BAOFENG BF-888S - UHF 400-470MHz

BAOFENG BF-888S - UHF 400-470MHz

Datum: 24.8. 2020 20:32 Téma: Rady a návody

Poznatky o této stanici přináší Karel SuchomastyTak jsem se nechal zlákat Vaškem OK1MVK a pro něho i pro mne jsem zakoupil 2 kusy (BAOFENG BF-888S). Cena i s poštovným PPL za obě 800.-, no nekup to za tu cenu s nabíjecím stojánkem, HF sadou a Li-Ion baterií 1500mAh? Stanice je na ELIXu vedena jako amatérská i jako profesionální.

Programovací kabel pro BAOFENG mám a software jsem stáhnul ze stránky ELIXu. Ve stanici byly obsazeny paměťové pozice 1-8 PMR a 9-13 UHF sdílené. Nastaven vyšší výkon 2W, PMR kanály úzkou modulaci NARROW a sdílené WIDE modulací. Takže sdílené OK, ale PMR snad jen na poslech? Stanice má mimo to i odnímatelnou anténu dlouhou 11cm. Pro legální provoz PMR tedy nepoužitelné! Pro HAM je zase výkon 2W dost málo a snížený Low je asi jen 200mW. To jsem změřil porovnáním absorpčním vlnoměrem s MOTOROTA T82. Stanice umí provoz přes převaděče, jiná frekvence RX a TX s potřebným subtónem. Vzhledově se mi líbí, dobře padne do ruky. Klip na opasek je kvalitní, jen poutko se dost špatně navléká s použitím jehly... Šumová brána se otevře tlačítkem pot PTT, ale po uvolnění se zase zavře. V menu programování se ale dá nastavit na nulu, stanice pak šumí stále. Pokud jsou některé pozice naprogramovány Scan Add, stanice scanuje v poloze přepínače č.16. Při nalezení signálu se scan zastaví, ale na jakém je to kanále když nemá display?

První zkoušku stanice jsme udělali s OK1VLO. Bob byl na Koukolové hoře a já doma v Suchomastech za kopcem. Vzdušnou čarou 3.836km a dostal jsem report 45. Když jsem vyběhl na zahradu na přímý dohled, byl už report 59. Co tedy dodat? Asi by to bylo za tu cenu vhodné na sdílené kmitočty dětem na tábor. Já když byl na táboře, měli jsme polní telefony na kličku a jak jsme se vyblbli.

Karel Suchomasty OK1MLP


BAOFENG BF-888STento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz