Noční PMR DXing a štafeta na startu

Noční PMR DXing a štafeta na startu

Datum: 15.6. 2015 01:05 Téma: Akce

Do 20.6. kdy startuje PMR DX-ing s vloženou nedělní štafetou, zbývá už jen pár dní...


Noční PMR DXing je akcí vyloženě zábavnou a vlastně nesoutěžní, nemusíte se nikde registrovat, dopředu ohlašovat a jediné co je doporučené (dobrovolné) je ohlášení vaší aktivity v naší DX nástěnce. Tím si můžete zvýšit šance na spojení a uděláte si tím reklamu na svůj výjezd.

Smyslem akce je oživení DX provozu v nočních hodinách, kdy je éter poměrně klidný (minimum řádících dětiček, prozváněčů a chůviček). Vyrazte na kopečky o jedné z nejkratších nocí roku z 20.6. na 21.6. 2015. Vy kteří jste vysílání v noci neabsolvovali neváhejte, máto své jedinečné kouzlo! Popřejme si ať nám vyjde dobré počasí a hodně DXů všem ;-). Aktivním PMR kopcařům připomínám bonusaci za aktivace v době DXingu, podrobné bodování a časové úseky najdete ZDE.PMR štafeta 2015 - přihlášení

PMR štafeta se pomalu utváří

Seznam přihlášených účastníků do letošní jediné PMR štafety se pomalu plní, uzávěrka přihlášek byla letos stanovena na čtvrtek 18.6. v 18.00h. Trasa bude vystavena a rozeslána všem účastníkům nejpozději do páteční půlnoci! Vystavena bude i zde na webu.

Přihlášení do štafety - online ZDE

Štafetový řetěz letos startuje v neděli 21.6. ráno v 06.00 na PMR kanále č.7.

--- TRASA ŠTAFETY 2015 ---

Pár nováčků se ptalo jak bude akce probíhat, tak co celé i letos přiblížím pár odstavci. Přihlásit se do naplánovaného kolečka může zcela kdokoliv, nejlépe s čistokrevnou PMR stanicí. Nikomu ovšem nic striktně nenařizuji....

Štafeta bude mým krátkým úvodním slovem odstartována v neděli po šesté ranní na sedmém PMR kanálu. Řetěz poběží systémem "TAM a ZPĚT". To znamená že po dosažení posledního naplánovaného bodu se slovo bude vracet v opačném pořadí přes všechny zastávky do bodu číslo jedna, kde bude štafeta krátkým shrnutím posléze ukončena. Každý tedy bude hovořit dvakrát, v prvním kole buďte struční a věcní. Až dostanete slovo postupně sdělte tyto informace: vaše pořadové číslo, volačku, název stanoviště odkud vysíláte, nadmořskou výšku, lokátor (příp. název expedice a volačky kolegů co jsou s vámi).

Modelová relace může znít třeba takto: "přijímám štafetu od dvojky, moje pořadové číslo je tři, všechny zdraví Honza Znojmo, vysílám z Ještědu, který měří 1012m a leží v lokátoru JO70LR a jsem tady společně s Frantou Znojmo a posíláme tímto štafetu dál na stanici číslo čtyři ..."

V druhém návratovém kole se zase ohlásíte výše uvedenými údaji a můžete přidat i pár vět navíc ( např. jaký byl výstup na kótu, co je kolem vás zajímavého, jaké máte počasí a krátké shrnutí o nejvzdálenějších zaslechnutých stanicích ...)

Pokud se předávka nepodaří a svého následníka v pořadí neuslyšíte poproste o propojení další stanice výzvou: "volám následující stanici ve štafetě, může jí někdo předat slovo prosím?" Takto inprovizované předávky se pokuste poznamenat a případně mi o nich po skončení štafety poinformujte prostřednictvím e-mailu (hlavně se jedná o moravské stanice které budou mimo můj organizační dosah).

Velkou prosbu směřuji aktérům i pouhým posluchačům: Dodržujte prosím krátce před startem štafety a v průběhu akce radiový klid na kanále č. 7, veškeré domluvy nesouvisející s předávkami odlaďte na kanál číslo 8, který letos doporučuji využívat k těmto účelům.

V kostce bylo snad vše důležité připomenuto. PMR štafety mají dlouhou historii a není asi více potřeba rozebírat, snad jen pokud váháte se svojí účastí a máte nějaké nejasnosti neostýchejte se mně nato zeptat. Všichni jste srdečně zváni do našeho kolečka.

Doufám že účastnící štafety dorazí na kopečky s krátký předstihem. Před i po kolečku bývá ideální doba na vyzkoušení vzájemných spojení.

Odměnou kromě zážitků bude i elektronický pamětní list, který budu odesílat všem zapojeným účastníkům štafety e-mailem. Ten obdrží i ti co budou vysílat v noci ze soboty na neděli v rámci Nočního DXingu. Povinnost je udělat alespoň tři spojení v době mezi 21.00 až 5.00 (20.6. / 21.6.) Hlášení stačí poslat e-mailem nebo, můžete dodat odkaz na vystavený deník spojení. Povinným údajem je čas spojení a kompletní volačka protistanice. Můj e-mail je cb16@volny.cz

Naslyšenou se těší a všem mnoho zábavy přeje
Jerry Nové Město
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz