Vybíráme nové logo pro web CBPMR

Vybíráme nové logo pro web CBPMR

Datum: 27.1. 2020 21:10 Téma: O našem webu

Laďa Blansko mne inspiroval k vyhlášení následující výzvy.


Laďa Blansko mne inspiroval k vyhlášení následující výzvy.


Návrh loga 2020

V brzké době budeme spouštět nový web, a bylo by dobré kdyby byl reprezentován pěkným novým logem. Logem za které se nebudeme muset stydět, logem takovým které by šlo jednoduše přenést a použít ho v propagačních materiálech (např. samolepky, nášivky, pamětní listy apod).

Logo bude přednostně použito v hlavičce nového webu, kde jsou očekávány max. rozměry na šířku 350 — 400px a na výšku maximálně 100 pixelů.
Toto je důležitý požadavek, s kterým musí autor loga počítat.

Hlavička bude následující a už se nebude moc měnit.

Při tvorbě loga je důležité zohlednit že na pozadí bude právě tato fotografie, případně nějaká jiná s obdobným barevným tónem v místě kde bude logo umístěné.
Inspirovat se lze předběžným návrhem Radka Lichnov, tak nějak by to mohlo vypadat.

Později bude možné dodělat další varianty, třeba logo kruhové, čtvercové, ovšem s tím požadavkem že bude využit stejný grafický motiv (např. stejný font písma,) jako na hlavičce webu a též sloganu
"vysílání nás baví" u které bych rád i nadále zůstal.

Do této výzvy se může zapojit kdokoliv, není nutné abyste byli profesionálními grafiky, nemusíte mít v podstatě ani profi programy, je totiž dobře možné že se někomu podaří udělat krásný návrh i obyčejným obrázkovým editorem a pak nebude problém nechat příp. toto logo (pokud vyhraje v anketě) předělat někým zkušenějším, kdo disponuje vektorovým programem a více zkušenostmi.

Dodat ho tedy můžete v těchto formátech:
JPG, JPEG, PNG apod.

Já sám programem pro vektorovou grafiku nedisponuji, takže pokud váš originál bude ve vektorech, pošlete mi konverzi v PNG (či JPG) v maximální možné kvalitě.

Shrnutí požadavků na logo:

Kromě názvu domény www.cbpmr.cz by ideálně mělo obsahovat doposud používaný znak cívky s uzemněním a anténou, ovšem pokud najde někdo jiné vhodné pěkné řešení, které rychle napoví o čem web je, může to být i něco jiného.


Původni logo

Očekávané rozměry:

350 — 400 pixelů šířka
85 — 100 pixelů výška
případně ho je možné zaslat v poměrném zvětšení. 1:2, 1:3 apod.
Logo musí obsahovat slogan: Vysílání nás baví


Formát k zaslání na můj e-mail: PNG, nebo JPG, JPEG

Pokud vymyslíte jinou dobrou variantu, a dokážete si ji obhájit, bude též postoupena do konečné ankety. Sám nejsem grafikem a proto připouštím že dobrých konečných variant může být mnohem víc a jsem tomu jako admin a tvůrce tohoto webu plně otevřený.

Návrhy log je možné zasílat do pěkného data 20.2. 2020 :-) a poté budou loga vystaveny včetně zapracování do HTML hlaviček, tak abychom viděli jak se budou zobrazovat napříč různými obrazovkami (mobily, tablety, monitory, HD ...)

Hlasování v anketě bude umožněno jen registrovaným členům cbpmr.cz komunity.

Anketa bude závazná a vítěz bude vybrán k užití loga do další éry tohoto webu.

Celá tato výzva je bezplatná, není očekáváno že by tvůrce loga za tuto činnost byl placený. Tvůrce a jeho autorství zde, bude trvale uvedeno v sekci poděkování, příp. v patičce webu.

Návrhy je možné zasílat na můj e-mail: cb16 zavináč volny.cz
do předmětu prosím uvést heslo LOGO CBPMR 2020

Za vaše nezištné zapojení do této výzvy děkuje

Jerry Nové Město
Tento článek najdete na webu CB - PMR radiostanice a vysílání: http://www.cbpmr.cz