Ohlednutí a poděkováním po předkole soutěže Čtvero ročních období

Ohlednutí a poděkováním po předkole soutěže Čtvero ročních období

Datum: 29.12. 2020 18:07 Téma: CB pásmo

Článek zasílá Radek Lichnov ... děkujeme ;-)


Všem kteří v sobotu, nebo v neděli zapnuli CB radio ať už náhodou nebo záměrně kvůli soutěži Čtvero ročních období a uskutečnili nějaké spojení děkuji. Ještě větší dík patří těm kteří vyrazili z domu ať už jako pěšáci, mobil nebo dokonce expedičně vysílat na kopec v tomto ne příliš na počasí přívětivém víkendu. Účast mě velice překvapila a pozitivní ohlasy v éteru velice potěšily. V éteru bylo 19 expedic, 13 mobilů a dokonce neuvěřitelných 89 stanic s označením portejbl, celkem bylo uskutečněno okolo 1000 hlášených spojení.

Zkušební předkolo dopadlo na výbornou a to pro mě znamená, že to mělo smysl a snad bude mít smysl do budoucna v tom pokračovat. Během provozu vzniklo pár dotazů a nejasností které se pokusím objasnit níže a zahrnout do drobných kosmetických úprav pravidel na již ostrý první ročník 2021. Hlavní změna bude v označeni akce ze soutěže na aktivitu a to proto, že mým hlavním cílem je podpořit aktivitu na CB pásmu. Zimní předkolo využilo několik expedic zároveň jako účast v CB lize a pochvalovali si hojnou účast i přesto, že podmínky nebyly ideální. Z tohoto také vyplynul datum pro příští a snad i další zimní kola a to na druhý adventní víkend. Bude to asi jednou s poslednich ročních akcí, důstojnou tečkou za sezonou a možnost popřát všem v éteru "Šťastné vánoce a Štěststí, zdraví do nového roku". Další podstatnou změnou je, že tato aktivita bude mít 4 pevné kola a zjednoduší se tedy o koeficienty. kolo bude vždy o víkendu tj. od soboty 0:00 do neděle 24:00. Všem však doporučuji preferovat sobotu jelikož noční exedice toho mívají po noční vysíláni docela dost a dopoledne obvykle balí. Ročník 2021 bude pravděpodobn plánován na březe, červen, září a prosinec do víkendů které nebudou kolidovat s jinými akcemi. V tyto měsíce podle mého předběžného hledání by neměly být ani jiné akce na CB.

Dotazy vzniklé ostrým provozem

Můžu odeslat více hlášení / deníků?

• Více QTH týká se hlavně pěšák a mobil (domased se asi nestihne přestěhovat, ale byl případ kdy lokální expedice byla nucena změnit kvůli rušení své stanoviště).
• CBPMR deník umožňuje zaznamenat vysílání z více QTH do jednoho deníku, doporučuje se využít.
• Každý účastník akce může odeslat deník do všech kategorií.

Jsou platná opakovaná spojení se stejnou osobou?

• Opakované spojení se stejnou osobou nebo expedicí (= stejná volačka) je platný pokud se změní kategorie (vysílací zařízení) nebo QTH o více jak vedlejší lokátor jednoho z účastníků (příklad Praděd dva kroky vlevo jsem JO80OC dva v pravo JO80OB - toto je nepřípustné)
• Dvě a více osob u jedné stanice ? No není to asi ideální, ale hlavním cíle je se dobře pobavit, bavit. Takže ANO.

Jak řešit problém s lokátorem?

• Protistanice nezná svůj lokátor (napřiklad je to mobil a nejsem schopen přesně určit polohu). Zapiš lokátor podle svého nejlepšího úsudku.
• Při vysílání jsem udával špatný lokátor. Co na to říct? Příště nepodceňuj přípravu děláš ostudu hlavně sobě :-) Tvé spojení nejspíš nebude uznáno účastníků CB ligy a podobných přísných soutěží.
• Lokátor je určitě důležitý, ale není nezbytně důležitý v této aktivitě, protože se počítají spojení.

Je platné spojení přes opakovač?

• Proč ne, je to spojení jako každé jiné. Lokátor uveď QTH převaděče aby nedocházelo ke zkreslení v délce reálného spojení.
• Spojení přes "relátko" tz. přes třetí osobu není platné.

Jak mám opravit špatně odeslané hlášení?

• Napiš organizátorovi na email, přes formulář nebo na cb4ro(a)seznam.cz

Do jaké kategorie patřím když?

• Několik účastníků se mě ptalo kam se mají zařadit. Všeobecné oprávnění k využívání CB radiostanic dovoluje nespočet možností a kombinací proto je potřeba vybrat kategorii do které se nejlépe hodíte podle nejlepšího vědomí a svědomí. Jelikož se nejedná o soutěž tak žádná diskvalifikace nikomu nehrozí.

Pár fotek na závěr

Některé mi přišly na email některé jsem stáhnul z internetu a tímto dodatečně děkuji autorům za souhlas s použitím o který jsem předem nepožádal.

Pokud se vám akce líbila, nebo nelíbila budu rád pokud mi odpovíte na pár otázek
https://forms.gle/a1BXAiDruGgUvnL29

WEB SOUTĚŽE - Čtvero ročních období

Radek Lichnov

a závěrem již ty slíbené fotky :-) ...

Foto 1
Apache Znojmo (c)
Foto 2
Apache Znojmo (c)
Foto 3
Ruda (c)
Foto 4
Ruda (c)
Foto 5
Ex. Bažanti (c)
Foto 6
Ex. Bažanti (c)
Foto 7
Ex. Kojoti (c)
Foto 8
Ex. Kojoti (c)
Foto 9
Ex. Pekla (c)
Foto 10
Ex. Pekla (c)
Foto 11
Ex. Radegast (c)
Foto 12
Ex. Radegast (c)
Foto 13
Ex. Tetřev (c)
Foto 14
Ex. Tetřev (c)

Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz