomůže ani ta nejúčinější směrovka.Snad nějaký útlumový článek, pokud je rušící stanice slabší.

Za obsah příspěvků nesou zodpovědnost jejich autoři! Pravidla této diskuze najdete zde.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0,03 sekund