Spuštěn nový vzkazník

Spuštěn nový vzkazník

Datum: 12.12. 2012 16:30 Téma: O našem webu

Představím vám další novinku těchto stránek, pokud chcete veřejně prohodit s ostatními návštěvníky nějakou tu větu, připravil jsem pro Vás stránečku která to pohodlně umožní.


Blíží se Vánoce a berte to jako první malý dáreček od mé maličkosti. Vážím si všech návštěvníků mého webu a ti nejvěrnější mi občas psali že tu chybí dobře viditelné diskusní místečko, kterému někdo říká shoutboard, kecadlo, nebo tlachadlo... Mně se zalíbil výraz vzkazník, tak ho tady máte.

Každému i neregistrovanému uživateli je nyní umožněno napsat nějaký vzkaz, názor, dotaz, myšlenku na kterou může kdokoliv reagovat. Je to celé koncipované jako "nekonečný řetěz" názorů s možností jednoduchého třídění podle odpovědí s tím že nejvýše řazený je vždy ten nejnovější příspěvek a to vše se bude částečně zobrazovat i na úvodní stránce webu.

Webový odkaz na vzkazník: http://www.cbpmr.cz/vzkaznik/

Registrovaní uživatelé mají opět několik výhod oproti nepřihlášeným hostům. Můžou například upravit již vystavené příspěvky, můžou rychle posílat soukromé zprávy dalším registrovaným kolegům, nebo si nechat posílat e-mailem okamžitá upozornění na nové odpovědi a na hlavní stránce se dozví kolik nových reakcí přibilo od jejich poslední návštěvy.

K samotnému užívání snad nemusím psát dlouhosáhlé nápovědy, je to celé ohromně jednoduché. Pro napsání nového příspěvku máte dvě možnosti, napsat zcela nový, nebo přímo reagovat na určitý vzkaz. Jelikož nejde o chat máme tu i obnovovací tlačítko, které odbavuje okamžité načtení nového obsahu. E-mailová upozornění jsou rozesílaná v reálném čase.

Plánuji dodatečně doprogramovat vyhledávání podle autorů a podle obsahových frází. Možná i něco dalšího pokud přijde od vás nějaký impuls. Případné zjištěné chyby a nedostatky vzkazníku mi hlašte ZDE.

Ještě zodpovím jeden dotaz: co bude s osobními vzkazníky, které máte každý na svém profilu? Zůstanou i nadále funkční jejich účel je jiný, slouží jen k rychlému okomentování fotek, portejblů a pozdravení autora profilu, nejsou koncipované jako diskusní prostor. Pokud má autor profilu povolen příjem upozornění dostane info o tomto novém vzkazu vždy na svůj e-mail. Doteď to trošku zlobilo a někdo mi psal, že ty zprávy občas padají do nevyžádané pošty (apod.). Dnes jsem to předělal a mělo by to být OK.

Novinek mám pro vás přichystaných víc. Těšte se na nový kabát DX-nástěnky, nové funkce ve výškopisu, vylepšení české lokátorové mapy a možná se dostane i na dokončení administrátorské části, kde bych umožnil vkládat články jednoduchým způsobem téměř komukoliv. Chtěl bych i povolit více fotek ve vašich profilových fotogaleriích, ale omezuje mne menší hostingová kapacita. Více prostou znamená větší výdaje a to si nyní z osobních důvodů nemůžu dovolit, ještě to celé zvážím a uvidíme co dál. Časový horizont změn nedokáži odhadnout, ale budu se snažit aby šlo o týdny, maximálně měsíce ;-).

Závěrem patří poděkování Tomašovi Vlašim za beta-testy na novém vzkazníku, pomohl mi odhalit několik chyb před jeho spuštěním. Nechť se vám v něm dobře diskutuje a povídá!Hezké nadcházející svátky všem přeje

Jerry Nové Město
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz