Radiostanice 27Mhz Rychlá navigace: * Můj PROFIL * Vysílačky Portejbly DX spojení Lokátory Portejbly Připomínky

Všechny odpovědi na příspěvek č: [31702]#31704 4.8. ’20 12:19 [DJ Brno ] : (odpověď na #31702)
Vidíš a já si naopak myslím, že to právě dobře ošetřeno není a že nemá smysl tato nadbytečná restrikce. Proč? Spojení česká stanice - česká stanice podle platných podmínek je legitimní a mělo by být uznáno. Jaký je důvod dodatečné zbytečné regulace? Žádný. Samozřejmě je to každého volba, pokud někdo chce mít jako deník prázdný list papíru a dávat výzvy tam, kde nejsou protistanice, ale ve většině případů k tomu nebude důvod. Závodníci se budou snažit zcela logicky vysílat tak, aby se slyšeli, čili aby je mohli slyšet i majitelé neorzšířených stanic nebo na Slovensku, pokud nejsou jiné okolnosti. Na druhou stranu pokud nastane potřeba udělat spojení jinde, proč tomu bránit když to je dle platných podmínek? Ty pravidla mají za úkol ochranu před blbostí, vést za ručičku nebo se jen někdo nezamyslel? Nebo to je v "dobré víře" pravidlové vylepšení, které je vlastně vyhoršení? Nechápu. Milan: tak, jak jsem to napsal.
#31703 4.8. ’20 12:14 [Milan Tábor ] : (odpověď na #31702)
No právě, při sestavování propozic, by se mělo brát v potaz, že Sk mají jiné VOP i za cenu jistého znevýhodnění, které z toho plyne. Aby někdo nenabyl dojmu, že může porušovat místní VO. Spousta lidí třeba neví, že to mají na Slovensku takto omezené. Stačila by formulace, že každá stanice se řídí místním platným VO.🙂
#31702 4.8. ’20 12:04 [Expedice Žába ] : (odpověď na #31695)
Ahoj Milane, to víme. Třeba dobře to je ošetřeno u propozic k EBH: b.) Je možné použít jen 40 kanálů v rozsahu 26,965 MHz – 27,405 MHz a modulace a výkon podle aktuálně platných povolovacích podmínek. Tím je řečeno vše pro oba státy neb oba to mají v tomto kmitočtovém úseku stejné. Včetně modulací, výkonů, apod. Škoda že tato formulace není použita i u LPD.

Za obsah příspěvků nesou zodpovědnost jejich autoři! Pravidla této diskuze najdete zde.

© www.cbpmr.cz • Čas potřebný ke zpracování stránky: 0,03 sekund