Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: * Můj PROFIL * Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Všechny odpovědi na příspěvek č: [42700]#42703 15.1. ’23 20:16 [DJ Brno ] : (odpověď na #42700)
Tomáši do deště holt klasika - buď masňácky expediční vozítko ala Transit se stožárem v základní výbyvě nebo rotátorem vedle, případě menší línochod s kotvením a točít rukou z okna kam jde dojet. Na ostatní holt přístřešek či stan. Přístřešek má malou nevýhodu když prší ze stran a když fučí vítr, tak to pak má tendenci odnášet. Skladná varianta je ten přístřešek pro azora, stoleček s výbavou do něj a sednout si proti němu v ponču. Výbava je chráněna a když pere ze stran tak ji chráníš vlastním tělem. Stan se hodí nějaký s průduchy bokem, které lze zvandalizovat a po roztrhání těch sítěk na komáry tím prostrčíš stožár a jedeš komplet v pohodlí. Žabáku gratulace k 23cm v provozáku! Stejně spojení jako v 70cm nejspíše dáno polohou a výbava extra nebrzdila. WiMo je jak co, vlastní věci se ale docela liší kus od kusu. Yagi dle DK7ZB obvykle fungují. Tuším na stránkách KKW byl ale stejně někde vyfocen rozdělaný vnitřek, kdy symetrizaci pro jeden band provedli omylem tuším jako pro jiný band... Asi to chce trochu opatrnosti a holt případné dodo nebo neodkládat reklamace...
#42701 15.1. ’23 19:46 [Expedice Žába ] : (odpověď na #42700)
Ahoj, dobrej by byl nějakej ten rybářský přístřešek. Ale většinou když prší tak i fouká vítr. Já nosím pončo švýcarské armády, to nepromokne (pogumované) a v nouzi se z něj dá udělat i přístřešek. Pak mám ještě jedno, nevím která armáda to je zase lehoučké, ale zase z něj jde udělat stan. V obou se bohužel člověk paří (při pohybu) takže časem je mokrý od potu. Ale na místě vynikající. To švýcarské sahá až k patám, tak by se v něm dalo i přespat v nouzi. Nezkoušeno.
#42700 14.1. ’23 22:52 [Tomáš Stodůlky ] : (odpověď na #42699)
Ahoj, ten Chorvat, to je hodně srandovní video. Myslím, že je to dost očividně akorát pro parádu. Kdo někdy spal na horách, tak mu musí být jasné, že spát tam zcela bez vybavení je utrpení, mnohem lépe by udělal, kdyby ty větve z přístřešku nastlal pod sebe a na sebe naházel haldu suché trávy, kterou tam škube na oheň. smích Taky mě pobavilo, jak oheň rozdělává lupou, a to i druhý den ráno při úsvitu, kdy tam rozhodně slunce není. smích Jinak já žádný stabilní batůžek na radiocesty nemám. Vždy balím to, co budu potřebovat. Když VKV, tak malou směrovčičku a pár dílů laminátového stožárku, když vertikál tak stožárek, když KV tak EFHW a nějaké provázky na zavěšení do stromů (případně malou MLA). Něco na sezení, minimálně karimatku, častěji nějakou pidisedačku. Občas dokonce i pidistoleček. Termoska a sváča samozřejmost! smích Nemám moc vychytanou výbavu do deště - zkoušel jsem skládací kempovací křesílko a na opěradlo připevnit velký deštník, ale není to nic moc. V zimě jsem bral tohle křesílko a teplou deku, do které jsem se na něm zabalil. Jó, s PMR ručkou je to mnohem jednodušší - nepromokavá bunda a u krku diktafon, tanečky člověka zahřejou. Na HAM akce je to TRX, baterka, klíč, mikrofon, log, stožárek a ANT, a musí se dřepět na místě a nesmí mu to zmoknout. smích 73, T.

Za obsah příspěvků nesou zodpovědnost jejich autoři! Pravidla této diskuze najdete zde.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0,03 sekund